Φυσίγγια για αγριόχηνες

Status
Not open for further replies.
Καλημερα και απο εδω παλικαρια!!!!
Την γνωμη σας θελω για μια δοκιμη μου...αυτην την φορα σε 90βολο - 4/0 με Μ92ς....
Το φυγγιο ειναι σε 12/76 καλυκα εχει συνολικη γομωση ( βαρος ) 52 γραμμαρια....αυτο που δεν ξερω
και θελω να το μαθω απο εσας ειναι κατα ποσον η ταχυτητα που εβγαλε ειναι καλή....εννοω φονικη...
και τι ταχυτητες εχουν τα αντιστοιχα φυσιγγια εμποριου ...... και της οποιας μαρκας....εννοω
Ελληνικης - Ευρωπαικης η Αμερικανικης...
Την δοσολογια την ''εκρυψα'' για ευνοητους λογους....το φυσιγγιο ειναι μαγκνουμ....
Οποιος φιλος η συναδελφος την θελει...μπορω να την στειλω σε ΠΜ.
φωτο θα βαλει ο καλος μου φιλος ο Παναγος....και τον ευχαριστω πολυ!!! :)

ΥΓ. Την βοηθεια σας παλικαρια.....να δω που βρισκομαι...και που παταω...δεν εχω εμπειρια απο
τετοια φυσεκια.....σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων!!!:)
 
Καλημερα και απο εδω παλικαρια!!!!
Την γνωμη σας θελω για μια δοκιμη μου...αυτην την φορα σε 90βολο - 4/0 με Μ92ς....
Το φυγγιο ειναι σε 12/76 καλυκα εχει συνολικη γομωση ( βαρος ) 52 γραμμαρια....αυτο που δεν ξερω
και θελω να το μαθω απο εσας ειναι κατα ποσον η ταχυτητα που εβγαλε ειναι καλή....εννοω φονικη...
και τι ταχυτητες εχουν τα αντιστοιχα φυσιγγια εμποριου ...... και της οποιας μαρκας....εννοω
Ελληνικης - Ευρωπαικης η Αμερικανικης...
Την δοσολογια την ''εκρυψα'' για ευνοητους λογους....το φυσιγγιο ειναι μαγκνουμ....
Οποιος φιλος η συναδελφος την θελει...μπορω να την στειλω σε ΠΜ.
φωτο θα βαλει ο καλος μου φιλος ο Παναγος....και τον ευχαριστω πολυ!!! :)

ΥΓ. Την βοηθεια σας παλικαρια.....να δω που βρισκομαι...και που παταω...δεν εχω εμπειρια απο
τετοια φυσεκια.....σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων!!!:)
Κ. Νίκο γιατί δεν το ψάχνεις να ανοίξεις μια βιοτεχνία; Θα σαρώσεις...
 
Κ. Νίκο γιατί δεν το ψάχνεις να ανοίξεις μια βιοτεχνία; Θα σαρώσεις...

Κυριακο μου....ασε με....καλα καθομαι στα αυγα μου φιλε!!!
Δεν το κανω για λεφτα αδελφε....την ''τρελα'' μου και αυτο που μου αρεσει κανω!! :)
 
v1.5 = 378m/s
==========
vo = 387m/s
v50=217m/s
v100=140m/s

Τα υπόλοιπα παρακάτω ... δεν απάντησα σε αυτό που θες αλλά βοήθησα πιστεύω λίγο και βελτίωσα το προγραμματάκι μου ώστε να υπολογίζω V0 όταν γνωρίζω την Vx (όπου x μια οποιαδήποτε απόσταση) ;)

Untitled 1.jpg
 
Θα σας πω μια προσωπική εμπειρία πριν χρόνια είχε απότομο χιονιά με μειον θερμοκρασίες και ξέροντας είχαμε πάει στο πλυμαρι με φιλους από νωρίς έμπαιναν πουλιά από παντού πάπιες χήνες, ακόμη υπάρχουν οι στιγμές στην μνήμη μου.Ειχα 2,3,και 4για τα πάπια δεν γίνεται λογος ,οι χήνες δεν έπεφταν με τίποτα, Ο Χρήστος δίπλα είχε 15βολα εάν θυμάμαι καλά και είχε πάρει 2,δεν ξέρω εάν έφταιγαν τα φυσίγγια το έζησα και το περιγράφω.
 
Θα σας πω μια προσωπική εμπειρία πριν χρόνια είχε απότομο χιονιά με μειον θερμοκρασίες και ξέροντας είχαμε πάει στο πλυμαρι με φιλους από νωρίς έμπαιναν πουλιά από παντού πάπιες χήνες, ακόμη υπάρχουν οι στιγμές στην μνήμη μου.Ειχα 2,3,και 4για τα πάπια δεν γίνεται λογος ,οι χήνες δεν έπεφταν με τίποτα, Ο Χρήστος δίπλα είχε 15βολα εάν θυμάμαι καλά και είχε πάρει 2,δεν ξέρω εάν έφταιγαν τα φυσίγγια το έζησα και το περιγράφω.

Δωσε καποια συγκεκριμενα στοιχια.....εκτος απο τους μειον βαθμους.... αποσταση βολης... ?? Και αυτο το
2,3και 4 τι ειναι .....νουμερο σκαγιων ??
 
v1.5 = 378m/s
==========
vo = 387m/s
v50=217m/s
v100=140m/s

Τα υπόλοιπα παρακάτω ... δεν απάντησα σε αυτό που θες αλλά βοήθησα πιστεύω λίγο και βελτίωσα το προγραμματάκι μου ώστε να υπολογίζω V0 όταν γνωρίζω την Vx (όπου x μια οποιαδήποτε απόσταση) ;)

View attachment 21694

Υποθετω πως αυτος ο πηνακας ισχηει για τα σκαγια που μηνανε σφαιρικα και ταξηδεψαν σε αυτες την αποστασεις χωρης "ιδιαιτερα προβληματα αντηστασης".
 
Καλημερα και απο εδω παλικαρια!!!!
Την γνωμη σας θελω για μια δοκιμη μου...αυτην την φορα σε 90βολο - 4/0 με Μ92ς....
Το φυγγιο ειναι σε 12/76 καλυκα εχει συνολικη γομωση ( βαρος ) 52 γραμμαρια....αυτο που δεν ξερω
και θελω να το μαθω απο εσας ειναι κατα ποσον η ταχυτητα που εβγαλε ειναι καλή....εννοω φονικη...
και τι ταχυτητες εχουν τα αντιστοιχα φυσιγγια εμποριου ...... και της οποιας μαρκας....εννοω
Ελληνικης - Ευρωπαικης η Αμερικανικης...
Την δοσολογια την ''εκρυψα'' για ευνοητους λογους....το φυσιγγιο ειναι μαγκνουμ....
Οποιος φιλος η συναδελφος την θελει...μπορω να την στειλω σε ΠΜ.
φωτο θα βαλει ο καλος μου φιλος ο Παναγος....και τον ευχαριστω πολυ!!! :)

ΥΓ. Την βοηθεια σας παλικαρια.....να δω που βρισκομαι...και που παταω...δεν εχω εμπειρια απο
τετοια φυσεκια.....σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων!!!:)
Καθολου αργο.....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top