Φυσίγγια για τρυγόνι

Με βοριαδες δουλεύουν όλα τα φυσιγγια γενικά Λαμπη θεωρώ ...
Αλλά γιατί να μην δουλεύουν τα 33 γρ ? Με 33 γρ έχω κυνηγήσει τον Αύγουστο στους 35 βαθμούς κ το Γενάρη στους -10... Δεν παίζει ρόλο το βάρος της γομωσης αλλά το στήσιμο του φυσιγγιου, για μένα πάντα
Δέν δουλεύουν Άρη όλα .
Επί παραδείγματι Α1 CX 1.65 X33 6* σε βοριά όσα πάρεις θάναι με πολύ αίμα .
Όμως το Α1 CX 1.62 X31 6* δίδει ρέστα .
Όλα αυτά είναι δοκιμασμένα χρόνια τώρα .
Σε βοριά δουλεύουν ωρα'ία τα σκοπευτικά 28άρια αλλά το D20 X32 CX 1.50 X29 Z2M 24 6* είναι το κάτι άλλο .Ρεύμα τριφασικό
 
Δέν δουλεύουν Άρη όλα .
Επί παραδείγματι Α1 CX 1.65 X33 6* σε βοριά όσα πάρεις θάναι με πολύ αίμα .
Όμως το Α1 CX 1.62 X31 6* δίδει ρέστα .
Όλα αυτά είναι δοκιμασμένα χρόνια τώρα .
Σε βοριά δουλεύουν ωρα'ία τα σκοπευτικά 28άρια αλλά το D20 X32 CX 1.50 X29 Z2M 24 6* είναι το κάτι άλλο .Ρεύμα τριφασικό
Λάμπη πιστεύω η Α1 στο 1,65 για τα 33 είναι λίγο. 1,7 την γέμισα με 616 και δεν είχα αίματα. Για λαγό και παπέτο την έβαλα και 1,75 με 5αρια.
 
Κώστα είχες ανοίξει κάνα J&B Super πέρσι να δεις με τι γεμίζεται ;
Παλαιότερα νομίζω ήταν με mb32 ,αλλά ίσως να υπήρχαν αλλαγές πέρσι με την έλλειψη.Και εμένα μου άρεσε πολύ το συγκεκριμένο Σεπτέμβρη-Οκτώβρη .
Αδελφούλη μου όχι διστυχώς δν άνοιξα κανένα διότι δν είχα ζυγαριές τότε κ δν το είχα σκεφτεί......Όντως ακόμη και στα αγριοπερίστερα τν Οκτώβρη πείρα πουλιά από 25-40m με συννεφάκι και δίχως αίματα. Ακαριαία σκοτώματα.
(Μόνο το j&b special 34gr (κόκκινο) είχα ανοίξει και έχω φωτό).......
Όταν πήγα κ πείρα 2 κουτιά μου είπαν πώς ήταν γεμισμένα με G3000 το 33άρι του.....(απο σας ξέρω όμως πως δν εισαγώταν η συγκεκρυμμένη μέχρι πρώτηνος)... Εκτός κι αν είχε στοκ ο Δ.Τσιπούρας.....Τι να πω....
ΑΛΛΑ...Είχα δώσει το ξαδελφού μου 5 φυσίγγια να τα ρίξει αλλά δν τα έριξε...και είμαι 95% σίγουρος πως τα έχει ακόμη στην αρμάθα του......Να είστε σίγουροι πως θα του πάρω ένα και θα το ανοίξω να δούμε τη έχει μέσα.......;)
 
Αδελφούλη μου όχι διστυχώς δν άνοιξα κανένα διότι δν είχα ζυγαριές τότε κ δν το είχα σκεφτεί......
(Μόνο το j&b special 34gr (κόκκινο) είχα ανοίξει και έχω φωτό).......
Όταν πήγα κ πείρα 2 κουτιά μου είπαν πώς ήταν γεμισμένα με G3000 το 33άρι του.....(απο σας ξέρω όμως πως δν εισαγώταν η συγκεκρυμμένη μέχρι πρώτηνος)... Εκτός κι αν είχε στοκ ο Δ.Τσιπούρας.....Τι να πω....
ΑΛΛΑ...Είχα δώσει το ξαδελφού μου 5 φυσίγγια να τα ρίξει αλλά δν τα έριξε...και είμαι 95% σίγουρος πως τα έχει ακόμη στην αρμάθα του......Να είστε σίγουροι πως θα του πάρω ένα και θα το ανοίξω να δούμε τη έχει μέσα.......;)
Αφού σου έκαναν τα κέφια φίλε λίγη σημασία έχει με τι γεμίζονται.;)
Για τα j&b ακούω από πολλούς καλά λογια.
 
Λάμπη πιστεύω η Α1 στο 1,65 για τα 33 είναι λίγο. 1,7 την γέμισα με 616 και δεν είχα αίματα. Για λαγό και παπέτο την έβαλα και 1,75 με 5αρια.
A1 1.70 X 33 είναι ριξιά για φάσσα ,πέρδικα κλπ με 6 άρια σκάγια
Καί ωραία ριξιά μάλιστα .Στο 1.65 χ33 δουλεύει ωραία για τρυγόνι αλλά κ τσίχλα σε ν.9 σε συνθήκες υγρασίας κ νηνεμίας
 
Αφού σου έκαναν τα κέφια φίλε λίγη σημασία έχει με τι γεμίζονται.;)
Για τα j&b ακούω από πολλούς καλά λογια.
Κοίτα.....Στα τρυγόνια είπαμε έριξα το καφέ 33gr....
Τσίχλες τα j&b fast 30gr & light 31gr
Παπιά σε πρωινό έριξα τα j&b special & king 34gr και τα δύο....με το king να υπερτερεί κατακράτος του special......γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος.....μάλιστα κάποιος μέλος από εδώ (δν θυμάμαι ποιός) είχε αναφέρει πριν καιρό πως ο Δ.Τσιπούρας τα σκάγια του είναι με 3% αντιμόνιο..... Δηλαδή ποιό σκληρά από άλλες εταιρείες.....
(Από όλα τα j&b έχω φωτογραφικό υλικό εκτός από το καφέ 33 που χρειαζόμαστε τώρα ρε γαμώτο).......:mad::mad:
 
A1 1.70 X 33 είναι ριξιά για φάσσα ,πέρδικα κλπ με 6 άρια σκάγια
Καί ωραία ριξιά μάλιστα .Στο 1.65 χ33 δουλεύει ωραία για τρυγόνι αλλά κ τσίχλα σε ν.9 σε συνθήκες υγρασίας κ νηνεμίας
1.7 Χ 33 σε ν.8/9 την έριξα πέρυσι έναρξη στα τρυγόνια και μου άρεσε πάρα πολύ Λάμπη.
 
Δέν δουλεύουν Άρη όλα .
Επί παραδείγματι Α1 CX 1.65 X33 6* σε βοριά όσα πάρεις θάναι με πολύ αίμα .
Όμως το Α1 CX 1.62 X31 6* δίδει ρέστα .
Όλα αυτά είναι δοκιμασμένα χρόνια τώρα .
Σε βοριά δουλεύουν ωρα'ία τα σκοπευτικά 28άρια αλλά το D20 X32 CX 1.50 X29 Z2M 24 6* είναι το κάτι άλλο .Ρεύμα τριφασικό
Πως μ αρέσουν τα ελαφρά ρε παιδι μου τι γεμισιες είναι αυτές μου φαινετε τώρα που θα παρω Α 1 θα δωκιμασω με 6αρι 1.62 χ31 το άλλο μου φενετε overkill
 
A1 1.70 X 33 είναι ριξιά για φάσσα ,πέρδικα κλπ με 6 άρια σκάγια
Καί ωραία ριξιά μάλιστα .Στο 1.65 χ33 δουλεύει ωραία για τρυγόνι αλλά κ τσίχλα σε ν.9 σε συνθήκες υγρασίας κ νηνεμίας
1.7 Χ 33 σε ν.8/9 την έριξα πέρυσι έναρξη στα τρυγόνια και μου άρεσε πάρα πολύ Λάμπη.
Να πω μια βλακώδες ερώτηση...;;
Η Α1 μπορεί να γεμιστεί και στα 30gr...;;;
Αν μπορεί.....τότε σε τη δοσολογία θα ταίριαζε;; 1,45/1,50...;;;;
 
Δεν ξέρω παιδιά αλλάζει συνέχεια υλικά η εταιρία αυτή και το χει δηλώσει αλλά τα φυσιγγια αυτά ήταν τόσο φωνικα και γρήγορα πάντως καιρού που πετούσαν δόντια όσο ψυχραινε ο καιρός και πλακών ομίχλη και υγρασία. Αξέχαστο το τελευταίο κυνήγι τσίχλας πριν 3 χρόνια σε μεγάλο ντου οκτ μηνα και κάτι παπάκια Δεκέμβρη μήνα με νο 7 να τα κόβει λέιζερ.
Ο φίλος δεν τα αλλάζει στην περδικα
 
Πως μ αρέσουν τα ελαφρά ρε παιδι μου τι γεμισιες είναι αυτές μου φαινετε τώρα που θα παρω Α 1 θα δωκιμασω με 6αρι 1.62 χ31 το άλλο μου φενετε overkill
A1 CX 2000 1.67 X31 Το μόνιμο φυσίγγι πολλών εδώ για πέρδικα -φάσσα .Best seller που λένε στοχωριό μου πάντα σε δίκανο
pnc bank near me now
 
Με βοριαδες δουλεύουν όλα τα φυσιγγια γενικά Λαμπη θεωρώ ...
Αλλά γιατί να μην δουλεύουν τα 33 γρ ? Με 33 γρ έχω κυνηγήσει τον Αύγουστο στους 35 βαθμούς κ το Γενάρη στους -10... Δεν παίζει ρόλο το βάρος της γομωσης αλλά το στήσιμο του φυσιγγιου, για μένα πάντα
Αρι από τα εμπορικά τι θα πρότεινες;Τι σε έχει ικανοποιήσει εσένα;
 
Back
Top