Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κατι μου (ξανα)θυμιζε αυτη η ερωτηση...κ δεν επεσα εξω...
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/page-167
Εχουν προστεθει κ νεα μελη οποτε κουβεντα να γινεται Νικο.. .sarcastic.
Τάσο είσαι "γάτα με πέταλα"...!!! Βαριόμουνα να την ψάξω και να την ανασύρω στο forum (ευχαριστώ που το 'κανες εσύ για μένα), και είπα να τήνε ξαναθέσω την ερώτηση αυτήνανε, αναθερμαίνοντας τη σχετική κουβεντούλα, μιας και πλησιάζουμε πια στις πολυπόθητες τσιχλίτσες μας...! :cool:
 
Άσχετα με την ερώτηση του Νίκου για τα Εντεκάρια και τα δωδεκαριά είναι δυνατόν να χρησιμοποιούμε τόσο ψηλά νούμερα στο κυνήγι θεωρώ ότι καταστρέφεται το θήραμα.
Και φυσικά όταν πάμε να το φάμε δε νομίζω ότι θα μπορουμε. Ιδιογομωτικα θέλουν μεγάλη Προσοχή γιατί Ανεβάζουν τρελές πιέσεις
 
Άσχετα με την ερώτηση του Νίκου για τα Εντεκάρια και τα δωδεκαριά είναι δυνατόν να χρησιμοποιούμε τόσο ψηλά νούμερα στο κυνήγι θεωρώ ότι καταστρέφεται το θήραμα.
Και φυσικά όταν πάμε να το φάμε δε νομίζω ότι θα μπορουμε. Ιδιογομωτικα θέλουν μεγάλη Προσοχή γιατί Ανεβάζουν τρελές πιέσεις
Αναρωτιέμαι πόσο χρήσιμα είναι στο πραγματικό κυνήγι την ζημιά μπορεί να κάνει στο θήραμα εννοώ τραυματισμούς και τα λοιπά μήπως είναι υπερβολή δε νομίζω ότι υπήρχαν στην Ελλάδα τέτοια νούμερα οπότε νομίζω ότι είναι ιταλικές πατέντες
 
Άσχετα με την ερώτηση του Νίκου για τα Εντεκάρια και τα δωδεκαριά είναι δυνατόν να χρησιμοποιούμε τόσο ψηλά νούμερα στο κυνήγι θεωρώ ότι καταστρέφεται το θήραμα.
Και φυσικά όταν πάμε να το φάμε δε νομίζω ότι θα μπορουμε. Ιδιογομωτικα θέλουν μεγάλη Προσοχή γιατί Ανεβάζουν τρελές πιέσεις

Φαντάσου με τα 12αρια τι σκάγια εχουμε να φάμε .
Το εχω ξαναγράψει αλλά θα το επαναλάβω .
Όταν με πήγαν στο ΚΑΤ σηκωτό απο την μέση ,το πρωτο πράγμα ήταν η ακτινογραφία ως συνήθως.
Όταν λοιπόν βγήκε και την έφεραν στους γιατρους ,βλέπω τον γιατρό να την κοιτάει,να την ξανακοιτάει και να απορεί .
Μετά από λίγο φωνάζει κι άλλον και σε λίγο κι άλλον. Κατι εδειχναν με το δαχτυλό τους και έδειχναν απορημένοι.
Πάει ,την g@μisa λέω ,κατι πολύ κακό συμβαίνει. Την προηγούμενη λοιπόν ειχα φάει τσίχλες και στην ακτινογραφία φαινόταν αρκετά σκάγια τα οποια οι γιατροί δεν ήξεραν τι ειναι και απορούσαν .Ακολούθησε πολύ κουβέντα μεχρι να ξεκαθαρίσουμε τι συμβαίνει και στο τελος καταλαβαίνετε τι εγινε ....sarcastic.
 
Φαντάσου με τα 12αρια τι σκάγια εχουμε να φάμε .
Το εχω ξαναγράψει αλλά θα το επαναλάβω .
Όταν με πήγαν στο ΚΑΤ σηκωτό απο την μέση ,το πρωτο πράγμα ήταν η ακτινογραφία ως συνήθως.
Όταν λοιπόν βγήκε και την έφεραν στους γιατρους ,βλέπω τον γιατρό να την κοιτάει,να την ξανακοιτάει και να απορεί .
Μετά από λίγο φωνάζει κι άλλον και σε λίγο κι άλλον. Κατι εδειχναν με το δαχτυλό τους και έδειχναν απορημένοι.
Πάει ,την g@μisa λέω ,κατι πολύ κακό συμβαίνει. Την προηγούμενη λοιπόν ειχα φάει τσίχλες και στην ακτινογραφία φαινόταν αρκετά σκάγια τα οποια οι γιατροί δεν ήξεραν τι ειναι και απορούσαν .Ακολούθησε πολύ κουβέντα μεχρι να ξεκαθαρίσουμε τι συμβαίνει και στο τελος καταλαβαίνετε τι εγινε ....sarcastic.
αμασητα τα καταπινεις ρε φιλε! .sarcastic. δεν ειναι προβατινα η τσιχλα.yel.
 
Τι θα ρίξετε φέτος παλικάρια στις πιτσιλωτές;
Καλημερα Γιωργο,για τα μπασιματα του Οκτωβρη που θα ειναι μαλακος ο καιρος,εχω παρει μια κουτα Lambro sporting series 2 σε 8αρι νουμερο.
Εχω επισης μια κουτα απο περσι lambro tordo 32gr no 8.
Αργοτερα που θα αρχισει να σφιγγει ο καιρος ειμαι αναμεσα στα NSi 206 formula 32gr No 8 και στου Ρουμελιωτη το 30γρ σε Νο8.
Με την ευκαιρια,ξερει καποιος να μας πει τιμη για τα 30γρ του Ρουμελιωτη?
 
Εγώ θα χρησιμοποιήσω τα gorilla κόκκινο 32 γρ νο 9. Είχα προμηθευθεί πέρυσι 20 κουτιά και έχουν μείνει τα μισά. Άριστα αποτελέσματα, πολύ ωραίο και γρήγορο φυσίγγι. Έχει ειπωθεί βέβαια πολλές φορές. Για το περπατητό αργότερα μετά από συμβουλές φίλων θα πάρω μερικά 10άρια.
 
Εγώ φέτος αρχικά θα κάπω 1η φορά σε αγορά και ποσότητα με σκάγια Νο10....
Θα ρίξω Fantom Fanatic 30gr σε Νο10 κ Νο9......και θα πάρω και μια κούτα Fantom Bior 28gr No:8,5 για τα καρτεράκια...... ;)

Για τα μπασίματα ίσως έχω προλάβει να ασχολειθώ και να ρίξω κανένα δικό μου.....για 1η φορά......big smile.
 
Καλημερα Γιωργο,για τα μπασιματα του Οκτωβρη που θα ειναι μαλακος ο καιρος,εχω παρει μια κουτα Lambro sporting series 2 σε 8αρι νουμερο.
Εχω επισης μια κουτα απο περσι lambro tordo 32gr no 8.
Αργοτερα που θα αρχισει να σφιγγει ο καιρος ειμαι αναμεσα στα NSi 206 formula 32gr No 8 και στου Ρουμελιωτη το 30γρ σε Νο8.
Με την ευκαιρια,ξερει καποιος να μας πει τιμη για τα 30γρ του Ρουμελιωτη?
Νομίζω 5.20, οπως και πέρυσι...

Εγώ φέτος αρχικά θα κάπω 1η φορά σε αγορά και ποσότητα με σκάγια Νο10....
Θα ρίξω Fantom Fanatic 30gr σε Νο10 κ Νο9......και θα πάρω και μια κούτα Fantom Bior 28gr No:8,5 για τα καρτεράκια...... ;)

Για τα μπασίματα ίσως έχω προλάβει να ασχολειθώ και να ρίξω κανένα δικό μου.....για 1η φορά......big smile.
Κώστα αν θυμάμαι καλά πήρες το μηχανάκι του Λανάρα;
 
Κώστα αν θυμάμαι καλά πήρες το μηχανάκι του Λανάρα;
Ναι Γιάννη..... .big smile.
Πήρα κι εγώ δειλά δειλά το μονοπάτι της ιδιογόμωσης......Όπως μου είχε πει μια μέρα εδώ μέσα ο @Γιάννης d ......Τα σφαξίματα που κάνεις,να ξέρεις πως αυτά είναι σημάδια ιδιογόμωσης.......sarcastic..sarcastic....δν είχε άδικο τελικά.......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top