φυσιγγια

Παιδιά ότι έχετε για πέταμα ότι είναι χρόνων παλιοαποθυκευμενο, ότιδεν τραβάει με τηνbenelli εδώ σε μένα!Θα σας εξυπηρετήσω άμεσα.
Ρε συ, θα κάτσεις φρόνιμος επιτέλους; Θεμε και εμείς από αυτά που είναι για πέταμα!
 
Παιδιά ότι έχετε για πέταμα ότι είναι χρόνων παλιοαποθυκευμενο, ότιδεν τραβάει με τηνbenelli εδώ σε μένα!Θα σας εξυπηρετήσω άμεσα.
Αδερφέ μήπως έχεις ένα ευρώ να πάρω κανά φυσίγγι?

Υ.γ. Άσε τίποτα και σε μας και θα σε κεράσω τυρόπιτα.
 
15 χρόνια δεν είναι πολλά αν φυλάχθηκαν καλά.
Να πάρουμε λες μια κούτα ;
Αν δεν σκοτώνουν ξέρεις σε ποιόν θα τα ρίχνουμε αχαχαχα

ps
Percorso και στην σαλάτα ρε μούτρο !!! 🤣
ας παρουμε αλλα αν κανουν παφ πουφ ξερει ο dealer τι θα συμβει...per μεχρι θανατου φιλαρακι μου,ειπαμε ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει..τελος!!
 
αν κανουν και πουφ δεν ειναι?36 λαυρεντη μου εχω αλλα σχεδιο,για 33αρια μιλαω!! δεν τα ξερω τα συγκεκριμενα και δεν εκφερω γνωμη
Οκ, επειδή μίλησες για percoso πήγε το μυαλό μου στα 36αρια...τα 33αρια δεν τα ξέρω ούτε εγώ.
 
4.300 φυσιγγια διαφορα , 4 κουτια ρεμικτον νιτρο μαγνουμ 6αρια , 2 κουτια φεντεραλ μαγνουμ , 6αρια και 4αρια , 5 κουτια ρεμικτον απλα 6αρια και 7,5 , πολλα λαμπρο μπλε σε 8αρι ,7αρι , 6αρι , 5αρι ,4αρι , πολλα ντεμι μαγνουμ λαμπρο 7,5 , 7 , 6 , 5 ,4 , μπιτουρμπο 6αρια , καφε 6αρια , ολα των Αφων Λαμπρου με σκαγια λαυριου ,10 κουτια 3αλφα 5αρια , ροτβαι πλας 5αρια , τορτορα της τοτε μαγιονκι κιτρινα της σειρας αποδημητικων 7/8 , και πολλα αλλα που δεν θυμαμε φυσιγγια που δεν ριχνωντε ευκολα , γιατι δεν ειναι για τσιχλες , ριχνω το χρονο απο αυτα , γυρω στα 50 με 60 φυσιγγια σε περδικα , φασσα , αλλα δεν καιγομαι να τα ριξω , οσα ριξω τα υπολιπα θα τα εχω συλογη , για αναμνησης
ξαχασα και 8 κουτια μαγνουμ ιμπεριαλ μαιμου MADE IN USA 6,5, 4 των 52 γραμμαριων
 
πριν πολλα χρονια,μην ρωτατε ποσα,οταν αρχισα τις περιπλανησεις μου ανα την ελλαδα,βρεθηκα μαρτιο μηνα στα καρτερια για επιστροφια τσιχλες στον αγ,αντρεα,γαβαλου μερια,σε ενα καρτερι που πηγα ηρθε ενας τυπακος ωραιος,φτωχοδιαβολος,με ρουχα 3 νουμερα μεγαλυτερα με ενα δικκανο αγνωστου μαρκας δεμενο με συρμα ,κυριολεκτω!!! πιασαμε την κουβεντα κερασα τσιγαρακι και καφε,απο τοτε κουβαλαγα τα μπρικια μαζι,μου λεει καποια στιγμη,εχεις κανα φυσιγγι περισσεμα?ειχα μια σακουλα με οοτι λογιων θες,παλια,σκουριασμενα,βρεμενα ,τα κουβαλαγα μπας και ξεμεινω,τρομαρα μου,του τα δινω λοιπον,αρχιζει το απογευματινο περασμα,λοιπον κυριοι ο πιτσιρικος τις κατεβαζε απο οπου και να ηταν...τωρα τι λεμε εμεις για υγρασιες και καυσωνες και τσοκ και κωνους,και και και ....με αυτα τα αχταρμαδικα φυσιγγια.και το παλιο δικκανο.συμπερασμα δικο σας..
 
πριν πολλα χρονια,μην ρωτατε ποσα,οταν αρχισα τις περιπλανησεις μου ανα την ελλαδα,βρεθηκα μαρτιο μηνα στα καρτερια για επιστροφια τσιχλες στον αγ,αντρεα,γαβαλου μερια,σε ενα καρτερι που πηγα ηρθε ενας τυπακος ωραιος,φτωχοδιαβολος,με ρουχα 3 νουμερα μεγαλυτερα με ενα δικκανο αγνωστου μαρκας δεμενο με συρμα ,κυριολεκτω!!! πιασαμε την κουβεντα κερασα τσιγαρακι και καφε,απο τοτε κουβαλαγα τα μπρικια μαζι,μου λεει καποια στιγμη,εχεις κανα φυσιγγι περισσεμα?ειχα μια σακουλα με οοτι λογιων θες,παλια,σκουριασμενα,βρεμενα ,τα κουβαλαγα μπας και ξεμεινω,τρομαρα μου,του τα δινω λοιπον,αρχιζει το απογευματινο περασμα,λοιπον κυριοι ο πιτσιρικος τις κατεβαζε απο οπου και να ηταν...τωρα τι λεμε εμεις για υγρασιες και καυσωνες και τσοκ και κωνους,και και και ....με αυτα τα αχταρμαδικα φυσιγγια.και το παλιο δικκανο.συμπερασμα δικο σας..
Είχε κοντάκι στα μέτρα του
 
ναι το ειχε φιαξει στον ψυλλακη!! σιγουρα το οπλο του ερχοταν,αλλα χαρη ηταν μπαμ και κατω..καποιοι το εχουν μεσα τους ενστικτο,πολυ λιγοι βεβαια΄΄
Προφανώς,δεν ειχε άλλο!
Εδώ δεν είχε φυσίγγια...
"Να φοβάσαι τον κυνηγό με το ΕΝΑ όπλο!"
Του είχε γίνει δεύτερη φύση,προέκταση του!
Και έριχνε οπου ΠΙΣΤΕΥΕ ότι το φυσιγγι θα έπιανε τόπο!
Παρεμπιπτόντως,τι μου θύμησες!!
Υπήρχαν τα πρώτα καρτερία στην περιοχή που λες,τα οποία τα έπιαναν από της 11:30-12:00,το αργότερο!
Λέμε για καρτερια που έριχνες ΌΣΑ φυσίγγια μπορούσες να κουβαλήσεις,χωρίς υπερβολή!
15:30,αυτό που άκουγες ήταν μια συνεχόμενη βοή από τις τουφεκιές!
Απίστευτο πράμα!
Είχα γνωρίσει ένα παλικάρι που ερχόταν με ένα μπαικαλ πλαγιοκανο,τα πιτσιρίκια του(2)και δύο κουτιά φυσίγγια .
Έσπαγε τα κουτιά σε μια σανίδα που είχε στηρίξει στη λούφα του,τα έριχνε ,όταν τα έριχνε κι έφευγε....
Ότι ώρα κι αν ήταν...
Τα πιτσιρίκια,....απορταριζαν!🙂
Κάθε μέρα γινόταν αυτό!
Ήταν το πρώτο μέρος σε απογευματινό που είδα τσίχλες να ανεβαίνουν μπουλουκιαστες σαν σε μπασιματα!
Τέλη Γενάρη,γύρω στα 25 χρόνια πίσω...
 
Back
Top