Aselkon τούρκικη καραμπίνα

Παλικάρια για πείτε γνώμες?
Δοκιμασμένες στα 1500 barView attachment 84134
Πήγαινε καλύτερα σε impala plus,δοκιμασμένη και αρκετά καλή για την τιμή της...
Η aselkon δε μου άρεσε από κοντά και δεν ξέρω κάποιον να την έχει...
 
Το κοίταξα μόνο και μόνο από θέμα ομορφιάς γιατί εξωτερικά είναι ίδιο με τις καινούργιες rafaello και έτσι μου τράβηξε την προσοχή.Εχω δύο benelli και αν μπορούσα οικονομικά θα αγόραζα και την ethos, αλλά είναι πολλά τα λεφτά, έτσι ξεπεσα να γλυκό κοιτάζω την Τουρκάλα.
 
Το κοίταξα μόνο και μόνο από θέμα ομορφιάς γιατί εξωτερικά είναι ίδιο με τις καινούργιες rafaello και έτσι μου τράβηξε την προσοχή.Εχω δύο benelli και αν μπορούσα οικονομικά θα αγόραζα και την ethos, αλλά είναι πολλά τα λεφτά, έτσι ξεπεσα να γλυκό κοιτάζω την Τουρκάλα.
Έχοντας περάσει από τα χέρια μου περισσότερα από 15 όπλα όλων των ειδών και αξιών, κρίνοντας εκ του αποτελέσματος, σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα ότι "ξέπεσα".
 
Έχοντας περάσει από τα χέρια μου περισσότερα από 15 όπλα όλων των ειδών και αξιών, κρίνοντας εκ του αποτελέσματος, σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα ότι "ξέπεσα".
Φίλε Λέων να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι όποιος έχει τουρκικά όπλα ξεπέφτει,μιλάω αποκλειστικά για μένα που κοίταξα ένα πιστό αντίγραφο benelli.
 
Το κοίταξα μόνο και μόνο από θέμα ομορφιάς γιατί εξωτερικά είναι ίδιο με τις καινούργιες rafaello και έτσι μου τράβηξε την προσοχή.Εχω δύο benelli και αν μπορούσα οικονομικά θα αγόραζα και την ethos, αλλά είναι πολλά τα λεφτά, έτσι ξεπεσα να γλυκό κοιτάζω την Τουρκάλα.
Αφου εχεις δυο μπενελι ποιος ο λογος να παρεις και μια τριτη μπενελι .think. εβγαλε κανενα καινουριο συστημα λειτουργιας !!!
 
Την έχει ένας φίλος μου

Λίγο που την είδα

Φαίνεται αρκετά καλή ποιότητα δηλαδή από τα καλά τουρκικα

Την κυνηγισε πέρδικα χωρίς εμπλοκές

Και είναι παλικάρι που δεν υπολογίζει σίδερα αν του έκανε νερά θα την πέταγε στην θάλασσα
 
Με τόσα αντίγραφα που κυκλοφορούν απορώ πως η Benelli συνεχίζει να πουλάει, ακόμη...
Εάν δεν ήταν τουρκικές και ήταν ισπανικές η γερμανικές η και από το Κονγκό ακόμη κάποιες τουρκικές αδράνειες θα είχαν μεγάλη άνθηση και θα έχανε μερίδιο η μπενελι .Όπως και ένα δύο τουρκικά δίκανα που εάν ήταν άλλης προέλευσης έχουν χαρακτηριστικά που δε τα βρίσκεις θα έκαναν κάνα 3000αρο και θα τα έπαιρναν και οι γνωστές οπλοφιλοι .π.χ
 
Εάν δεν ήταν τουρκικές και ήταν ισπανικές η γερμανικές η και από το Κονγκό ακόμη κάποιες τουρκικές αδράνειες θα είχαν μεγάλη άνθηση και θα έχανε μερίδιο η μπενελι .Όπως και ένα δύο τουρκικά δίκανα που εάν ήταν άλλης προέλευσης έχουν χαρακτηριστικά που δε τα βρίσκεις θα έκαναν κάνα 3000αρο και θα τα έπαιρναν και οι γνωστές οπλοφιλοι .π.χ
Το 3000αρο πο που προκύπτει? Τα Churchill σε καμία περίπτωση τέτοιες τιμές. Τα Akus, όμως θα μπορούσαν..
 
Γιάννη εάν τα χαρακτηριστικά που έχει το παραπάνω όπλο τα είχε ένα που θα λεγόταν Μπερέτα ή μπενελι θα έκανε 3000 αυτό εννοώ.Γιατι απλά αυτά που προσφέρει και έχει το 512ς δεν υπάρχουν.Ηταν ένα όπλο που το καλοεβλεπα και δεν ξέρω εάν κάποια στιγμή δεν το αποκτήσω κιόλας το συγκεκριμένο εάν υπάρχει.Ετσι είχε συμβεί και με την guerini δεν την είχα αγοράσει στο τσακ πριν χρόνια και την αγόρασα πέρσι.
 
Φίλε Λέων να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι όποιος έχει τουρκικά όπλα ξεπέφτει,μιλάω αποκλειστικά για μένα που κοίταξα ένα πιστό αντίγραφο benelli.
Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης. Απλά ο καθένας με βάση τις εμπειρίες του δημιουργεί άποψη.
Και επειδή βρέθηκα στην ίδια ακριβώς θέση, που για οικονομικούς λόγους, δεν μπορούσα να ξαναπάρω "φιρμάτο" όπλο κοίταζα τα ρώσικα και τούρκικα.
Το Aselkon είναι μιά χαρά, αλλά υστερεί καταφανώς του Impala στην απτή ποιότητα, στο φινίρισμα, στο ζύγισμα και στη δυνατότητα του Impala να δέχεται after market τσοκ Invector Plus (Winchester), που το απογειώνει.
σ.σ. Ωστόσο το μαμίσιο 4* άρι είναι φοβερό.
 
Γιάννη το μαμισιο 4 Άρι μαμαει σε πολλά όπλα απλά δεν το έχουν καταλάβει οι κάτοχοι ,άσε που τα 2/10 σύσφιξη το 4* δηλ θα μπορούσε να αποτελέσει ένα μόνιμο τσοκ πολλαπλής χρήσης για οτιδήποτε για έναν καλό σκοπευτή.
 
Γιάννη το μαμισιο 4 Άρι μαμαει σε πολλά όπλα απλά δεν το έχουν καταλάβει οι κάτοχοι ,άσε που τα 2/10 σύσφιξη το 4* δηλ θα μπορούσε να αποτελέσει ένα μόνιμο τσοκ πολλαπλής χρήσης για οτιδήποτε για έναν καλό σκοπευτή.
Μου χάλασε η ηλεκτροκόλληση, αλλιώς θα ήταν κολλημένο μόνιμα !
Κοντά, μακριά (> 35 m) φονιάς . Το καταφχαριστιέμαι .terror.
 
Όσον αφορά την ποιότητα των Τούρκικων αποκλείεται να είναι άσχημα σε CNC τα βγάζουν η πρώτη ύλη τους θα έχει έστω και τις ελάχιστες προδιαγραφές, τα σχέδια γίνονται με λέιζερ και οι βαφές με σπρέι θα είναι εξίσου καλές, έχουν και μπόλικες καρυδιές αυτοί να κόβουν όλη μέρα οκ. Από εκεί και πέρα γιατί ένας Έλληνας να ενισχύσει την οπλοβιομηχανία της Τουρκίας ? Θα μου πεί κανείς μα ο όλος ο κόσμος αγοράζει από εκει και τι θα γίνει αμα αγοράσουν μερικοί έλληνες ; ξέρω εγω ίσως το βλέπω εθνικά το θέμα.
 
Όσον αφορά την ποιότητα των Τούρκικων αποκλείεται να είναι άσχημα σε CNC τα βγάζουν η πρώτη ύλη τους θα έχει έστω και τις ελάχιστες προδιαγραφές, τα σχέδια γίνονται με λέιζερ και οι βαφές με σπρέι θα είναι εξίσου καλές, έχουν και μπόλικες καρυδιές αυτοί να κόβουν όλη μέρα οκ. Από εκεί και πέρα γιατί ένας Έλληνας να ενισχύσει την οπλοβιομηχανία της Τουρκίας ? Θα μου πεί κανείς μα ο όλος ο κόσμος αγοράζει από εκει και τι θα γίνει αμα αγοράσουν μερικοί έλληνες ; ξέρω εγω ίσως το βλέπω εθνικά το θέμα.
Ο κάθε ένας όπως νομίζει .Αλλά φυσιολογικά δεν θα έπρεπε να ενισχύουμε και τη Γερμανία που τα μισά αυτοκίνητα στο δρόμο είναι δικά τους ,όπως και να πλέκουμε εγκώμια για το χειρότερα λαό του πλανήτη τους Άγγλους σχετικά με τα όπλα τους που σε ότι χειρότερο βρίσκονται από πίσω πάντα.Αγγλοι , Αμερικανοί και πρώην πρωσοι (Γερμανοί) σημερινοί που έχουν κάνει τα χειρότερα στο πλανήτη.Απλα μερικές φορές έχουμε επιλεκτικη μνήμη που σε συνεργασία με τους άχρηστους πολιτικούς μας αναγκάζει να διοχετεύουμε τα λεφτά μας σε ξενόφερτα προϊόντα ενώ θα μπορούσαμε να έχουμε δικά μας εάν ειμασταν ελεύθεροι που δεν είμαστε δυστυχώς.Ο κάθε ένας μπορεί να επιλέξει ότι θέλει ούτως ή άλλως η χειρότερη επιλογή γίνεται με την ψήφο του κάθε ενός καθώς την μελλοντική σου πορεία από εκεί την καθορίζεις.Εξαλου δε νομίζω πως αν χρειαστεί ποτέ που δε θα χρειαστεί να πολεμήσουμε ότι ο έχουν τουρκικά όπλα θα πολεμήσει λιγότερο ίσως μάλιστα σκοτώνει αντιπάλους με το δικό τους προϊόν..Η ευθύνη μας ανήκει αποκλειστικά στο ότι δεν υπάρχει ελληνικό όπλο ενώ υπάρχει ελληνικό μυαλό που θα μπορούσε να έχει κατασκευάσει.Οπως έχει κατασκευάσει και στο παρελθόν και τα ξεπουλησαμε αλλού επειδή ψηφίζουμε Έλληνες πολιτικούς όχι τίποτε άλλο.Ο ελληνισμός είναι τρόπος ζωής και μεγάλη ιδέα που δεν την αντέχουμε ούτε οι ίδιοι μάλλον .
 
Back
Top