Ψήφισμα για την πρόταση της ΚΣΕ

Συμφωνείτε με την πρόταση της ΚΣΕ για την αλλαγή της νομοθεσίας περί ΑΚΚΟ;

• Συμφωνώ απόλυτα

Votes: 4 3,8%
  • Συμφωνώ μερικώς

Votes: 2 1,9%
  • Ούτε συμφωνώ, ούτε διαφωνώ

Votes: 3 2,9%
  • Διαφωνώ μερικώς

Votes: 8 7,7%
  • Διαφωνώ απόλυτα

Votes: 87 83,7%

• Total voters
    104
  • Poll closed .

Περιοχή
Καναδάς
ΠΟΤΕ φιλε, ποτε ποτε ποτε!!!!!
Έκαναν παράκληση και εδω για χρονιά να δίνουμε πίσω πληροφορίες και οι πιο πολλοί το γράφαμε...και βγήκε πέρσι και λέει . Αν δεν δόσεις πίσω πληροφορία του χρόνου δεν σου δίνω άδεια κυνηγίου . Αυτό το λέω για να μην νομίζουμε στην Ελλάδα ότι έξω είναι όλοι σωστοί και εμείς οι λάθος , άπλα σε κάποια θέματα δεν ανοίγουμε τα μάτια μας και κινούμαστε σαν το κοπάδι ....

Περιοχή
Ζακυνθος
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Έκαναν παράκληση και εδω για χρονιά να δίνουμε πίσω πληροφορίες και οι πιο πολλοί το γράφαμε...και βγήκε πέρσι και λέει . Αν δεν δόσεις πίσω πληροφορία του χρόνου δεν σου δίνω άδεια κυνηγίου . Αυτό το λέω για να μην νομίζουμε στην Ελλάδα ότι έξω είναι όλοι σωστοί και εμείς οι λάθος , άπλα σε κάποια θέματα δεν ανοίγουμε τα μάτια μας και κινούμαστε σαν το κοπάδι ....
Γιωργο μου και δελτια να μας δωσουν να συμπληρωνουμε ειμαι σιγουρος οτι τα στειχεια που θα αναφερουμε δεν θα εχουν καμμια σχεση με την αληθεια!!Και κατι για να γελασουμε...βλεπω τη δημοσιογραφο που κανει ρεπορταζ στο δρομο και ρωτα τον κοσμο που ειναι εξω γιατι δεν ακολουθει τις οδηγιες να μενει στο σπιτι...και απαντα ο συνταξιουχος που λιαζεται στο παρκο!! μα φυσικα κοπελα μου τις οδηγιες ακολουθω γιαυτο ειμαι εδω γιατι χειροτερος κορονοιος απο τη γυναικα μου δεν υπαρχει!!!κοκκαλο η ρεπορτερ!!!

Περιοχή
Ζακυνθος
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Εδώ συμφωνώ!! Άντε και τα εισπράτουν.......

Αν καταργηθούν οι σύλλογοι ποιός θα ελέγχει τους κυνηγότοπους για τις παρανομείες ;;;
Το Δασαρχειο ειναι η Αρμοδια και Επιβλεπουσα ΑΡΧΗ στα περι κυνηγιου!!!

Περιοχή
Καναδάς
Γιωργο μου και δελτια να μας δωσουν να συμπληρωνουμε ειμαι σιγουρος οτι τα στειχεια που θα αναφερουμε δεν θα εχουν καμμια σχεση με την αληθεια!!Και κατι για να γελασουμε...βλεπω τη δημοσιογραφο που κανει ρεπορταζ στο δρομο και ρωτα τον κοσμο που ειναι εξω γιατι δεν ακολουθει τις οδηγιες να μενει στο σπιτι...και απαντα ο συνταξιουχος που λιαζεται στο παρκο!! μα φυσικα κοπελα μου τις οδηγιες ακολουθω γιαυτο ειμαι εδω γιατι χειροτερος κορονοιος απο τη γυναικα μου δεν υπαρχει!!!κοκκαλο η ρεπορτερ!!!
Το θέμα είναι να είμαστε ειλικρινείς ... τον είδα τον μπάρμπα στην τηλεόραση και έκλαιγα ρε φίλε απο τα γελια ! .sarcastic.

Vasilis

Staff member
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Μερικές φορές αναρωτιέμαι πως γίνεται οι απλοί πολίτες να έχουν μια άποψη και η ηγεσία τους ακριβώς την αντίθετη. Ξέρουν κάτι που εμείς αγνοούμε; Και αν ναι γιατί δεν μοιράζονται αυτή τη γνώση μαζί μας; Μήπως δεν υπηρετούν τα συμφέροντα των κυνηγών αλλά τα δικά τους;

Dr V

Staff member
Περιοχή
Εύβοια
Όνομα
Βασίλης
Μερικές φορές αναρωτιέμαι πως γίνεται οι απλοί πολίτες να έχουν μια άποψη και η ηγεσία τους ακριβώς την αντίθετη. Ξέρουν κάτι που εμείς αγνοούμε; Και αν ναι γιατί δεν μοιράζονται αυτή τη γνώση μαζί μας; Μήπως δεν υπηρετούν τα συμφέροντα των κυνηγών αλλά τα δικά τους;
160.000 άδειες πλέον ετησίως. Χάριν της συζήτησης, ας πουμε ότι όλοι βγάζουν τοπικές άδειες με μέσο όρο τα 100€. Μιλάμε ότι η επιχείρηση ΚΣΕ διαχειρίζεται ακόμα και τώρα στους δύσκολους καιρούς στην "ξεφτίλα" 16 εκατομμύρια ευρώ. Με πολύ μετριοπαθείς υπολογισμούς έτσι; Δεν καταλαβαίνουμε ότι εμείς είμαστε η δύναμη τους και ότι από τα @@ μας κρέμονται. Ας τους κάνουμε "πέρα"... Αν ξεκινήσει ένα μαζικό κίνημα κατά της έκδοσης αδειών μέσω ΚΣ και χάσουν το ζεστό παραδάκι, ίσως αλλάξει κάτι. Τις συμμετοχές στις ΓΣ των συλλόγων μας κι αυτά, τα ακούω βερεσέ. Το ψάρι βρωμάει απ' το κεφάλι και αν ανακατευτείς με τα πιτουρα (ΚΣ) θα σε φάνε οι κότες!!!
Ανάγκη αυτοί μας έχουν, όχι εμείς αυτούς! Δεν είδα κάποια προσφορά τους προς τη θήρα, την πανίδα, τη χλωρίδα, την οικονομία. Εμείς είμαστε ανά την Ελλάδα που ξεπαραδιαζόμαστε σε άδειες, βενζίνες, φυσίγγια, παρελκόμενα και στηρίζουμε μια ολόκληρη μικρό-οικονομία. Με την πρόταση τους αυτή, έριξαν δημόσια τις μάσκες τους με περισσό θράσος θα έλεγα.

Όνομα
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
γιατι οι περισοτεροι που περνουν αποφασης ειναι ασχετοι

Περιοχή
Καναδάς
γιατι οι περισοτεροι που περνουν αποφασης ειναι ασχετοι
Δεν είναι άσχετοι , την τσέπη τους και την φιλοδοξία τους υπηρετούν ( πιστεύω πάντως ότι θα υπάρχουν και μερικοί που δεν είναι έτσι. )