Ψήνεστε να βγάλουμε δικά μας φυσίγγια;

Ψήνεστε να βγάλουμε δικά μας φυσίγγια;

  • Ναι

    Votes: 70 83,3%
  • Όχι

    Votes: 14 16,7%

  • Total voters
    84
Αρχικά θα ελεγα να επιλεξετε ΟΛΟΙ μια γόμωση...και κατα γενικο Μ.Ο βγαζουμε τη τελική γομωση για τσιχλα...

Αν επιλεχτει γομωση 28gr να γεμιστει σε Νο:9,5....

Αν επιλεχτεί γομωση 30gr να βγει σε Νο:9

Αν επιλεχτει γομωση στα 31gr που θα ειναι MAX για μια οικονομικη τιμη, να επιλεχθεί σε Νο:8½.....

Το ιδιο ισχυει κ σε χοντρα νουμερα..
ΕΠΕΙΤΑ αποφασίζετε την ποσοτητα.
 
Ανήκω στην κατηγορία των κυνηγων και μαθαίνω στο θήραμα μην ξεχνάς ότι πολλές φορές αλλά λένε τα χαρτάκια και άλλα το κυνήγι όσοι έχουν σχέση με κυνήγι καταλαβαίνουν
Εγώ την έχω πατήσει αρκετές φορές με φυσίγγια που ήθελα να δοκιμάσω ,χωρίς πρώτα να δω συγκεντρωσεις-κατανομες-διατρισεις, επειδή βαριόμουν ,το πλήρωσα 2 φορές το φυσίγγιο (με χρήμα κ απογοήτευση)
Μια καλή κατανομή η συγκέντρωση στα 36 μέτρα δεν λέει τίποτα αν δεν κόβει‼️
Έχω βγάλει οφ πολλές μάρκες(ακριβές) κ γομωσεις για το παπί....στα άλλα θηράματα ποτέ δεν το έψαξα‼️
 
Εγώ την έχω πατήσει αρκετές φορές με φυσίγγια που ήθελα να δοκιμάσω ,χωρίς πρώτα να δω συγκεντρωσεις-κατανομες-διατρισεις, επειδή βαριόμουν ,το πλήρωσα 2 φορές το φυσίγγιο (με χρήμα κ απογοήτευση)
Μια καλή κατανομή η συγκέντρωση στα 36 μέτρα δεν λέει τίποτα αν δεν κόβει‼️
Έχω βγάλει οφ πολλές μάρκες(ακριβές) κ γομωσεις για το παπί....στα άλλα θηράματα ποτέ δεν το έψαξα‼️
Το παπι Γιαννη, θελει τουρμπατο σεταπ, οι θερμοκρασιες δεν χαριζουν φιλε μου...το ξερεις αυτο...
 
Εγώ την έχω πατήσει αρκετές φορές με φυσίγγια που ήθελα να δοκιμάσω ,χωρίς πρώτα να δω συγκεντρωσεις-κατανομες-διατρισεις, επειδή βαριόμουν ,το πλήρωσα 2 φορές το φυσίγγιο (με χρήμα κ απογοήτευση)
Μια καλή κατανομή η συγκέντρωση στα 36 μέτρα δεν λέει τίποτα αν δεν κόβει‼️
Έχω βγάλει οφ πολλές μάρκες(ακριβές) κ γομωσεις για το παπί....στα άλλα θηράματα ποτέ δεν το έψαξα‼️
Αυτό το κόβει το λένε πολύ οι παπουληδες στα χωριά και το έχω σιχαθεί για εμένα σήμερα δεν υπάρχουν φυσίγγια που δεν κόβουν απλά το κάθε ένα θέλει τη μέρα του για να βγάλει τα μέγιστα και τα χαρτάκια δεν δείχνουν διάτρηση δείχνουν απλά ένα μέρος της τουφεκιάς
 
Μέχρι να αποφασίσετε παιδιά τι πυρίτιδα και το είδος του φυσιγγίου να δοθεί αν θα δοθεί ποτέ παραγγελία καλό Πάσχα καλά πώς θα πάρει φυσίγγια κάποιος παιδιά χωρίς να το έχει δοκιμάσει νομίζω όνειρο ζείτε!!

Κατά τη γνώμη μου δύο είναι λύσεις

Παραγγελία για 28άρι σκοπευτικό που εν τέλει χρησιμοποιείται και σε κυνήγι που Και πατάτα να βγει δεν θα γκρινιάζουμε ιδιαίτερα, μιας κ με τις ελαχιστες τσίχλες φέτος δεν είναι για δοκιμές κ ξεπουπούλιασματα...που θα έχει και κρύο και υγρασία. το σκοπευτικό θα σπάσει κουτσά στραβά το δισκο Και σίγουρα δεν πάμε με δύσκολες συνθήκες κ ψωλοκρυο σκοπευτήριο οι περισσότεροι από μας τουλάχιστον.


Δεύτερον αντιγραφή μία πεπατημένης συνταγής π.χ. Ρουμελιώτης που βγάζει αποδεκτά φυσίγγια και φτηνά πες του μαυρούλη ένα ίδιο του Ρουμελιώτη και απλά θα αποφευχθεί το κέρδος του Ρουμελιώτη, τον άνθρωπο τον λέω σαν παράδειγμα.
 
Το θέμα λύνεται αν καταλήξουμε σε συνταγή γεμίζονται 100 κουτιά τα πληρώνουμε να πάρουμε όλοι από ένα τα δοκιμάζει ο κάθε ένας και αν είναι οκ γίνεται παραγγελία.Απλα τα πρώτα θα πληρωθούν ακριβουτσικα.Και ξαναλέω φυσίγγια για πλειονότητα όπλων και καιρικών συνθηκών είναι ένα 30/31/32 και με s4
 
Last edited:
Το θέμα λύνεται αν καταλήξουμε σε συνταγή γεμίζονται 100 κουτιά τα πληρώνουμε να πάρουμε όλοι από ένα τα δοκιμάζει ο κάθε ένας και αν είναι οκ γίνεται παραγγελία.Απλα τα πρώτα θα πληρωθούν ακριβουτσικα.Και ξαναλέω φυσίγγια για πλειονότητα όπλων και καιρικών συνθηκών είναι ένα 30/31/32 και με s4
Δυπλης βασης???αντε να ξαναβρεις τωρα
 
Back
Top