Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μετά από σκέψη,αλήθεια είναι,αποφάσισα στα περάσματα να εμπιστευτώ τα φυσίγγια του σκοπευτηρίου.Η παραγγελία έγινε lampro sporting no7,5.Ελπίζω να μου βγει σε καλό,δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ στο κυνήγι.
Σε ποια τιμουλα τα πηρες;;;
 
Στα 5,8€ το κουτί,αλλά να σου πω την αλήθεια δεν το ψαξα.Ψωνίζω πάντα απο συγκεκριμένο μαγαζί.
Πολυ καλα τα πηρες.αν και πέρυσι τα έπαιρνα 5,50 φέτος τα πήγανε 5,90 εδω.οποτε καλα ειναι.το 7 1/2 ξυρίζει στο κυνηγι
 
Πολυ καλα τα πηρες.αν και πέρυσι τα έπαιρνα 5,50 φέτος τα πήγανε 5,90 εδω.οποτε καλα ειναι.το 7 1/2 ξυρίζει στο κυνηγι
Ελπίζω να έχεις δίκιο,αν κάνει ότι στο σκοπευτήριο όλα καλά,αν όχι θα έχουμε να σπάμε πιατάκια.
 
Μετά από σκέψη,αλήθεια είναι,αποφάσισα στα περάσματα να εμπιστευτώ τα φυσίγγια του σκοπευτηρίου.Η παραγγελία έγινε lampro sporting no7,5.Ελπίζω να μου βγει σε καλό,δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ στο κυνήγι.
ΜΗΝ τα χρησιμοποιησεις το πρωι ..θα κλαις. Βαλε κατι σε S4 - SIPE - MB32 για τις πρωτες 2 ωρες ..και μετα τα sporting
 
Ευριπίδη και τόλη απ ότι καταλαβαίνω τα έχετε δοκιμάσει στο κυνήγι,εγώ μόνο στο σκοπευτήριο τα έχω ρίξει.Τα προτίμησα φέτος γιατί οι τιμές εδώ έχουν ξεφύγει και παρήγγειλα από Αθήνα,τώρα στα περάσματα ριχνω πολλά φυσίγγια και το κάθε δεκάλεπτο έχει αξία.
 
Μετά από σκέψη,αλήθεια είναι,αποφάσισα στα περάσματα να εμπιστευτώ τα φυσίγγια του σκοπευτηρίου.Η παραγγελία έγινε lampro sporting no7,5.Ελπίζω να μου βγει σε καλό,δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ στο κυνήγι.
ο μόνος μου ενδοιασμός είναι τα λίγα σκάγια.
Τα 28 γρ. σε 7 1/2 έχουν περίπου 350 σκάγια. Αν τα συγκρίνω με τα 28 γρ. σε 9 που έχουν περίπου 590 , η διαφορά είναι τεράστια , ειδικά για την στίχλα που το 9 νούμερο είναι αρκετό.
 
ο μόνος μου ενδοιασμός είναι τα λίγα σκάγια.
Τα 28 γρ. σε 7 1/2 έχουν περίπου 350 σκάγια. Αν τα συγκρίνω με τα 28 γρ. σε 9 που έχουν περίπου 590 , η διαφορά είναι τεράστια , ειδικά για την στίχλα που το 9 νούμερο είναι αρκετό.
Συμφωνώ.
 
ο μόνος μου ενδοιασμός είναι τα λίγα σκάγια.
Τα 28 γρ. σε 7 1/2 έχουν περίπου 350 σκάγια. Αν τα συγκρίνω με τα 28 γρ. σε 9 που έχουν περίπου 590 , η διαφορά είναι τεράστια , ειδικά για την στίχλα που το 9 νούμερο είναι αρκετό.
Ρίξε λιγα για δοκιμή και θα εκπλαγεις
 
Συμφωνώ.
Νικολακη τι συμφωνίες ρε?ειδικα εσυ που εισαι 28αρακιας βαλε στο franchi 7 1/2 για πλακα σ ενα καρτέρι μια φορά και μετα το ξανασυζηταμε.βραδυνές και περπατητο βαλε 9αρια η 8 1/2.αν και βράδυ θα εβαζα και 9 1/2 του skeet
 
Νικολακη τι συμφωνίες ρε?ειδικα εσυ που εισαι 28αρακιας βαλε στο franchi 7 1/2 για πλακα σ ενα καρτέρι μια φορά και μετα το ξανασυζηταμε.βραδυνές και περπατητο βαλε 9αρια η 8 1/2.αν και βράδυ θα εβαζα και 9 1/2 του skeet
Εγω Ευρη δεν κεντροτουφεκαωha haaaha haaaha haaa
Πλακα πλακα θα το δοκιμασω.
 
Εγω Ευρη δεν κεντροτουφεκαωha haaaha haaaha haaa
Πλακα πλακα θα το δοκιμασω.
Σου λέω λοιπον οτι όταν τα δοκιμασεις θα εκπλαγεις.κοντα εύκολα οι μακρυνες πανι.δεν είναι θέμα κεντροτουφεκαω.θέμα να τα συνηθίσει είναι και όταν τα συνηθισει ς δεν τ αλλαζεις.η γρια έχει θέμα στα 28.αλλιως δεν θα εβαζα αλλα
 
Νικολακη τι συμφωνίες ρε?ειδικα εσυ που εισαι 28αρακιας βαλε στο franchi 7 1/2 για πλακα σ ενα καρτέρι μια φορά και μετα το ξανασυζηταμε.βραδυνές και περπατητο βαλε 9αρια η 8 1/2.αν και βράδυ θα εβαζα και 9 1/2 του skeet

ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ. ΟΥΦ.. ΟΥΦ ..ΟΥΦ.shake hands..shake. ΠΡΩΊ' SIPE......E'''''''ετσι.
 
Ρίξε λιγα για δοκιμή και θα εκπλαγεις
δεν διαφωνώ με τα 28 γρ. , ίσα ίσα με αυτά κυνηγάω .
με το νούμερο 7 1/2 έχω ενδοιασμό στη τσίχλα. Στις δοκιμές που έχω κάνει στο χαρτί αφήνουν αρκετά κενά στις μακρυνές και είναι πολύ σφιχτά στις κοντινές και αυτό οφείλεται στα λίγα σκάγια.
Νομίζω ( προσωπική άποψη πάντα ) ότι το σωστό νούμερο είναι το 9 άντε το 8 1/2 για τσίχλα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top