Action cameras

Πολυ ωραια εικονα....για ποια καμερα μιλαμε?
Hawkeye Firefly 8S , no distortion.
Οπως θα δεις στο παρακάτω link εχει 2 τύπους με φακό 170 μοίρες και το νεο μοντέλο με 90 μοίρες , εγώ την είχα κάνει προπαραγγελία , πριν αρχίσει η μαζική διάθεση.
http://www.gearbest.com/action-cameras-c_11332/ac1_hawkeye/
Είναι αυτή με τα 130 ευρώ , όχι με τα 110.
 
Τεό βγάζει δυο εκδόσης μια με 90 και μια με 170 αλλά υπάρχει και το αντίστοιχο firmware update ( Βαγγέλη αν δεν το έχεις βάλει εδώ http://www.cnfpv.com/portal.php?mod=view&aid=58 ) που μπορείς πλέον να ρυθμίσεις τις μοίρες μέσα από τα μενου
 
Last edited:
Γεια σε όλους ελπίζω να είστε όλοι καλά.Αυριο πρόκειται να παραλάβω την καινούργια μου κάμερα για το κυνήγι κ θα ήθελα πάρα πολύ τα φώτα σας.Ποιο πρόγραμμα να βάλω στο κομπιούτερ για να μπορώ να επεξεργαστώ τα βιντε ο frame by frame?Να μπορώ να βάλω μια κουκίδα σημάδι η να κυκλωσω την μπεκατσα όταν σηκώνεται.Να βάλω τίτλους κ αλλά τέτοια....Ευχαριστω
 
Μια ωραια θηκουλα χτυπησα σημετα απο τον Κωτσοβολο με 12 ευρω κ ηταν αυτο ακριβως που ηθελα για την Shotkam...
Ειναι σκληρη γυρω γυρω που κ να κατσεις καταλαθος επανω δεν θα σπασει η καμερα, μεσα εχει σφουγγαρι που το κοβεις σε οτι σχημα θες για να μπαινει η καμερα κ μικρη θηκη για φορτιστες κτλ... Αν θελετε μια θηκη για να προστατευεται τετοιο εξοπλισμο στο κυνηγι, ειναι πολυ καλη επιλογη...



 
Μια ωραια θηκουλα χτυπησα σημετα απο τον Κωτσοβολο με 12 ευρω κ ηταν αυτο ακριβως που ηθελα για την Shotkam...
Ειναι σκληρη γυρω γυρω που κ να κατσεις καταλαθος επανω δεν θα σπασει η καμερα, μεσα εχει σφουγγαρι που το κοβεις σε οτι σχημα θες για να μπαινει η καμερα κ μικρη θηκη για φορτιστες κτλ... Αν θελετε μια θηκη για να προστατευεται τετοιο εξοπλισμο στο κυνηγι, ειναι πολυ καλη επιλογη...



καλαματιανες πατεντες!!!!!!!!!.my man..yelling..yelling..yelling.
 
Έχει δοκιμάσει κανείς στο κυνήγι την hawkeye firefly 8s 90°; Απο gearbest και eu αποθήκη,για να γλιτώσουμε τελωνεία μου τη βγάζει 130€ περίπου. Αξίζει ή να ψαχτώ για άλλη; (Ταβάνι αυτά τα λεφτά).Με 170° έχει πολλές,απλά μ αυτές οι τσίχλες ακόμα κ στα 20 μέτρα δε φαίνονται καν ή φαίνονται αχνές κουκίδες.
 
Έχει δοκιμάσει κανείς στο κυνήγι την hawkeye firefly 8s 90°; Απο gearbest και eu αποθήκη,για να γλιτώσουμε τελωνεία μου τη βγάζει 130€ περίπου. Αξίζει ή να ψαχτώ για άλλη; (Ταβάνι αυτά τα λεφτά).Με 170° έχει πολλές,απλά μ αυτές οι τσίχλες ακόμα κ στα 20 μέτρα δε φαίνονται καν ή φαίνονται αχνές κουκίδες.
Την έχω πάρει φέτος αλλά ακόμη δεν την δοκίμασα στην πράξη. Εχω ανεβάσει μερικά post ένα δοκιμαστικό βιντεάκι σε αργή κίνηση , είναι εργοστασιακή ρύθμιση.
 
Πιο πολύ για τσιχλοκυνήγι προορίζεται οπότε μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμα να τουφεκίσετε τις πρώτες να βγάλω άκρη! Το μείον που βλέπω είναι η μπαταρία,για 1080 πρέπει να βγάζει καμιά ώρα κ κάτι ψιλά ε; Μέχρι τώρα είχα μια ..'ψεύτικη',την Αct20.Eικόνα πολύ μέτρια,με 120°,έγραφε στα 720,περίπου 2 ώρες και κάτι..4 σεζον κράτησε!! Αν η firefly δείχνει τις τσίχλες όπως εκείνη κ λιγο καλύτερα,θα μαι ευχαριστημένος.
 
Πιο πολύ για τσιχλοκυνήγι προορίζεται οπότε μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμα να τουφεκίσετε τις πρώτες να βγάλω άκρη! Το μείον που βλέπω είναι η μπαταρία,για 1080 πρέπει να βγάζει καμιά ώρα κ κάτι ψιλά ε; Μέχρι τώρα είχα μια ..'ψεύτικη',την Αct20.Eικόνα πολύ μέτρια,με 120°,έγραφε στα 720,περίπου 2 ώρες και κάτι..4 σεζον κράτησε!! Αν η firefly δείχνει τις τσίχλες όπως εκείνη κ λιγο καλύτερα,θα μαι ευχαριστημένος.
Η λύση για την μπαταρία είναι power bank ,τώρα για την ποιότητα εικόνας σίγουρα είναι από τις τελευταίες κάμερες με πολύ καλές δυνατότητες αλλά για την πράξη υπομονή....
 
Back
Top