Φυσίγγια για τρυγόνι

Εδώ άλλοι παίρνουν 2000€ όπλα και φυσίγγια Πύργος Ηλείας κι έχουν και παράπονο τα επονυμα δεν κανουν
Ζωντανο παραδειγμα....παει κ παιρνει ο αλλος smart δίπορτο, της κόλλας λεμε....κ βλεπει τον πατερα του στην αγορα ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ στα ματια μου του λεει: Πατερα, δωσε μου 10€ να ριξω βενζινη...στο 1.80/Lt ακομη....
topic.
 
Ζωντανο παραδειγμα....παει κ παιρνει ο αλλος smart δίπορτο, της κόλλας λεμε....κ βλεπει τον πατερα του στην αγορα ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ στα ματια μου του λεει: Πατερα, δωσε μου 10€ να ριξω βενζινη...στο 1.80/Lt ακομη....
topic.
Δεν βαραω χαρτιά και δε μπορώ να πω κάτι παραπάνω
 
Για υγρασίες, αυτή την εποχή, τι φυσίγγι προτείνετε?
Φάνη από εμπορικά και αναλόγως την υγρασία εγώ θα πήγαινα σε διαφορετικό φυσίγγι. Γενικά θεωρώ πως ένα φυσίγγι με S4 πυρίτιδα θα σε καλύψει. Από εκεί και πέρα μπορείς να κάνεις και άλλα πράγματα χωρίς να αλλάξεις φυσίγγι αναλόγως τον καιρό γιατί άλλο είναι υγρασία 80% και άλλο 100%. Πχ. μπορείς να σφίξεις τσοκ ή να πέσεις σε νούμερο σκαγιών. Ακόμα και η προσκόπευση σου αν μεγαλώσει λίγο θα σε βοηθήσει.
 
Ρουμελιώτη 32γρ. Νο8 με psb, δούλεψαν άψογα,πολύ ωραία και καθαρά σκότωματα, κοντά και μακρυά, 4 από τους 6 της παρέας τα ρίξαμε, άρεσαν σε όλους, ο ένας έριξε του ίδιου αλλά τα 28 άρια, του άρεσαν πολύ και ο τελευταίος eley alphamax 32αρια, με πολλά αίματα τα τελευταία.
 
Ρουμελιώτη 32γρ. Νο8 με psb, δούλεψαν άψογα,πολύ ωραία και καθαρά σκότωματα, κοντά και μακρυά, 4 από τους 6 της παρέας τα ρίξαμε, άρεσαν σε όλους, ο ένας έριξε του ίδιου αλλά τα 28 άρια, του άρεσαν πολύ και ο τελευταίος eley alphamax 32αρια, με πολλά αίματα τα τελευταία.
Η άποψη σου πολύ ενδιαφέρουσα οπως και όλων γιατί προκειτε για ένα νέο φυσιγγι..Και εγώ αυτά σκεφτομαι να πάρω φέτος.32 με psb-1..έχω από περυσι και μερικά κουτάκια psb-1 34gr 7,5 Νούμερο με 5% αντιμονιο..γενικά παντως ο Ανδρέας δεν λυπατε το μπαρούτι είναι ζωηρά τα φυσίγγια του..
 
Last edited:
Η άποψη σου πολύ ενδιαφέρουσα οπως και όλων γιατί προκειτε για ένα νέο φυσιγγι..Και εγώ αυτά σκεφτομαι να πάρω φέτος.32 με psb-1..έχω από περυσι και μερικά κουτάκια psb-1 34gr 7,5 Νούμερο με 5% αντιμονιο..γενικά παντως ο Ανδρέας δεν λυπατε το μπαρούτι είναι ζωηρά τα φυσίγγια του..
Τα 34αρια του σκέφτομαι να τα πάρω για τις φασσες και τα 35,5 επίσης,πάντως η πρώτη μου επαφή με τα φυσίγγια του Αντρέα,όπως και των υπολοίπων της παρέας μας άφησαν άριστες εντυπώσεις
 
Τα 34αρια του σκέφτομαι να τα πάρω για τις φασσες και τα 35,5 επίσης,πάντως η πρώτη μου επαφή με τα φυσίγγια του Αντρέα,όπως και των υπολοίπων της παρέας μας άφησαν άριστες εντυπώσεις
Τα 34αρια του σε ν7 τα έριξα πέρσι σε φάσσες, λαγό και τσίχλες. Σε πρωινά περπατητά με -4 -6 μου έδωσαν αρκετά πουλιά. Πιστεύω και φέτος θα είναι το ίδιο.
 
Ρουμελιώτη 32γρ. Νο8 με psb, δούλεψαν άψογα,πολύ ωραία και καθαρά σκότωματα, κοντά και μακρυά, 4 από τους 6 της παρέας τα ρίξαμε, άρεσαν σε όλους, ο ένας έριξε του ίδιου αλλά τα 28 άρια, του άρεσαν πολύ και ο τελευταίος eley alphamax 32αρια, με πολλά αίματα τα τελευταία.
Μανθο με τι όπλα τα ριξατε? Από κλωτσημα πως ηταν??? Έχω ρίξει χιλιάδες από τα 32αρια του Αντρέα με csb και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος. Αλλά με την αλλαγή φετος δεν ξέρω τι θα βγει και θέλουμε ποσότητα σαν παρεα. Καλά για τα φετινά 28άρια δεν το συζητώ, τα πετσοκοβουν τα τρυγόνια κοντά μακρια!!!
 
Δάσκαλε!
Αιρετικέ :)

Η αλλαγή φυσιγγίου για κάθε 10% μεταβολή στις ατμοσφαιρικές συνθήκες απλά με ξεπερνά.
Αν θες 3 φυσίγγια για διαφορετικές αποστάσεις και άλλα 5 για διαφορετικές κλιματολογικές συνθήκες, την έκατσες την βάρκα.

.yelling.
 
Αιρετικέ :)

Η αλλαγή φυσιγγίου για κάθε 10% μεταβολή στις ατμοσφαιρικές συνθήκες απλά με ξεπερνά.
Αν θες 3 φυσίγγια για διαφορετικές αποστάσεις και άλλα 5 για διαφορετικές κλιματολογικές συνθήκες, την έκατσες την βάρκα.

.yelling.
Πάνε αυτά!Στην έναρξη βγήκα με άγνωστο προς εμένα φυσίγγι φαντάσου.
 
Back
Top