Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ ήμουν αρκετά ικανοποιημένος με το GM3 Fast τα έριχνα και με το ποζέ αλλά πλέον η τιμή τους είναι αρκετά ανεβασμένη.
Κι εγω τα έριχνα μερικές φορές ,αλλά απο πρόπερσι τον Ιανουάριο που ειχα παρει 3 κουτιά ,όχι μόνο δεν τα ξαναέριξα αλλά τα πήγα και πίσω.
 
Εδώ μάλλον είναι το πιο κατάλληλο τόπικ να παρουσιάσω τα φυσίγγια που βρήκα προ ημερών σε ένα καρτέρι για τσίχλες, που ξέχασε κάποιος από το χειμώνα.
Για χατήρι του Τάσου ... ;):D
Πρόκειται για το GM3 FAST της NOBELSPORT:
IMG_20180821_230103.jpg
IMG_20180821_230004.jpg

IMG_20180821_230937.jpg
IMG_20180821_231205.jpg

Δεν έχω ασχοληθεί με τη GM3, αλλά έχω ρίξει διάφορα φυσίγγια του εμπορίου, και δε θυμάμαι να έχω ξαναβρεί τέτοια δόση !!!
Συνήθως την έχω βρει στο 1,45 γρ. (στο Gm3 Special Διασποράς του Κύργια με Cx2000, στο OK της Nobelsport με 616) έως 1,50 - 1,55 γρ. (Lambro Euromix με 688, Lambro Tordo Dispersante με 686, ένα RM Allodola & Tordo Μπλε με ισπανικό καψούλι, κλπ.)...
Το συγκεκριμένο φυσίγγι, έχω την εντύπωση ότι θα είναι δυναμίτης !!! Θεωρώ το 1,60+ γρ. ιδιαίτερα ενισχυμένη δόση - και μάλιστα με 688 - και τόσο σφικτό κλείσιμο με τόσο τσαλάκωμα του συγκεντρωτήρα GT ... (που μόνο στο LAMBRO ΜΠΛΕ τον έχω ξαναδεί σ'αυτό το χάλι) ... Δεν το έχω ρίξει ποτέ βέβαια, και δεν ξέρω, αλλά ...
Πολλές φορές άκουγα από εκείνο το μέρος τις απανωτές 3άρες, να γίνεται ... ο πόλεμος της Συρίας, να αντιλαλούνε τα βουνά τριγύρω !!! Παρόλο που το δικό μου καρτέρι ήταν κάπου 300-400 μέτρα από εκεί, και χωρίς άμεση οπτική επαφή !!! Και έλεγα μέσα μου, μα τι ρίχνουν οι π....στηδες !!!!:eek: ...
Τώρα καταλαβαίνω τι έριχναν !!!! .sarcastic..very funny.
Υ.Γ. Ξέχασα να γράψω ότι τα σκάγια είναι Νο. 10 και βγήκαν 25,5 σκ/γρ. και συνολικά 820 !!!!!
Ενιωσα να χάνω αλλο ενα 50% της ακοής μου .......
 
Είσαι απόλυτα σωστός.
Αυτές τις αποτυχίες που ανέφερα συν τοις άλλοις ήτανε με αυτά.
Μεγάλη ανάκρουση στο 682 παρότι 3600 βάρος και ενώ μερικά πουλιά δείχνανε να τρώνε την τουφέκια τίποτα.
Αν είναι με την παλιά όπως λέμε GM3 το 1.60 κάτι της είναι δυναμίτης.
Τα 28αρια Lambro.sporting που και αυτά είναι δυνατά βάζανε 1.50 εγώ με αυτή γέμιζω στο 1.48 για 32 γραμμάρια.
Κρίμα πολύ κρίμα για ένα φυσσιγι που θέριζε σε απόδοση τώρα να θερίζει μόνο ώμους και αυτιά...
 
Είσαι απόλυτα σωστός.
Αυτές τις αποτυχίες που ανέφερα συν τοις άλλοις ήτανε με αυτά.
Μεγάλη ανάκρουση στο 682 παρότι 3600 βάρος και ενώ μερικά πουλιά δείχνανε να τρώνε την τουφέκια τίποτα.
Αν είναι με την παλιά όπως λέμε GM3 το 1.60 κάτι της είναι δυναμίτης.
Τα 28αρια Lambro.sporting που και αυτά είναι δυνατά βάζανε 1.50 εγώ με αυτή γέμιζω στο 1.48.
Κρίμα πολύ κρίμα για ένα φυσσιγι που θέριζε σε απόδοση τώρα να θερίζει μόνο ώμους και αυτιά...
offt με το συγκεκριμένο πριν δύο χρόνια το παλικάρι που πάμε μαζί στα τρυγόνια δεν σκότωνε με τίποτα...του έδωσα ένα κουτί τορντο πορτοκάλι του Λάμπρο και μετά άρχισε να τα πάει γαζιtopic.
 
Και μια και μιλήσαμ
offt με το συγκεκριμένο πριν δύο χρόνια το παλικάρι που πάμε μαζί στα τρυγόνια δεν σκότωνε με τίποτα...του έδωσα ένα κουτί τορντο πορτοκάλι του Λάμπρο και μετά άρχισε να τα πάει γαζιtopic.
Σαν να με ηρέμησες λίγο Ηλία.χαχα
Και πήρα 4-5 κουτιά από δαύτα και.εχω κάψει μόνο μισό.Κλυσμα χαχαχαχαχα
 
offt με το συγκεκριμένο πριν δύο χρόνια το παλικάρι που πάμε μαζί στα τρυγόνια δεν σκότωνε με τίποτα...του έδωσα ένα κουτί τορντο πορτοκάλι του Λάμπρο και μετά άρχισε να τα πάει γαζιtopic.
Στην ζέστη του καλοκαιριού αυτα βρήκε να βάλει..καλύτερα biturbo...sarcastic.
Για κυνήγι τσίχλας σε συνθήκες Έβρου θα ήταν τα ιδανικά φυσίγγια...sarcastic.
 
Last edited:
Κι εγω τα έριχνα μερικές φορές ,αλλά απο πρόπερσι τον Ιανουάριο που ειχα παρει 3 κουτιά ,όχι μόνο δεν τα ξαναέριξα αλλά τα πήγα και πίσω.
Το ίδιο έπαθα και γω με αυτά τα φυσίγγια αγόρασα δυο κουτιά προπερσυ για δοκιμή πήγαιναν παρά πολυ καλα γάζωναν ...αγοράζω μετά απο ενα μήνα δέκα κουτιά και ήταν ότι χειρότερο!
 
Στην ζέστη του καλοκαιριού αυτα βρήκε να βάλει..καλύτερα biturbo...sarcastic.
Για κυνήγι τσίχλας σε συνθήκες Έβρου θα ήταν τα ιδανικά φυσίγγια...sarcastic.
Τάσο δεν ασχολείται ιδιαίτερα με πυρίτιδας σετ απ' και τέτοια...επομένως την πάτησε....πολλά παιδιά που δεν έχουν ασχοληθεί με το νετ και τέτοια...τα παίρνουν έτσι τα φυσίγγια...χωρίς να το ψάχνουν ιδιαίτερα!
 
Απο αυτη που σου εμεινε??
Ή απο την αρχικη?
Απο την εναπομείνουσα φυσικά .:D
Ακομα να φορέσεις ωτοασπιδες....sarcastic.
Αυτός ήταν ο λόγος που τα πηγες πίσω?
Αυτός ήταν και ο λόγος που πήγα και αγόρασα τις ωτοασπίδες . .yel.
 
Οταν βαριομουν ή δεν προλαβαινα να γεμισω αυτο επαιρνα.Κοκκινο κουτι διαφανος ασπρος καλυκας. Απιστευτο φοβερο.
Πηγα να το ζητησω φετος και εχουν μονο το GM3 Fast νομιζω ειναι οτι πιο κοντα σε αυτο ( Μπαρουτι Prima, συγκεντρωτηρας Nobel GT,686 νομιζω καψυλλι)
Το εχεις δοκιμασει?
Σταύρο με gm3 είναι αλλά είναι καλό πλέον μόνο για το Πάσχα όπως καταντησανε και το sipe.πολυ μπαμ και τιποτ αλλο
 
Σταύρο με gm3 είναι αλλά είναι καλό πλέον μόνο για το Πάσχα όπως καταντησανε και το sipe.πολυ μπαμ και τιποτ αλλο
Εγω πάντως με το φετινό gm3 fast της Nobel sport είδα πολυ καλα σκοτοματα γνώμη μου παντα και όχι γενικός κανονας.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top