Ψήνεστε να βγάλουμε δικά μας φυσίγγια;

Ψήνεστε να βγάλουμε δικά μας φυσίγγια;

  • Ναι

    Votes: 70 83,3%
  • Όχι

    Votes: 14 16,7%

  • Total voters
    84
Καλό θα ήταν να βγουν φυσίγγια για να δούμε τι ιδιογωμοτες υπάρχουν γιατί άλλο το κυνήγι και άλλο τα χαρτάκια..

Ασε τους ιδιογομωτες....Ανηκουν σε αλλη κατηγορια....Οσον αφορα τα χαρτάκια μην τα υποτιμας...
αυτα σου δειχνουν τι εχεις στην θαλαμη σου....
 
Κάτι τέτοια θα ήθελα εγώ με την μισή τιμή ... 🤣

View attachment 59688


Αστείο ... είμαι μέσα για σκοπευτικά ...
Μπαρούτι που θα βρούμε ?
Βασίλη τα nitro turkey είναι 52 γραμμάρια και τα nitro pheasant 46 γραμμάρια. Τα δοκίμασες μεταξύ τους αυτά τα δύο; Έχεις δει διαφορές μεταξύ των δύο;
 
Ασε τους ιδιογομωτες....Ανηκουν σε αλλη κατηγορια....Οσον αφορα τα χαρτάκια μην τα υποτιμας...
αυτα σου δειχνουν τι εχεις στην θαλαμη σου....
Σε άλλη ανήκουν και αυτοί που ρητορευουν στα καφενεία χωρίς να πηγαίνουν ποτέ στο βουνό τι να λέει αυτό?
 
Ακριβώς!
Αποφασίζουμε τι θέλουμε και κάνουμε παραγγελία στον κατασκευαστή που λόγω της ποσότητας θα μας βγει πιο φτηνά ( ελπίζω )
Εγω ειμαι μεσα πχ για τσιχλοφυσιγγα που οι ποσοτητες ειναι μεγαλες σε καταναλωση
δεν θα με χαλαγε να μου πεσει κανενα πενταευρω το κουτι
Τα γραμμαρια απο 30-32 ειναι μια χαρα δεν ειμαστε και στο Ουζμπεκισταν απο πλευρας κρυου
Γιωργη κανε τις ερωτησεις σου στους κατασκευαστες και απο εκει και περα
οποιος δωσει την καλυτερη τιμη
αποστολη στον χωρο του με εξοδα του παραληπτη και ολα κομπλε
 
Σε άλλη ανήκουν και αυτοί που ρητορευουν στα καφενεία χωρίς να πηγαίνουν ποτέ στο βουνό τι να λέει αυτό?

Eσυ μιλας για δηθεν κυνηγους και εγω για γνησιους ιδιογομωτες....Οποτε Αστο... και καλη
συνεχεια !!!
 
Εγω ειμαι μεσα πχ για τσιχλοφυσιγγα που οι ποσοτητες ειναι μεγαλες σε καταναλωση
δεν θα με χαλαγε να μου πεσει κανενα πενταευρω το κουτι
Τα γραμμαρια απο 30-32 ειναι μια χαρα δεν ειμαστε και στο Ουζμπεκισταν απο πλευρας κρυου
Γιωργη κανε τις ερωτησεις σου στους κατασκευαστες και απο εκει και περα
οποιος δωσει την καλυτερη τιμη
αποστολη στον χωρο του με εξοδα του παραληπτη και ολα κομπλε

Είναι μια καλή πρόταση έστω κι άν δεν αποδώσει τα αναμενόμενα για όλους.


30 γραμμάρια σε διαμέτρημα 12 είναι μια χαρά για κάθε όπλο - παλιό ή νέο.
Συγκεντρωτήρας και σκάγια για τσίχλα - 9, 8, 7.
ΧΑΜΗΛΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ !!! μετρημένες σε κανονικό/ζεστό καιρό να μην υπερβαίνουν σε μέσο όρο τα 550 Bars με καμιά συνθήκη
Ταχύτητες = ότι βγάλει η σύνθεση αλλά πάντα στο όριο χωρίς να ανεβούν οι πιέσεις.
Φυσίγγι του παλιού καιρού να ρίχνεται άνετα και από παλιά δίκαννα, παλιά μονόκαννα, καραμπίνες απλές (όχι magnum).
Όπως το παλιό Lambro ΠΡΑΣΙΝΟ που έβγαινε τη δεκαετία του 90 που ήταν οικονομικό σε τιμή με χαμηλές πιέσεις και χαμηλό λάκτισμα στον ώμο.
 
Αν έχετε κάποια συγκεκριμένη συνταγή για 28αρια ή 30αρια 32αρια μπορείτε να μου την πείτε για να πάρουμε προσφορά.
Επίσης θα βοηθούσε να ξέραμε για τι ποσότητα ενδιαφερόμαστε.
Είναι το πρώτο που με ρωτάνε.
1000? 10000? 30000?
 
Back
Top