Action cameras

Ειναι καλη η τιμη θεωρώ. Αναμένουμε να τη δούμε και στην πράξη από τις πρώτες αγορές.
Προσπαθώ να βάλω ένα μικρό βιντεο mp4 από την πρώτη χρήση, αγριοπερίστερα αλλά δεν το παίρνει. Λέει The uploaded file does not have an allowed extension. Λίγη βοήθεια παρακαλώ
 
Επειδη ενδιαφέρομαι να δω κι εγω το video.. Μπορείς να στείλεις το βίντεο στον Μάνο μπαίνοντας στο WeTransfer ή να ανεβάσεις το video στο YouTube και να βάλεις το Link εδώ!
 
Καλημέρα Ηλία η κάμερα που περιγράφω παραπάνω είναι στα 349.00 usd από την ίδια την Tachyon (http://www.tachyoninc.com/hunting.html) και είναι καινούργιο μοντέλο του 2020 με τα χαρακτηριστικά που προανέφερα και λέγεται 2020 GunCam for Hunting ή 2020 GunCam for Clays στα 329.00 usd. Και τα δυο αυτά μοντέλα δεν υπάρχουν στο Amazon τώρα. Οι προηγούμενες κάμερες δεν έχουν αυτές τις δυνατότητες ειδικά όσον αφορά την ρύθμιση και το είδος του σταυρονήματος, το μέχρι 4χ zoom, κλπ.
Αν σε ενδιαφέρει το μοντέλο 2020 πουλιέται από Κύπρο (http://www.mediteraneanhunting.com)
τηλ: +357 99 471208.
Επίσης να προσθέσω για ενημέρωση όλων ότι από ότι φαίνεται μπορεί κάποιος εύκολα να της αλλάξει φακό και να βάλει 12 ή 16mm που μειώνει το field of view στις 21 - 27 μοίρες (πλησιάζει έτσι στο FOV της Shotkam) και έτσι γίνονται πιο εμφανή σε μέγεθος τα μικρά θηράματα όπως η τσίχλα. Λεπτομέρειες με pm.
Νίκος

Νίκο στείλε μου αν θες την διαδικασία αλλαγής φακού με ενδιαφέρει
 
Πολύ καλή μου φαίνεται!
Ηλία είναι αρκετά καλή για τα λεφτά της όχι βέβαια σαν την Shotkam αλλά τη δουλειά την κάνει άνετα. Ειμαι και εγώ στο Περιστέρι οπότε αν θέλεις κάποια στιγμή να την δείς, ευχαρίστως. (στείλε pm)

Παύλο σου έστειλα pm
 
Last edited:
ΜΙΛΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΊΑ Shotkam ΜΟΥ ΑΠΆΝΤΗΣΕ ΈΤΣΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΑΣΜΟΥΣ ΕΔΩ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΊΑ Το ShotKam είναι $ 649 και χρεώνουμε 215 δολάρια (για ναυτιλία + φόρος εισαγωγής) για κάθε μονάδα που αποστέλλεται στην Ελλάδα. Η Ελλάδα είναι λίγο δύσκολο να μεταφερθεί λόγω των φόρων εισαγωγής. Θα μας πληρώσετε $ 215 για κάθε μονάδα για φόρους εισαγωγής και αποστολές, αλλά η FedEx θα επικοινωνήσει μαζί σας μόλις φτάσει το πακέτο στην Ελλάδα για να εισπράξει τους φόρους εισαγωγής. Απαιτείται να εισπράξουμε αυτές τις χρεώσεις και να διατηρήσουμε την πληρωμή μέχρι να γίνει εκκαθάριση του πακέτου. Μόλις λάβετε το πακέτο, θα επεξεργαστούμε μια επιστροφή χρημάτων για $ 175 για κάθε μονάδα ($ 215 μείον $ 40 αποστολής ανά μονάδα). Εάν ενδιαφέρεστε, διαθέτουμε χονδρική τιμολόγηση.

Ο λόγος για τον οποίο κάνουμε αυτό είναι ότι η FedEx μας χρεώνει, ShotKam LLC, όλους τους φόρους, ακόμη και αν το πακέτο έχει εγκαταλειφθεί (δεν έχει ληφθεί / απορριφθεί) στην Ελλάδα. Για να μην χρεωθούμε από την κυβέρνηση, εισπράττουμε 215 δολάρια ανά μονάδα για αυτούς τους φόρους ως αναμονή. Και πάλι, μόλις λάβετε το πακέτο με ασφάλεια, σας επιστρέφουμε $ 175 για κάθε μονάδα.


Ελπίζω ότι αυτό βοηθά και παρακαλώ με ενημερώστε εάν έχετε οποιεσδήποτε απορίες, σας ευχαριστώ πολύ
 
πρόσφατα άλλαξα το τούβλο power bank που είχα της xiaomi των 10.000mAh 212γρ με ένα της APC 3000mAh 80γρ

20180711_174704_HDR.jpg


η κάρτα μνήμης που χρησιμοποιώ είναι αυτή,,,SDXC I U3

20180711_175055_HDR-1.jpg


εδώ ένας πίνακας να πάρεις μια ιδέα για τους τύπους και τις ταχύτητες των καρτών,,με βάση αυτόν τον πίνακα η κάρτα μου γράφει στα 30mb/sec είναι υπεραρκετά για εγγραφή 4Κ ανάλυση,,,ανάγνωση έχουν πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες αλλά αυτό δεν μας ενδιαφέρει

video_speed%20class_01.jpg
Μπραβο Παύλο μας κατατοπίζεις πλήρως !!!!
 
Ψάχνω για νέα. action camera για κυνήγι ορτυκιού και μπεκάτσας.
Είχα πρώτη μια Rollei απλή και μετέπειτα μια TURBO -X 4Κ
Τώρα θέλω κάτι καλύτερο μέχρι 150 ευρώ.. έχω διαβάσει εδώ μέσα για ρυθμιζόμενο φακό .....
Μου πρότειναν την
Xiaomi mijia 4κ
 
Back
Top