Action cameras

Λες να μην ξεχωρηζει το κοκκινο κεφαλακι τους...!!!thinkthink
Με ίδια κάμερα δανεικη είχα τραβήξει εκείνο το βιντεάκι που είχα ανεβάσει στα περιστερια.απο το site που έκανα upload φαίνεται λίγο χάλια η ανάλυση. Σα να τραβάς με κινητό . Σε σχέση πχ πάλι με κινητό υστερεί στον ήχο. Δεν είναι για πολλά πολλά άλλα είναι τιμια
 
Παίδες έπεσα πριν λίγο σε ένα βίντεο από κυνήγι τσίχλας με την Gopro Hero 7 Black...
Δεν περίμενα να δω τέτοια ανάλυση σε κυνήγι τσίχλας με action camera...
Δεν θέλω να φανταστώ πως θα φαίνονται οι φάσσες ή τα πρασινοκέφαλα...
Όντως εξαιρετική ανάλυση για τσίχλα!
 
Όντως εξαιρετική ανάλυση για τσίχλα!

Action Camera Τύπου GoPro Hero 4 Eπαναφορτιζόμενη - Ανάλυση HD 1080P + Αδιάβροχη + Καταγραφή Συνεχής ή με Ανίχνευση Κίνησης + Θήκη + Αξεσουάρ
ΤΙΜΗ ΣΧΕΔΟΝ ΔΩΡΕΑΝ !
Κωδ: 104328
38,90 €
Αρχική Τιμή: 90,00 €
 
Όντως εξαιρετική ανάλυση για τσίχλα!
αν δε ειχε σηνεφα δε θα φενοταν τυποτα..
και στο σλοου μοσιον που κανει μετα εχει κανει πανω απο 200 % ζοομ.
οι καμερες αυτες κανουν για μενα μονο σε κηνηγη με σκυλο φερμας..
και εαν δεν ηταν η Gopro Hero 7 Black και ηταν απλη action camera δεν θα φενοταν τυποτα στις επαναληψεις...
 
μια καμερα που θελω να βαλω πανω στο σουπερ ποζε , ποια πρωτηνετε , μεχρη 200, και με ποια βαση θα μπει πανω στο σουπερ ποζε , η στο πλαγιοκανο , να ειναι ομως και καλη , και να τραβαει καμια ωρα συνεχομενα, που θα ηταν καλυτερα στο οπλο πανω , η στο καπελο , η κεφαλι
 
Νικόλα για πάνω στην κάννη αυτές που έχω δει είναι η shotkam και η tachyon. Αλλά και οι δύο είναι πιο ακριβές με την tachyon πιο κοντά στα χρήματα σου αλλά και πάλι αρκετά πιο ακριβή. Γενικά ότι πληρώσεις παίρνεις. Τώρα ίσως να έχει δοκιμάσει κάποιος συνάδελφος κάποια από Κίνα μεριά που είναι πολύ πιο οικονομικές. Εγώ έχω μία Midland xtc 300 αλλά χωρίς βάση για κάννη. Την βάζω στο κεφάλι κυρίως, έχει πολύ καθαρή και καλή εικόνα είναι όμως 120 μοίρες ευρυγώνιος και δεν κάνει σε καμία περίπτωση το ζουμ των 2 παραπάνω που αναφέρω. Για μεγάλα πουλιά σε νορμάλ αποστάσεις και φυσικά για το ψάρεμα είναι λουκούμι.
 
παιδια μια ερωτηση.εχω μια sj 7 star την αγορασα περυσι και ειχα καποια προβληματακια με την προβολη τον βιντεο μου στους υπολογιστες μου.μετα απο καποια πειραματα και σχετικη βοηθεια απο εδω τωρα ειναι οκ.αλλα κατι πρεπει να εχω αλλαξει και μου κανει εγγραφη 5λεπτα βιντεακι.Αν δηλ το βιντεο που τραβαω ειναι συνολο 7 λεπτα μου φτιαχνει 2 αρχεια ενα 5λεπτο και ενα 2λεπτο,ξερει καποιο τι μακακια εχω κανει για να μην ψαχνω και θα αρχισουμε και τα εκπαιδευτικα σε λιγο χα χα
 
δεν την εχω κοντα μου τωρα αλλα θα κοιταξω το απογευμα που θα την εχω και θα σου πω αν και δεν θυμαμαι να εχει στο μενου τι λεξη loop.σε ευχαριστω πολυ παντως
 
Καλημέρα σε όλους,
Η Tachyon έβγαλε καινούργιο μοντέλο 2020 GunCam με διάφορες βελτιώσεις καθώς και νέα εφαρμογή για κινητά. (https://tachyoninc.wordpress.com/20...hunting-with-new-app-for-ios-android-devices/)
Τώρα πλέον ρυθμίζεις μέσω της εφαρμογής τη θέση και το είδος του σταυρονήματος, επιλέγεις το επίπεδο του ζουμ μέχρι 4x, την ταχύτητα αναπαραγωγής βίντεο και διαθέτει και άγγιγμα του κουμπιού για παύση / έναρξη εγγραφής βίντεο. Επίσης έστειλα μέιλ στην Tachyon σχετικά με το field of view και την κατανάλωση μπαταρίας κατά την παύση εγγραφής και μου απάντησαν ότι το fov είναι 50 μοίρες (που σε συνδυασμό με το ζουμ είναι πολύ σημαντικό για το μέγεθος των μικρών πουλιών σε μακρινές αποστάσεις) και η κατανάλωση μπαταρίας κατά την παύση εγγραφής είναι στα 2/3 της κατανάλωσης, της φάσης εγγραφής βίντεο.
Επειδή ψάχνω καιρό για κάμερα κάνης και αμφιταλαντευόμουνα σε σχέση με το απόλυτο εργαλείο shotkam (λόγω κόστους) τώρα πλέον καταλήγω στην GunCam 2020 ως μια πολύ καλή επιλογή αλλά και εργαλείο ανάλυσης/διόρθωσης ντουφεκιάς με παρακάτω από τα μισά λεφτά της shotkam.
Καλά κυνήγια σε όλους.
 
Last edited:
Καλημέρα σε όλους,
Η Tachyon έβγαλε καινούργιο μοντέλο 2020 GunCam με διάφορες βελτιώσεις καθώς και νέα εφαρμογή για κινητά. (https://tachyoninc.wordpress.com/20...hunting-with-new-app-for-ios-android-devices/)
Τώρα πλέον ρυθμίζεις μέσω της εφαρμογής τη θέση και το είδος του σταυρονήματος, επιλέγεις το επίπεδο του ζουμ μέχρι 4x, την ταχύτητα αναπαραγωγής βίντεο και διαθέτει και άγγιγμα του κουμπιού για παύση / έναρξη εγγραφής βίντεο. Επίσης έστειλα μέιλ στην Tachyon σχετικά με το field of view και την κατανάλωση μπαταρίας κατά την παύση εγγραφής και μου απάντησαν ότι το fov είναι 50 μοίρες (που σε συνδυασμό με το ζουμ είναι πολύ σημαντικό για το μέγεθος των μικρών πουλιών σε μακρινές αποστάσεις) και η κατανάλωση μπαταρίας κατά την παύση εγγραφής είναι στα 2/3 της κατανάλωσης, της φάσης εγγραφής βίντεο.
Επειδή ψάχνω καιρό για κάμερα κάνης και αμφιταλαντευόμουνα σε σχέση με το απόλυτο εργαλείο shotkam (λόγω κόστους) τώρα πλέον καταλήγω στην GunCam 2020 ως μια πολύ καλή επιλογή αλλά και εργαλείο ανάλυσης/διόρθωσης ντουφεκιάς με παρακάτω από τα μισά λεφτά της shotkam.
Καλά κυνήγια σε όλους.
Την είδα στο Amazon στα 200ευρώ γνωρίζει κανείς χωρίς τελωνείο και χρονοβόρα διαδικασία τροπο απόκτησης?
 
Την είδα στο Amazon στα 200ευρώ γνωρίζει κανείς χωρίς τελωνείο και χρονοβόρα διαδικασία τροπο απόκτησης?
Καλημέρα Ηλία η κάμερα που περιγράφω παραπάνω είναι στα 349.00 usd από την ίδια την Tachyon (http://www.tachyoninc.com/hunting.html) και είναι καινούργιο μοντέλο του 2020 με τα χαρακτηριστικά που προανέφερα και λέγεται 2020 GunCam for Hunting ή 2020 GunCam for Clays στα 329.00 usd. Και τα δυο αυτά μοντέλα δεν υπάρχουν στο Amazon τώρα. Οι προηγούμενες κάμερες δεν έχουν αυτές τις δυνατότητες ειδικά όσον αφορά την ρύθμιση και το είδος του σταυρονήματος, το μέχρι 4χ zoom, κλπ.
Αν σε ενδιαφέρει το μοντέλο 2020 πουλιέται από Κύπρο (http://www.mediteraneanhunting.com)
τηλ: +357 99 471208.
Επίσης να προσθέσω για ενημέρωση όλων ότι από ότι φαίνεται μπορεί κάποιος εύκολα να της αλλάξει φακό και να βάλει 12 ή 16mm που μειώνει το field of view στις 21 - 27 μοίρες (πλησιάζει έτσι στο FOV της Shotkam) και έτσι γίνονται πιο εμφανή σε μέγεθος τα μικρά θηράματα όπως η τσίχλα. Λεπτομέρειες με pm.
Νίκος
 
Καλημέρα Ηλία η κάμερα που περιγράφω παραπάνω είναι στα 349.00 usd από την ίδια την Tachyon (http://www.tachyoninc.com/hunting.html) και είναι καινούργιο μοντέλο του 2020 με τα χαρακτηριστικά που προανέφερα και λέγεται 2020 GunCam for Hunting ή 2020 GunCam for Clays στα 329.00 usd. Και τα δυο αυτά μοντέλα δεν υπάρχουν στο Amazon τώρα. Οι προηγούμενες κάμερες δεν έχουν αυτές τις δυνατότητες ειδικά όσον αφορά την ρύθμιση και το είδος του σταυρονήματος, το μέχρι 4χ zoom, κλπ.
Αν σε ενδιαφέρει το μοντέλο 2020 πουλιέται από Κύπρο (http://www.mediteraneanhunting.com)
τηλ: +357 99 471208.
Επίσης να προσθέσω για ενημέρωση όλων ότι από ότι φαίνεται μπορεί κάποιος εύκολα να της αλλάξει φακό και να βάλει 12 ή 16mm που μειώνει το field of view στις 21 - 27 μοίρες (πλησιάζει έτσι στο FOV της Shotkam) και έτσι γίνονται πιο εμφανή σε μέγεθος τα μικρά θηράματα όπως η τσίχλα. Λεπτομέρειες με pm.
Νίκος

Νίκο ξέρεις μήπως το κόστος της από το μαγαζί στην Κύπρο;
 
Back
Top