Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
άλλο με ανησυχεί ,,,ότι όταν θέλω φυσίγγια θα με βάζει σε αναμονή για πολλές μέρες,,,,δεν θέλω να στοκάρω παραπάνω από όσα έχω γιατί πρεπει να τα δω και στο θήραμα τι κάνουν και όχι αποκλειστικά στα μπασίματα γιατί εκει θα σκοτώνουν,,αλλά μετέπειτα σε λίγο παραπάνω υγρασία και κρύο,,,,θα δείξει

κάποια σημερινά δείγματα με 13-15 βαθμούς που είχα σε καρακάξα τις πάει γαζί πάντως .sarcastic.
 
άλλο με ανησυχεί ,,,ότι όταν θέλω φυσίγγια θα με βάζει σε αναμονή για πολλές μέρες,,,,δεν θέλω να στοκάρω παραπάνω από όσα έχω γιατί πρεπει να τα δω και στο θήραμα τι κάνουν και όχι αποκλειστικά στα μπασίματα γιατί εκει θα σκοτώνουν,,αλλά μετέπειτα σε λίγο παραπάνω υγρασία και κρύο,,,,θα δείξει

κάποια σημερινά δείγματα με 13-15 βαθμούς που είχα σε καρακάξα τις πάει γαζί πάντως .sarcastic.
Και εμενα παυλο το ίδιο το βλέπω εξερετικο 32αρι
 
Διαβάζω λίγο περίεργα πράγματα και δεν καταλαβαίνω. Αλλά για να το πιάσουμε από την αρχή, όταν πάρει κάποιος τηλέφωνο να αγοράσει φυσίγγια, κάνει μελοντική παραγγελία ή αγοράζει κάτι το οποίο είναι έτοιμο; Δηλαδή την ύπαρξη ή όχι των φυσιγγιων την καθορίζει η ζήτηση; Τα φυσίγγια τελικά υπάρχουν ή δεν υπάρχουν; Εγώ που μπορεί να θέλω 10 κουτιά και όχι ένα καράβι, υπάρχουν ή δεν υπάρχουν;
Δεν ξέρω ρε παιδιά......πολύ κούραση .xm.
 
Γιώργο ο κάθε μαγαζάτορας αν έβγαζε δικό του 32ρι σε αυτή την τιμή πίστεψε με το ίδιο θα γινόταν,,,έχει πέσει με τα μούτρα να βγάλει παραγωγή για να καλύψει πολλά μέρη

ο Κενταυρος είχε λίστα αναμονής για το 28ρι μη το ξεχνάμε
 
Βρήκα σήμερα ψάχνοντας στην αποθήκη 2 κουτια απ αυτα τα φυσιγγια
Γνωρίζει κάποιος περί τίνος πρόκειται;
Δεν γράφουν τίποτα
Επίσης τα φυσίγγια ειναι απ αυτο το κουτί η τα εβαλα παλιοτερα σε αλλα κουτια



Η επωνυμία που γράφει το φυσιγγι, είναι κατάστημα με κυνηγετικά στον Πύργο!
Το κουτί από ότι κατάλαβα χθές που πέρασα από φάντομ το χρησιμοποιούν για να δηλώνουν με τι είναι γεμισμένα τα φυσίγγια από θέμα μπαρουτις.
Από ποιότητα δε γνωρίζω!
 
οκ δεν το γνώριζα μιας και δεν είχα ποτέ φυσίγγια του Καρδαρα
Φίλε γενικότερα είμαι κουτάβι στο κυνήγι και παρόλο που είμαι από εδώ κάτω δεν είχα ασχοληθεί με τοπικούς μόνο με επώνυμα και από αυτή τη παρέα μαθαίνω. Τα προαναφερόμενα από χθεσινή κουβέντα τα έμαθα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top