Φυσίγγια για τρυγόνι

εγω βαζω στο τρυγονι 7 , 7 1%2, με το 8αρι το ποιο συνηθησμενο , τωρα ακουω 11αρι στα 30 μετρα , ποιος ο λογος να γεμησης το πουλι σκαγια , και εαν ρηξεις περα τα 30 μετρα γιατι να το τραυματησης , και με το 8αρι το πετηχενης ευκολα με 4 τσοκ στα 30 μετρα και με τον ιδιο κυκλο ανηγματος των σκαγιων με το 11αρι , μονο που θα παρει 4 με 5 σκαγια με 8αρι που θα πεση το τρυγονι και 10 σκαγια με 11ααρι , που παλυ θα πεση το τρυγονι , πραγμα που δεν χρειαζετε να βαλουμε 11αρι ,αφου δεν ειναι μικρο πουλι οπως η συταρηθρα που πιανη μικρο ογκο , και μπωρει τα 8αρια να περασουν αναμεσα της χωρης να παρει ουτε ενα σκαγι , εγω βαζω μονο στην τσιχλα 10αρια , και αυτα με γομηση για 12αρι 24 γραμμαρια , για να καλιβο τα κενα λογο μικρης γομοσης και με 4 αστρα τσοκ
Μου αρέσει το συνεφακι πουπουλων τι να κάνω φιλέ μου ??? Ασε που ειπα θα τα ριξω κοντά στα πρωτά δεν θ τα ριξω περαν των 25-30 μετρων
 
C7 στα 30 με aquila η επιλογή μου για πρώτη μέρα το πρωι και το ίδιο με GT για αργότερα μου θα γίνουν μιραζ και θα πιάνουν απόσταση δικά μου. Αν μας τιμήσουν βέβαια και αυτά τα λίγα που είδα σήμερα και δεν την κάνουν λόγω καιρού που κρυώσε αρκετά! Για να δούμε τι πουλιά θα πιάσουμε μεταφορικά και κυριολεκτικά .sarcastic.
 
C7 στα 30 με aquila η επιλογή μου για πρώτη μέρα το πρωι και το ίδιο με GT για αργότερα μου θα γίνουν μιραζ και θα πιάνουν απόσταση δικά μου. Αν μας τιμήσουν βέβαια και αυτά τα λίγα που είδα σήμερα και δεν την κάνουν λόγω καιρού που κρυώσε αρκετά! Για να δούμε τι πουλιά θα πιάσουμε μεταφορικά και κυριολεκτικά .sarcastic.
Έτοιμος είσαι... Με μέτρο τα τουφέκια μη σε τελειώσουν τα πυρομαχικά... :cool:
 
C7 στα 30 με aquila η επιλογή μου για πρώτη μέρα το πρωι και το ίδιο με GT για αργότερα μου θα γίνουν μιραζ και θα πιάνουν απόσταση δικά μου. Αν μας τιμήσουν βέβαια και αυτά τα λίγα που είδα σήμερα και δεν την κάνουν λόγω καιρού που κρυώσε αρκετά! Για να δούμε τι πουλιά θα πιάσουμε μεταφορικά και κυριολεκτικά .sarcastic.
Κωστα για τα πρωινα βαλε καλυτερα z2m και κρατα aquila και gt οταν θα κουμπωνουν την 6η γιατι ειναι πιο συγκεντρωτικα βυσματα
 
παιδιά επήδη δεν γουσταρω κινυγι μόνος και δε βρήκα ζευγάρι για τρίτη έχω κενή θέση 1 οπιός προλαβει Δράμα ειμαι αντε κι ένας ακόμα τρις να μαστε πάραπάνω δεν χωραμε
Φίλε μου Τόλη ευχαρίστως να ερχόμουν τα έχουμε πει και από κοντά αλλά ήδη έχω κλείσει!!!!!
 
Κωστα για τα πρωινα βαλε καλυτερα z2m και κρατα aquila και gt οταν θα κουμπωνουν την 6η γιατι ειναι πιο συγκεντρωτικα βυσματα
Έχω παρατηρήσει κι εγώ Μίλτο ως τώρα πως ο GT & AQUILA βγάζουν σφηχτές τουφεκιές και τα πτερύγιά τους τα βρίσκω ανοιχτά όταν ρίχνω σε πίνακα π.χ....
Αντίθετα οι πιο πολλοί Gualandi τα πτερύγια κόβονται πλήρως κ βλέπω ανωμιόμορφες κατανομές από δαύτους.....
Καλά τα είπα ή λάθος έχω παρατηρήσει;; :rolleyes:
 
Τα φυσίγγια super kill hunting perfection trigoni του Καραμανίδη τα έχει δοκιμάσει κανείς; Με μια ματιά που έριξα στη σελίδα του είναι στα 34γρ με ανάμικτα σκάγια 7/8. Μονοβασική πυρίτιδα γράφει, δεν ξερω ισπανική να είναι; 34 γρ με μια πρώτη σκέψη μου φάνηκαν λίγο βαριά για καλοκαίρι.
Για μενα θέλει συγκεντρωτικό φυσίγγι για να σου δίνει μέτρα...ίσως και να είναι βαρύ φυσίγγι για την εποχή,θεωρώ πως τα εξειδικευμένα και σε αυτά τα νούμερα απευθύνονται για τα μπασίματα κυρίως!
 
Έτσι κι αλλιώς δν βλέπω να ρίχνω τουφεκιά σε τοπιάρικο φέτος....:confused: οπότε δν θα υπάρξει και κούραση από πολλές τουφεκιές.hair.....

Γι'αυτό αποφάσισα τελικά, αν θελίσει ο θεός και η τύχη να παίξω σαν 1ο ένα μισόταπο του Stokas Ballander 33gr Νο:8 που έχω ακόμη κάμποσα......ως τα 30m με καλύπτη πλήρως και με (γλυκιά τουφεκιά) και 2ο & 3ο την περσυνή συνταγή του J&B Super 33gr No:7 το οποίο με έχει καλύψει άνετα σε περιπτώσεις και των 45m.... ;) και βλέπουμε.....pray to God.
 
Back
Top