Φυσίγγια για την Φάσσα

Μια και ειμαι κι εγω αποκλειστικά του percorso αλλά εχω κάποιες δοκιμές τριών απο τα φυσίγγια που ρωτας ,ριξε μια ματιά στην παρακάτω σελίδα και στο τέλος της.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές.106/page-317

Απο τα παραπάνω φυσιγγια των δοκιμών και ασχέτως της αποτύπωσης στο χαρτί ,αυτο που χρησιμοποιώ μερικές φορες με υγρό καιρό ειναι το b&p f2. Πολύ καλό φυσίγγι και εχω δει τρελά πραγματα αλλά με τον καιρο που αναφερθηκα.
Κανε τις δοκιμές σου ,διαβασετις αλλά ειναι άλλο πραμα το χαρτί και αλλο το κυνήγι. Σε πραγματικές συνθηκες θα δεις ποιο σου ταιριαζει .Κι αυτό γιατι ουτε η τουφεκιά ειναι μονοδιάστατη ,ουτε η φάσσα μένει ακίνητη στον αέρα.
Dim63 αυτή την δοκιμή σου είχα δει και αποφάσισα να δοκιμάσω τα gorilla αφού ενθουσιαστηκα με την συγκέντρωση. Από σκότωματα δικαιολογούν την συγκεκριμένη εικόνα και στο κυνήγι? Επίσης ξέρουμε σε τι καιρους δουλεύουν καλά τα 34 και τα 36 του γκοριλα?
 
Alex από όλα αυτά που θα δοκιμάσω θέλω να κρατήσω ένα 34αρι και ένα 36αρι και μαζί με το περκορσο να είμαι καλυμμένος για παν ενδεχόμενο καιρικών συνθηκών και αλλαγής συμπεριφοράς κάποιου
Αν τύχει δες κ το rc35 serie oro... Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τα τελευταία χρόνια αλλά παλιότερα ήταν φωτιά...
 
Ξέρουμε τιμουλα και πυριτιδα για αυτό? Σε τι καιρους/θερμοκρασίες δουλεύει?
Πυρίτιδα νομίζω έχει την techna παλιά έβγαινε με mb36 από τιμή κάπου στα 9 ευρώ τα έπαιρνα απευθείας από αυτόν.......από 10 βαθμούς περίπου μέχρι και -8 περίπου που το έριξα ήταν πολύ καλό σε πιο ακραίες συνθήκες δεν ξέρω τι κάνει γιατί ανεβαίνω σε γραμμάρια....
 
Alex από όλα αυτά που θα δοκιμάσω θέλω να κρατήσω ένα 34αρι και ένα 36αρι και μαζί με το περκορσο να είμαι καλυμμένος για παν ενδεχόμενο καιρικών συνθηκών και αλλαγής συμπεριφοράς κάποιου
Σε βλεπω να κρατας το 34αρι του Ρουμελιωτη, τωρα για το 36αρι δεν ξερω αλλα πιστευω το gorrila θα ειναι πολυ καλο αν κρινω απ το 34αρι του.
 
Dim63 αυτή την δοκιμή σου είχα δει και αποφάσισα να δοκιμάσω τα gorilla αφού ενθουσιαστηκα με την συγκέντρωση. Από σκότωματα δικαιολογούν την συγκεκριμένη εικόνα και στο κυνήγι? Επίσης ξέρουμε σε τι καιρους δουλεύουν καλά τα 34 και τα 36 του γκοριλα?
Πίστεψε με οτι παρότι πέρυσι το δοκιμασα και είδα αυτή την απεικόνιση στο χαρτι, εριξα πολύ λίγα κι αυτα σε αγριοπερίστερα. Ο Κωστας απο Γιαννενα τα έριξε περισσότερο.
 
Alex από όλα αυτά που θα δοκιμάσω θέλω να κρατήσω ένα 34αρι και ένα 36αρι και μαζί με το περκορσο να είμαι καλυμμένος για παν ενδεχόμενο καιρικών συνθηκών και αλλαγής συμπεριφοράς κάποιου
Κωστή εκεί στα μέροι σου αν δν κάνω λάθος υπάρχει και η βιοτεχνία του Δούβρη....Γιατί δν δοκιμάζεις το 36άρι του...;;; ( Τop36 ) σε μπορντώ κάλυκα....
 
Αν το σκαρτεψουν όμως και αυτό κάποια στιγμή όπως σχεδόν όλα του εμπορίου κάποια στιγμή θα βρεθώ ξεκρέμαστος. Αυτό θέλω να προλάβω έχοντας 2-3 δοκιμασμένες επιλογές ακόμα. Και σε περίπτωση που παρω τα αντίστοιχα αποτελέσματα από άλλο φτηνότερο βέβαια δν θα πω όχι. Το σκεπτικό σου είναι η διαφορά στις προσκοπευσεις από αλλά στο να μην μπερδεύομαι?
Ναι για αυτό τίποτα άλλο, τώρα για αυτό που λες,δεν έχεις και άδικο,κάνε της δοκιμές σου και βλέπεις;)
 
Αν τύχει δες κ το rc35 serie oro... Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τα τελευταία χρόνια αλλά παλιότερα ήταν φωτιά...
Άρη παρότι ακούω από όλους, και από σένα σε προηγούμενο ποσταρισματα σου, πολύ καλά λόγια το δοκίμασα αλλά δν τα βρηκα μαζί του καθόλου όπως και με κανένα άλλο φυσιγγιο της rc. Δν ξέρω τι φταίει.. Μάλλον δν το βρίσκω στη προσκοπευση
 
Πυρίτιδα νομίζω έχει την techna παλιά έβγαινε με mb36 από τιμή κάπου στα 9 ευρώ τα έπαιρνα απευθείας από αυτόν.......από 10 βαθμούς περίπου μέχρι και -8 περίπου που το έριξα ήταν πολύ καλό σε πιο ακραίες συνθήκες δεν ξέρω τι κάνει γιατί ανεβαίνω σε γραμμάρια....
Θα δοκιμαστεί τότε μιας και ο e hunter που τα εμπορεύεται είναι δίπλα στο σπίτι μου. Γενικά σαν φυσιγγιο είναι γρηγορο/συγκεντρωτικο??
 
Σε βλεπω να κρατας το 34αρι του Ρουμελιωτη, τωρα για το 36αρι δεν ξερω αλλα πιστευω το gorrila θα ειναι πολυ καλο αν κρινω απ το 34αρι του.
Θα δείξει Αλεξ γιατί μια δοκιμή του dim63 με το γκοριλα στα 50μ κοντά με συγκέντρωση κάπου στο 60% μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση. Οι δοκιμές θα δείξουν..
 
Κωστή εκεί στα μέροι σου αν δν κάνω λάθος υπάρχει και η βιοτεχνία του Δούβρη....Γιατί δν δοκιμάζεις το 36άρι του...;;; ( Τop36 ) σε μπορντώ κάλυκα....
Δν αντιλέγω αλλά ήδη έχουν μαζευτεί πολλά και θα χάσω τον μπούσουλα. Αν δν πάρω τα αποτελέσματα που θέλω με κάποιο από αυτά θα κοιτάξω και προς τα εκεί σε δεύτερη φάση
 
Θα δοκιμαστεί τότε μιας και ο e hunter που τα εμπορεύεται είναι δίπλα στο σπίτι μου. Γενικά σαν φυσιγγιο είναι γρηγορο/συγκεντρωτικο??
Δεν τα έχω δοκιμάσει σε πίνακα να δω συγκέντρωση κτλπ στο κυνήγι όμως ήταν καλά δεν είχαμε παράπονο 2-3 που το ρίξαμε..... πάρε ένα κουτάκι κάνε τις δοκιμές σου και μακάρι να σε βολέψει γιατί προπάντων πρέπει να στηρίζουμε ελληνικά και φθηνά φυσίγγια!!!!
 
Για ρίξε σε χαρτόνι βρε Αλέξη να δούμε τη κάνει....Και να μας πεις και για την ανάκρουση....:)
Για ανακρουση δεν ειμαι και ο καταλληλος Κωστα γιατι με την Ρεμι 3.600 αεριων δεν καταλαβαινω και πολλα...
Συγκεντρωση θελω να δω σε σχεση με το classica
 
Επομενο φυσιγγακι για δοκιμη ειναι το 206 Formula 33gr no6 που οσοι το εχετε δοκιμασει λετε τα καλυτερα
Ρε Άλεξ εσύ τα πήρες όλα από τον Μανδηλαρά (ehunter);.yel.
Άμα είναι το ίδιο με το παλιό,θα είναι εξαιρετικό.Φοβαμαι όμως ότι θα είναι με gt αντί για αποσπώμενο πάτο.
 
Kαλό το classica sir ALEX ΄;;;;.sarcastic..sarcastic.
Παρα πολυ καλο Λαμπη
Ρε Άλεξ εσύ τα πήρες όλα από τον Μανδηλαρά (ehunter);.yel.
Άμα είναι το ίδιο με το παλιό,θα είναι εξαιρετικό.Φοβαμαι όμως ότι θα είναι με gt αντί για αποσπώμενο πάτο.
Μπαααα...ουτε τηλ δεν προλαβα να παρω... .sarcastic.
Με gt ειναι το 32αρι το 33αρι ειναι με αποσπωμενο πατο
 
Back
Top