Φυσίγγια για την Φάσσα

Γιαννη σ´ευχαριστω για την ερευνα αγορας,θα σου πω σε λιγες μερες αν παραγγειλω ή οχι,θα το ψαξω και γω λιγο παραπανω!
Σ´ευχαριστω και παλι,να σαι καλα!
 
Τιποτα Βαγγελη απλα τα ειχα δει και μολις τα εβαλες τα θυμηθηκα,μιας και τα ειχα ριξει και εγω παλια,πολυ παλια θα ελεγα..αλλα δεν τα θυμαμαι πως ηταν.το 34 σε 5αρι το εχω ριξει στον πινακα και ηταν αρκετα καλο..καπου θα το εχω φωτο αν το βρω θα το βαλω..Βαγγελη εννοειτε εστω και ενα κουτακι αν θες για δοκιμη,μην διστασεις να μου το πεις..
 
Last edited:
Τιποτα Βαγγελη απλα τα ειχα δει και μολις τα εβαλες τα θυμηθηκα,μιας και τα ειχα ριξει και εγω παλια,πολυ παλια θα ελεγα..αλλα δεν τα θυμαμαι πως ηταν.το 34 σε 5αρι το εχω ριξει στον πινακα και ηταν αρκετα καλο..καπου θα το εχω φωτο αν το βρω θα το βαλω..Βαγγελη εννοειτε εστω και ενα κουτακι αν θες για δοκιμη,μην διστασεις να μου το πεις..
Τιποτα Βαγγελη απλα τα ειχα δει και μολις τα εβαλες τα θυμηθηκα,μιας και τα ειχα ριξει και εγω παλια,πολυ παλια θα ελεγα..αλλα δεν τα θυμαμαι πως ηταν.το 34 σε 5αρι το εχω ριξει στον πινακα και ηταν αρκετα καλο..καπου θα το εχω φωτο αν το βρω θα το βαλω..Βαγγελη εννοειτε εστω και ενα κουτακι αν θες για δοκιμη,μην διστασεις να μου το πεις..
Τιποτα Βαγγελη απλα τα ειχα δει και μολις τα εβαλες τα θυμηθηκα,μιας και τα ειχα ριξει και εγω παλια,πολυ παλια θα ελεγα..αλλα δεν τα θυμαμαι πως ηταν.το 34 σε 5αρι το εχω ριξει στον πινακα και ηταν αρκετα καλο..καπου θα το εχω φωτο αν το βρω θα το βαλω..Βαγγελη εννοειτε εστω και ενα κουτακι αν θες για δοκιμη,μην διστασεις να μου το πεις..
 
λοιπον κυριοι ερωτηση προς εμπειρους ιδιογομωτες(βλεπε αρη και βικτωρα).σημερα στο site της cheddite ειδα καινουργια φυσιγγια στα 32γρ.γεμισμενα με πυριτιδα CH6 η οποια γραφει οτι δημιουργηθηκε για ν αντεχει στις διαφορες κλιματολ.αλλαγες.το φυσιγγι εχει καψουλι cx2000 συγκεντρωτ.drago και συνισταται για τσιχλα ορτυκι και τρυγονι.ξερουμε κατι γι αυτη τη πυριτιδα? τα εχει δει καποιος σε κανενα μαγαζι εδω? γιατι ως τσιχλας επι το πλειστον με τρωει ο κω........ος μου να δοκιμασω
 
Η rc βγαζει το rc picione 36gr για φασσα αλλα μαλλον δεν υπαρχει στην ελλαδα!πιστευω οτι θα ξυριζει!
οσο για το rio pichon36 εριξα εχθες φασσα τραβερσατη στα 45 μετρα ξερη!πολυ καλο για μακρινες αποστασεις!
εγω παντως ενω τα rc32 kai ta rc1 μου αρεσουν τα rc4 caccia serie oro 35gr δεν μου αρεσαν καθολου δεν ξερο εσεις πως τα εχεται βρει
 
Τον Σεπτεμβριο /13 Ρουμανια τα RC3 CACCIA T.3 σε Νο4 για παπια που τα εριχνα (Νο 4 , 5) ..... ηταν κατω του μετριου!! Θερμοκρασια 18-20+ βαθμους ... με 2* carlson στα 40 μετρα στο νερο πρεπει να εκανε πανω απο 10μετρα δεσμη!!!!
 
Η rc βγαζει το rc picione 36gr για φασσα αλλα μαλλον δεν υπαρχει στην ελλαδα!πιστευω οτι θα ξυριζει!
οσο για το rio pichon36 εριξα εχθες φασσα τραβερσατη στα 45 μετρα ξερη!πολυ καλο για μακρινες αποστασεις!
Η υπεροχή στις μακρινές ντουφεκιές ρε παιδιά του RIO PICHON, που σύμφωνα με τις άριστες εντυπώσεις σας σίγουρα έχει, σε σχέση με το RIO GAME LOAD 36gr (για να πάρω ένα φυσίγγιο της ίδιας εταιρίας, στα ίδια γραμμάρια σκαγιών), που νομίζεται οφείλεται?
Έχω διαβάσει ότι έχει σκληρότερα σκάγια, μόνο εκεί?
εγω παντως ενω τα rc32 kai ta rc1 μου αρεσουν τα rc4 caccia serie oro 35gr δεν μου αρεσαν καθολου δεν ξερο εσεις πως τα εχεται βρει
Μέχρι πριν 2 χρονιές που το έριχνα, ήταν μαλακό για το βάρος γόμωσης του, συγκεντρωτικό και με πολύ καλή φονικότητα, τουλάχιστον μέχρι τους 0 βαθμούς C.
Μπορώ να πω από τα καλύτερα φασσοφυσίγγα στα 35-36γρ που έχω ρίξει, ιδιαίτερα στα μπασίματα του Οκτώβρη.
 
Back
Top