Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι Γιάννη..... .big smile.
Πήρα κι εγώ δειλά δειλά το μονοπάτι της ιδιογόμωσης......Όπως μου είχε πει μια μέρα εδώ μέσα ο @Γιάννης d ......Τα σφαξίματα που κάνεις,να ξέρεις πως αυτά είναι σημάδια ιδιογόμωσης.......sarcastic..sarcastic....δν είχε άδικο τελικά.......

Ελπιζω τόσα που έσφαξες τα σκάγια να τα κράτησες! Θα γεμισεις καμμια κούτα φυσιγγια!.sarcastic.
 
Εγώ θα εμπιστευτώ πάλι τον κ.Κουτουζή (Fantom) από 28 μέχρι 32 γραμμάρια σε νούμερα 9 - 8,5 - 8 !
Και επίσης στο διαμέτρημα 20 πάλι τα Fantom με 25 γραμμάρια σκάγια νούμερο 9 !
Ωραίος όντως ο Αντώνης ο Κουτουζής. Μου εκάνε εντύπωση το πόσο απλός και εξηγημένος ειναι, η συζήτηση λες και γνωριζόμασταν χρόνια!
 
Ελπιζω τόσα που έσφαξες τα σκάγια να τα κράτησες! Θα γεμισεις καμμια κούτα φυσιγγια!.sarcastic.
Κι όμως φίλε....Δν τα έχω πετάξει.... .sarcastic.
Είναι από 5kg σκάγια.....η μόνη μαλακία είναι πως είναι όλα ανακατεμένα στο σακούλι.....Νο 9 ως 2.....sarcastic.....λές να υπήρχε κάποιο θέμα, αν τα γέμιζα για κανένα επιβλαβη...;;; .think.
 
Κι όμως φίλε....Δν τα έχω πετάξει.... .sarcastic.
Είναι από 5kg σκάγια.....η μόνη μαλακία είναι πως είναι όλα ανακατεμένα στο σακούλι.....Νο 9 ως 2.....sarcastic.....λές να υπήρχε κάποιο θέμα, αν τα γέμιζα για κανένα επιβλαβη...;;; .think.
Βάλτα όλα μέσα,και σε ένα σέικερ και είσαι πρώτος,για καρακάξες .very funny. .sarcastic.
 
Ωραίος όντως ο Αντώνης ο Κουτουζής. Μου εκάνε εντύπωση το πόσο απλός και εξηγημένος ειναι, η συζήτηση λες και γνωριζόμασταν χρόνια!
Eκεί φαίνεται και το μεράκι γι' αυτό που κάνει...! Κάτι παραπάνω από απαραίτητο το μεράκι για να "γεννάει" σωστά φυσιγγάκια...!!!
 
Είναι από 5kg σκάγια.....η μόνη μαλακία είναι πως είναι όλα ανακατεμένα στο σακούλι.....Νο 9 ως 2.....sarcastic.....λές να υπήρχε κάποιο θέμα, αν τα γέμιζα για κανένα επιβλαβη...;;; .think.
Κάν' τα όλα μαζί ένα καλό "χαρμάνι" και... "ξεχαρμάνιασέ" τα στα κωλο-κορακοειδή και στις αλεπές...!!! .terror.
 
Τι θα ρίξετε φέτος παλικάρια στις πιτσιλωτές;
Εγώ (εάν μας τιμήσουν εφέτος με την παρουσία τους οι πιτσιλωτές, διότι επέρυσι ήτανε σκέτος εφιάλτης για τον τόπο μου...) κυρίως θα ρίξω του Δημητρίου Τσιπούρα από την Άμφισσα (J&B) σε 28γρ., νούμερο 9.5 και 10 (μεγάλη και ειδική παραγγελιά από πρόπερσι, απ' τα οποία ένα πολύ μικρό ποσοστό έκαψα πέρυσι, αφού οι τσίχλες ήτανε άφαντες)... Έχω και μερικά κουτιά ειδικά για τσίχλα από τις ειδικές συλλογές της NobelSport και B&P... Καθώς και κάτι άλλα πάλι πιο ειδικά και ακριβά αλλά σε πιο χοντρά νούμερα που κάλλιστα μπορώ να τα ρίξω στις κυργιαρίνες (turdus viscivorus), εάν βέβαια μάς επισκεφθούν και δαύτες... Έχω και κάτι 8άρια 8μισάρια διαφόρων Ελλήνων κατασκευαστών (Λάμπρο, Jordan, Alfa Game, Super Kill), αλλά και ξένων (B&P, NobelSport, Fob) από 28 έως 34 γραμμάρια γόμωση που και αυτά προορίζονται για τις ελατότσιχλες, όχι για τις μικρές...
Φυσίγγια υπάρχουν κάργα...!!! Τα τσιχλοειδή να μάς έρθουν μπόλικα-μπόλικα και... καλά θα περάσουν...!!! Έννοια τους... .terror.
 
Εγώ (εάν μας τιμήσουν εφέτος με την παρουσία τους οι πιτσιλωτές, διότι επέρυσι ήτανε σκέτος εφιάλτης για τον τόπο μου...) κυρίως θα ρίξω του Δημητρίου Τσιπούρα από την Άμφισσα (J&B) σε 28γρ., νούμερο 9.5 και 10 (μεγάλη και ειδική παραγγελιά από πρόπερσι, απ' τα οποία ένα πολύ μικρό ποσοστό έκαψα πέρυσι, αφού οι τσίχλες ήτανε άφαντες)... Έχω και μερικά κουτιά ειδικά για τσίχλα από τις ειδικές συλλογές της NobelSport και B&P... Καθώς και κάτι άλλα πάλι πιο ειδικά και ακριβά αλλά σε πιο χοντρά νούμερα που κάλλιστα μπορώ να τα ρίξω στις κυργιαρίνες (turdus viscivorus), εάν βέβαια μάς επισκεφθούν και δαύτες... Έχω και κάτι 8άρια 8μισάρια διαφόρων Ελλήνων κατασκευαστών (Λάμπρο, Jordan, Alfa Game, Super Kill), αλλά και ξένων (B&P, NobelSport, Fob) από 28 έως 34 γραμμάρια γόμωση που και αυτά προορίζονται για τις ελατότσιχλες, όχι για τις μικρές...
Φυσίγγια υπάρχουν κάργα...!!! Τα τσιχλοειδή να μάς έρθουν μπόλικα-μπόλικα και... καλά θα περάσουν...!!! Έννοια τους... .terror.
Οι τσιχλες ποτε ξεκινανε να ερχονται??
 
Εγώ φέτος αρχικά θα κάπω 1η φορά σε αγορά και ποσότητα με σκάγια Νο10....
Θα ρίξω Fantom Fanatic 30gr σε Νο10 κ Νο9......και θα πάρω και μια κούτα Fantom Bior 28gr No:8,5 για τα καρτεράκια...... ;)

Για τα μπασίματα ίσως έχω προλάβει να ασχολειθώ και να ρίξω κανένα δικό μου.....για 1η φορά......big smile.
Εγώ φέτος έκανα το απενενοημενο .......δεν αγόρασα καθόλου φυσίγγια,μόνο αρκετά υλικά από fandom c7 γομωσεις σε 30 & 32 γραμμάρια 7.5 & 9 τα σκάγια meg και ρελι .......και ότι γίνει.......
 
κυρίως θα ρίξω του Δημητρίου Τσιπούρα από την Άμφισσα (J&B) σε 28γρ., νούμερο 9.5 και 10 (μεγάλη και ειδική παραγγελιά από πρόπερσι,
Αυτά Νίκο με τη είναι γεμισμένα....;;; Βάλε καμιά φωτό να δούμε πως είναι,διότι πέρισυ μου είχαν κινήσει την περιέργεια,αλλά τελικά πείρα 20 κουτάκια J&B Fast 30gr (κίτρινο) σε Νο8 κ Νο9 για τις τσιχλίτσες.
 
Εγώ φέτος έκανα το απενενοημενο .......δεν αγόρασα καθόλου φυσίγγια,μόνο αρκετά υλικά από fandom c7 γομωσεις σε 30 & 32 γραμμάρια 7.5 & 9 τα σκάγια meg και ρελι .......και ότι γίνει.......
Μαλλον την καλυτερη δουλεια εκανες.....καλη αρχη....
 
Οι τσιχλες ποτε ξεκινανε να ερχονται??

Σε τρεις βδομάδες περίπου οι πρώτες
Φαντάζομαι εννοείς μπασίματα, μετά τις 15 Οκτώβρη, όταν δεις βοριαδάκι βγες για καρτέρι...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top