Action cameras

Λίγα δεύτερα είναι το κάθε βίντεο 50mb...
δοκίμασε με video αντιστοιχης διάρκειας και μεγέθους αλλά άλλο format. πχ .avi να σιγουρευτείς ότι δεν φταίει το pc.
Αν όντως δεν φταίει το pc, λύση υπάρχει χωρίς να αλλάξεις πρόγραμμα.
 
Κανενα προγραμματακι για επεξεργασια βιντεο κ συγκεκριμενα Μρ4 εχουμε να προτεινουμε?
Η καινουργια Shotkam γραφει σε ΜΡ4 κ το προγραμματακι που δουλευα μου κανει νουμερα με αυτο τον τυπο αρχειου...
Εγω στην go pro χρησιμοποιούσα το pinnacle studio. Ευκολο με πολλές δυνατότητες
 
Άρη, δεν έχω ασχοληθεί με εξειδικευμένη επεξεργασία βίντεο αλλά θα σου πρότεινα να κάνεις το αρχείο convert από mp4 στη μορφή που παίζει καλά το παλιό σου πρόγραμμα ώστε σε περίπτωση που πετύχει, να κάνεις τη δουλειά σου μέχρι να βρεις νέο πρόγραμμα που ικανοποιεί τις απαιτήσεις σου.
 
Καλησπέρα Παίδες ...
Να σας δείξω κι εγώ την πατέντα μου.. απλή .. αλλά η κάμερα βλέπει ότι βλέπω.. και πολύ περισσότερο όταν είμαι επωμισμένος δεν αλλάζει η οπτική της..
Στο όπλο που δοκίμασα με άλλη πατέντα .. με κούρασε .. Αυτό βέβαια ισχύει στο περπατητό γιατί σε καρτέρι είναι διαφορετικά τα πράγματα.



εχω την ιδια καμερα...εβαλα τον ιμαντα και ηρεμησα
 
εχω την ιδια καμερα...εβαλα τον ιμαντα και ηρεμησα
Καλός ο ιμάντας αλλά με ενοχλεί μετά απο πολύωρο περπάτημα ... αυτή η κάμερα έχει ένα απο τα καλύτερα stabilizer .. εαν είχε και λίγο πιο κλειστό FOV απο 135 θα ήταν τέλεια ..
 
Άρη, δεν έχω ασχοληθεί με εξειδικευμένη επεξεργασία βίντεο αλλά θα σου πρότεινα να κάνεις το αρχείο convert από mp4 στη μορφή που παίζει καλά το παλιό σου πρόγραμμα ώστε σε περίπτωση που πετύχει, να κάνεις τη δουλειά σου μέχρι να βρεις νέο πρόγραμμα που ικανοποιεί τις απαιτήσεις σου.
Πεφτεις σε ποιοτητα ετσι ομως Χρηστο... Το εχω σαν λυση αναγκης... ;)
 
Τις τελευταίες μέρες μου μπήκε το σαράκι να ψάξω για κάμερα για τα κυνήγια , αφού έμεινε απέξω λόγο κόστους η shotkam έπεσε το μάτι μου στην Tachyon GunCam
http://www.tachyoninc.com/guncam.html
Καλή ποιότητα φαίνεται να έχει και αποδεκτό video όπως επίσης και εύκολη προσαρμογή στην κάννη με την ειδικά σχεδιασμένη βάση.
Τελικά όμως υπερίσχυσε ο Κινέζος με τον καθοριστικότερο παράγοντα ,την τιμή , να κάνει την διαφορά . Παρήγγειλα την
HawKeye Firefly 8S 4K Sports Camera No Distortion Version
http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_631755.html
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η ποιότητα του video με πεντακάθαρη εικόνα και πολλαπλές επιλογές για ανάλυση και frame rate. Χρησιμοποιεί τις βάσεις τύπου gopro που επίσης είναι σημαντικό . Σε αναμονή για την παραλαβή λοιπόν.
Και ένα δείγμα...
Γεια σε όλους ελπίδα να σας βρίσκω όλους Καλά.Καλή έναρξη να έχουμε. Σχετικά με αυτήν την κάμερα εδώ που ποσταρε ο συνάδελφος τη παίζει είναι σαν την shotkam απλά σε ποιό κακή ποιότητα; Μπορείς να δεις που σημαδεύει με το σταυρουδάκια ή με την κόκκινη τέλεια όπως στην shotkam έχει ρυθμίσεις για όταν την βάλεις στο όπλο να δείχνει το σταυρουδάκι εκεί που σημαδευεις;Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει γιατί θέλω να την πάρω. Επιβαρύνεται κ με αλλά έξοδα τελωνείο πχ. Η ΦΠΑ.Ευχαριστω.
 
Γεια σε όλους ελπίδα να σας βρίσκω όλους Καλά.Καλή έναρξη να έχουμε. Σχετικά με αυτήν την κάμερα εδώ που ποσταρε ο συνάδελφος τη παίζει είναι σαν την shotkam απλά σε ποιό κακή ποιότητα; Μπορείς να δεις που σημαδεύει με το σταυρουδάκια ή με την κόκκινη τέλεια όπως στην shotkam έχει ρυθμίσεις για όταν την βάλεις στο όπλο να δείχνει το σταυρουδάκι εκεί που σημαδευεις;Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει γιατί θέλω να την πάρω. Επιβαρύνεται κ με αλλά έξοδα τελωνείο πχ. Η ΦΠΑ.Ευχαριστω.

Αγαπητέ Λάμπρο καλημέρα,
Η αγορά της Αμερικής είναι σίγουρα καλύτερη αλλά εμπεριέχει μεγάλο ρίσκο σε αυτού του είδους τα αντικείμενα ... εν ολίγοις είναι που θα πέσεις στο τελωνείο κ σε κάθε περίπτωση εαν γουστάρεις το τρέξιμο.
Επειδή έχω αλλάξει αρκετές κάμερες .. το βασικό ερώτημα είναι το εξής ..
Γιατί ακριβώς χρήση την θέλεις .. πιο πολύ για κυνήγι και λιγότερο σκοπευτήριο .. καρτέρι ή περπατητό κλπ ...
Στην ερώτησή σου τώρα και μεταξύ των δυο .. θα επέλεγα την τίμια επιλογή του Κινέζου που έχει και αυτή FOV 90 Degree.
Εγω εχω επιλέξει για κυνήγι την Drift .. και είμαι ικανοποιημένος
https://driftinnovation.com/products/drift-stealth2
 
Αγαπητέ Λάμπρο καλημέρα,
Η αγορά της Αμερικής είναι σίγουρα καλύτερη αλλά εμπεριέχει μεγάλο ρίσκο σε αυτού του είδους τα αντικείμενα ... εν ολίγοις είναι που θα πέσεις στο τελωνείο κ σε κάθε περίπτωση εαν γουστάρεις το τρέξιμο.
Επειδή έχω αλλάξει αρκετές κάμερες .. το βασικό ερώτημα είναι το εξής ..
Γιατί ακριβώς χρήση την θέλεις .. πιο πολύ για κυνήγι και λιγότερο σκοπευτήριο .. καρτέρι ή περπατητό κλπ ...
Στην ερώτησή σου τώρα και μεταξύ των δυο .. θα επέλεγα την τίμια επιλογή του Κινέζου που έχει και αυτή FOV 90 Degree.
Εγω εχω επιλέξει για κυνήγι την Drift .. και είμαι ικανοποιημένος
https://driftinnovation.com/products/drift-stealth2
Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες.Τα κυνηγά που κάνω είναι καρτέρι τσίχλα φάρσα.Και με τον σκύλο για μπεκατσα.Τη εννοείς ότι θα έχω πρόβλημα με το τελωνείο δυστυχώς δεν ξανά έχω αγοράσει κατι από Αμερική για να ξέρω.Δεν γίνεται όπως με το e-bay.Δηλαδη να πληρώσω κ απλά να μου έρθει σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα.Ευχαριστω.
 
Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες.Τα κυνηγά που κάνω είναι καρτέρι τσίχλα φάρσα.Και με τον σκύλο για μπεκατσα.Τη εννοείς ότι θα έχω πρόβλημα με το τελωνείο δυστυχώς δεν ξανά έχω αγοράσει κατι από Αμερική για να ξέρω.Δεν γίνεται όπως με το e-bay.Δηλαδη να πληρώσω κ απλά να μου έρθει σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα.Ευχαριστω.
Οι αγορές απο Αμερική περνάνε απο τελωνείο υποχρεωτικά .. το επιπλέον θέμα είναι το είδος και η αξία του .. υπάρχουν κάποια τρικ που γίνονται .. όπως μη αναγραφή της αξίας ..Δώρο κλπ.. Το Θέμα είναι το ρίσκο..
Οι αγορές μέσω του E-Bay εξαρτώνται απο την τοποθεσία του πωλητή .. εαν η αγορά είναι απο Αμερική και μέσω ebay πεφτεις παλι στον ίδιο δρόμο ..
Εγω κυαλια που εφερα απο Αμερική αξίας 275 ευρω .. μου εφτασαν 400+ με εκτελωνισμο.. Σίγουρα κερδισα.. αλλά είναι μεγαλο το νουμερο..!!
Να προτιμάς αγορές μέσω του ebay.co.uk δλδ Ευρώπη και Αγγλία .. και όπου βλέπεις Αμερική να είσαι επιφυλακτικός .. Εκτός εαν έχεις μπαρμπα Τελώνη ..!!!
 
Οι αγορές απο Αμερική περνάνε απο τελωνείο υποχρεωτικά .. το επιπλέον θέμα είναι το είδος και η αξία του .. υπάρχουν κάποια τρικ που γίνονται .. όπως μη αναγραφή της αξίας ..Δώρο κλπ.. Το Θέμα είναι το ρίσκο..
Οι αγορές μέσω του E-Bay εξαρτώνται απο την τοποθεσία του πωλητή .. εαν η αγορά είναι απο Αμερική και μέσω ebay πεφτεις παλι στον ίδιο δρόμο ..
Εγω κυαλια που εφερα απο Αμερική αξίας 275 ευρω .. μου εφτασαν 400+ με εκτελωνισμο.. Σίγουρα κερδισα.. αλλά είναι μεγαλο το νουμερο..!!
Να προτιμάς αγορές μέσω του ebay.co.uk δλδ Ευρώπη και Αγγλία .. και όπου βλέπεις Αμερική να είσαι επιφυλακτικός .. Εκτός εαν έχεις μπαρμπα Τελώνη ..!!!
Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.Αν κάποιος συνάδελφος έχει αυτήν την κάμερα ας γράψει κάτι αν αξίζει το κόπο.
 
Γεια σε όλους ελπίδα να σας βρίσκω όλους Καλά.Καλή έναρξη να έχουμε. Σχετικά με αυτήν την κάμερα εδώ που ποσταρε ο συνάδελφος τη παίζει είναι σαν την shotkam απλά σε ποιό κακή ποιότητα; Μπορείς να δεις που σημαδεύει με το σταυρουδάκια ή με την κόκκινη τέλεια όπως στην shotkam έχει ρυθμίσεις για όταν την βάλεις στο όπλο να δείχνει το σταυρουδάκι εκεί που σημαδευεις;Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει γιατί θέλω να την πάρω. Επιβαρύνεται κ με αλλά έξοδα τελωνείο πχ. Η ΦΠΑ.Ευχαριστω.
Να υπολογισεις στην τιμη της καμερας το φπα+δασμους αν ειναι απο Ι50 και πανω+Ι5 ευρω τελη εκτελωνισμου
 
Εξερευνώ τις δυνατότητες της καινούργιας κάμερας στην προσπάθεια να καταλάβω ποιες είναι οι κατάλληλες ρυθμίσεις για κυνηγετικά βίντεο.
Εκτός από την υψηλή ανάλυση έχει και επιλογή slow motion....
 
Εξερευνώ τις δυνατότητες της καινούργιας κάμερας στην προσπάθεια να καταλάβω ποιες είναι οι κατάλληλες ρυθμίσεις για κυνηγετικά βίντεο.
Εκτός από την υψηλή ανάλυση έχει και επιλογή slow motion....
Ti ευρος φακου εχει?
 
Εξερευνώ τις δυνατότητες της καινούργιας κάμερας στην προσπάθεια να καταλάβω ποιες είναι οι κατάλληλες ρυθμίσεις για κυνηγετικά βίντεο.
Εκτός από την υψηλή ανάλυση έχει και επιλογή slow motion....
Πολυ ωραια εικονα....για ποια καμερα μιλαμε?
 
Back
Top