Action cameras

Στις ετοιμασίες για φέτος προστέθηκε και μια action cam , έγραψα μόνο 2-3 δοκιμαστικά στην θάλασσα με την κόρη σε υποβρύχιες λήψεις ,οπότε πέρα της πολύ καθαρής εικόνας δεν έχω άποψη για το τι τραβάει στο κυνήγι , ξέχασα να πω οτι η κάμερα είναι ολοκαίνουργιο μοντέλο ,κατά κινέζικο :), FIREFLY 8S.
Έφτιαξα και μια βάση σε καπέλο για την ώρα , αν βολέψει δεν με βλέπω να ξοδεύω για βάση στις κάννες.

Το μόνο που χρειάστηκα ήταν μια βίδα με σπείρωμα αντίστοιχο με τα φωτογραφικά που βρέθηκε σε μαγαζί με ναυτιλιακά, μπρούτζινη .

προσαρμόζεται και η αδιάβροχη θήκη αλλά είναι βαρύτερη και ανεβάζει θερμοκρασία , οπότε αν δεν υπάρχουν ανάλογες συνθήκες θα την χρησιμοποιώ όπως την βλέπετε.


Εντάξει δεν πλησιάζει σε χρηστικότητα και δυνατότητες του Άρη αλλά ελπίζω να κάνουμε τον χαβαλέ μας.....
Προβλέπω να χρειάζεσαι πολλά TB για να αποθηκεύεις βίντεα....
καλορίζικη Βαγγέλη ....
 
Mετα απο πολυ ποθο αρκετα χρονια τωρα, με λιγη τυχη κ με τη βοηθεια φιλων που προσφεραν ουσιαστικα η προσφερθηκαν να βοηθησουν, κ τους ευχαριστω μεσα απο την καδρια μου...
επιτελους εγινε δικια μου... .love.
Να ειμαστε γεροι να την χαρουμε... :)


Καλές λήψεις φίλε αρι!
 
Κανενα προγραμματακι για επεξεργασια βιντεο κ συγκεκριμενα Μρ4 εχουμε να προτεινουμε?
Η καινουργια Shotkam γραφει σε ΜΡ4 κ το προγραμματακι που δουλευα μου κανει νουμερα με αυτο τον τυπο αρχειου...
 
Mετα απο πολυ ποθο αρκετα χρονια τωρα, με λιγη τυχη κ με τη βοηθεια φιλων που προσφεραν ουσιαστικα η προσφερθηκαν να βοηθησουν, κ τους ευχαριστω μεσα απο την καδρια μου...
επιτελους εγινε δικια μου... .love.
Να ειμαστε γεροι να την χαρουμε... :)


Καλοριζικη Αρη! Τρομερη η φωτο με το brow full εξοπλισμενο! Οτι και να πω ειναι λιγο οι φωτο και τα βιντεο που βαζεις ειναι μοναδικα! Και τωρα με αυτη καταλαβαινω τι εχουμε να δουμε!
 
ο Αμερικανος προτεινει μονο προγραμμα για να βλεπεις τα βιντεο... Εγω θελω για επεξεργασια κ να εχει κ μερικες επιλογες, να μπορεις να παιξεις λιγο...
Βικτωρα το Magix Movie Edit 2014 εχω που ειναι πολυ ωραια, αλλα με τα ΜΡ4 δεν δουλευει σωστα... Εχω βρει την καινουργια εκδοση αλλα εχει περιεργη διαδικασια για acrivation στα Μρ4 που δεν "βολευει" κοιταω κ κατι ακομα...
To Avidemux δεν το ξερω, ειναι καλο εχει επιλογες?
 
Κανενα προγραμματακι για επεξεργασια βιντεο κ συγκεκριμενα Μρ4 εχουμε να προτεινουμε?
Η καινουργια Shotkam γραφει σε ΜΡ4 κ το προγραμματακι που δουλευα μου κανει νουμερα με αυτο τον τυπο αρχειου...
https://www.onlinevideoconverter.com/el/cloud-converter
Σε βολεύει κάτι τέτοιο; ή το windows movie maker αν το λέω σωστά
 
Δεν ειναι στην ευρεση το προβλημα... ;)
Απλα ηθελα καμια προταση για κατι που να σου δινει τη δυνατοτητα να παξεις κ λιγο με την επεξεργασια ωστε να φταιξεις μια ωραια ταινιουλα...
Ε πώς δεν είναι στην εύρεση; Αφού είσαι ευχαριστημενος με το παλιό, κατέβασε το ίδιο στην τελευταία εκδοση.
 
Ε πώς δεν είναι στην εύρεση; Αφού είσαι ευχαριστημενος με το παλιό, κατέβασε το ίδιο στην τελευταία εκδοση.

.xm.Δεν με πιανεις κιολας....xm.
Νικολη το Movie Maker ειναι η ευκολη λυση, η λυση αναγκης, ηθελα κατι που να σου δινει περισσοτερες δυνατοτητες για να παιξεις με τα βιντεακια...
Θα βρω κ την προταση του Παυλο, να δω τι λεει...
 
Σίγουρα θα βρεις, θέλει λίγο ψάξιμο να δεις τι σε βολεύει. Εγώ θα έπαιζα με codecs, δες αν βλέπει το πρόγραμμα σου codecs.
Πως λέγεται το πρόγραμμα ;
 
Καλησπέρα Παίδες ...
Να σας δείξω κι εγώ την πατέντα μου.. απλή .. αλλά η κάμερα βλέπει ότι βλέπω.. και πολύ περισσότερο όταν είμαι επωμισμένος δεν αλλάζει η οπτική της..
Στο όπλο που δοκίμασα με άλλη πατέντα .. με κούρασε .. Αυτό βέβαια ισχύει στο περπατητό γιατί σε καρτέρι είναι διαφορετικά τα πράγματα.



 
Last edited:
@aris_kalamata έχεις mac ή pc? είσαι σίγουρος ότι κολλάει λόγω mp4? μήπως στο κάνει λόγω μεγάλου αρχείου?
Τα δύο καρυφαία προγράμματα για μοντάζ με πάρα πολλά εργαλεία για να κάνεις διάφορα, είναι το premiere για windows, και το final cut για mac
 
Μπορεί να είναι κ συνδυασμός Γιώργο... Το ψάχνω... Magix movie edit pro 2014 είναι τι πρόγραμμα...
Καλό είναι κι αυτό. απλά δεν είναι τόσο δημοφιλές όσο τα άλλα δύο.
Για τα άλλα δυο υπάρχουν οδηγοί στο youtube για το πως θα κάνεις τα πάντα.
Πόσα giga είναι το αρχείο που φόρτωσες?
 
Back
Top