Φυσίγγια για μπεκάτσα

Παντελή δν ξέρω....Δν έχω ψάξει να δω ποιά ακόμη ιταλικά φυσίγγια κυκλοφορούν με αυτό το διασπορέα (z2m).
Περνάει από το μυαλό μου πως και το Cheddite Regina 34gr έχει (z2m).... ;)
Τα δουλεύει 2 χρόνια στη μπεκάτσα ένας κολλητός μου με μια Berreta 390 και μου έχει πει τα καλύτερα.....
Θα πάρω κ από αυτό κάποια στιγμή...Μ'αρέσει κ ο κάλυκας (χρυσός) 16mm.....love.
Όπως σου πέρασε απ' το μυαλό, άστο και να φύγει ... .sarcastic. το Regina έχει διασπορέα Gualandi !!! ;)
Δυο φορές που το έχω πάρει παλιότερα, αυτόν είχε. Την πρώτη με μπαρούτι SLC και τη δεύτερη με Granular.
Πάντως πάρε κι εσύ, να δούμε αν άλλαξε τώρα κάτι, εκτός από τον κάλυκα ... αφού είναι και όμορφος ... .yel.
Εμένα και τις δύο φορές ήταν γαλάζιος ημιδιαφανής. Πίστευα ότι μου είχε ξεμείνει κάνα φυσίγγι, εδώ στο χωριό, που φαίνεται κι απέξω ο διασπορέας (ότι έχει κυάθιο), αλλά δεν βρήκα παρά μόνο ένα άδειο κάλυκα ...
2272
 
Όπως σου πέρασε απ' το μυαλό, άστο και να φύγει ... .sarcastic. το Regina έχει διασπορέα Gualandi !!! ;)
Δυο φορές που το έχω πάρει παλιότερα, αυτόν είχε. Την πρώτη με μπαρούτι SLC και τη δεύτερη με Granular.
Πάντως πάρε κι εσύ, να δούμε αν άλλαξε τώρα κάτι, εκτός από τον κάλυκα ... αφού είναι και όμορφος ... .yel.
Εμένα και τις δύο φορές ήταν γαλάζιος ημιδιαφανής. Πίστευα ότι μου είχε ξεμείνει κάνα φυσίγγι, εδώ στο χωριό, που φαίνεται κι απέξω ο διασπορέας (ότι έχει κυάθιο), αλλά δεν βρήκα παρά μόνο ένα άδειο κάλυκα ...
View attachment 2272
Όχι τα βγάζει χρυσά τώρα Στέλιο.
Θα πάρω ένα κουτί να δούμε.
 
Παντελη πολυχρονος να σε χαιρομαστε σου ευχομαι ολες οι επιθυμιες σου και τα ονειρα σου να γινουν πραγματικοτητα.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ.
Παναγιώτη σε ευχαριστώ πάρα πολύ, εύχομαι και σύ να είσαι πάντα καλά !!!
 
Στην τσίχλα μπορεί να πέρασε καμία από μέσα. Μπεκάτσα και με φτερά ανοιχτά δν περνάει πιστεύω εκτός και αν έχει δει ματριξ χάχα. Σωστά απο 3***αρι τσοκ κλείνει η τρύπα αλλά δν το προτιμώ γτ μου κλείνει αρκετά τυχόν 2η ή 3η βολή
Μπορεί να μην περνάει όπως λες μπεκατσα με φτερά ανοικτά αλλά σίγουρα θα πάρει ένα δύο σκάγια και το πουλί θα πετάξει μέχρι να πέσει και να χαθεί. Αυτ το κενό στη μέση είναι που όπως έχω γράψει εδώ παλιότερα ούτε να τα βλέπω δε θέλω, προτιμώ πιο λίγο άνοιγμα αλλά ομοιόμορφο χωρίς κενά.
 
Regina διασπορας, χρυσο περσινο ειχε Gualandi....
Το χρυσό με γκαλαντι είναι
Για το Gualandi εγώ θα έβαζα και στοίχημα !!! ;) Αλλά δεν πειράζει, αφήστε τον Κώστα να πάρει, για να δούμε και το μπαρούτι. .sarcastic.
Έχω μια μικρή απορία αν το άλλαξε, αν και δε νομίζω ... Και καλά, το SLC σταμάτησε η Cheddite να το παράγει, οπότε το γύρισε σε Granular... Να δούμε τώρα συνεχίζει και στο χρυσό με Granular ??? Τι άλλο θα μπορούσε να βάλει ?? Ή Drago ή Aquila ... ;)
 
Για το Gualandi εγώ θα έβαζα και στοίχημα !!! ;) Αλλά δεν πειράζει, αφήστε τον Κώστα να πάρει, για να δούμε και το μπαρούτι. .sarcastic.
Έχω μια μικρή απορία αν το άλλαξε, αν και δε νομίζω ... Και καλά, το SLC σταμάτησε η Cheddite να το παράγει, οπότε το γύρισε σε Granular... Να δούμε τώρα συνεχίζει και στο χρυσό με Granular ??? Τι άλλο θα μπορούσε να βάλει ?? Ή Drago ή Aquila ... ;)
Πυρίτιδα ίσως άλλαξε. Αλλά αν είχε πιο πριν gualanti πιος ο λόγος να το αλλάξει....
 
Πυρίτιδα ίσως άλλαξε. Αλλά αν είχε πιο πριν gualanti πιος ο λόγος να το αλλάξει....
Μονο διασπορας δεν ειναι αυτο το φυσιγγι,αφου την πρωτη φορα που το εριξα λεω δεν μπορει συγκεντρωτηρα θα εχει μεσα! Για περπατητο τσιχλα ειναι πολυ καλο για μεσαιες αποστασης.
 
το speed dispersante με τα αναμοικτα σκαγια ποιον διασπορεα χρησιμοποιοι?
Gualandi ... what else ??? !!! ;) :cool:
.sarcastic.
https://www.nobelsport.it/en/products-en/hunting/traditional/item/297-nobel-speed-dispersante-hp
h_TR-SPEED-dispersante-HP.jpg
 
Η λογική αυτό λέει...για 686...αλλά φένεται κάπως στη φωτό και ίσως με ξεγελάει.

Άντε ρε Στέλιο...σφάχτο ένα στο γόνατο να δούμε εντόσθια.... ;)
Κώστα, Αν είχα φυσικά και θα έσφαζα, και δε θα έβαζα φωτο από το site της Nsi ... ;)
 
Back
Top