Φυσίγγια για αγριόχηνες

Status
Not open for further replies.
Αν θες να σκωτωνεις στους -15 το φυσιγγη που θα ρηχνεις στους +10 πρεπει να 900αρηζει μην σου πω και παραπανω......
Τα 900 bar....τι ταχυτητα δινουν.....αυτο ειναι το ζητουμενο.......πες μου ενα εμπορικο με 42 εως 52 γραμ.
τι ταχυτητες εχει.......ετσι θα βγαλω ''ακρη'' Μαικ!!!
 
Εχεις δικιο....φτιαχνω ενα φυσεκι και το δοκιμαζω σε νορμαλ θερμοκρασιες...και δινω στοιχια....και
παραλληλα ρωταω γιατι δεν ξερω τι ταχυτητα πρεπει να εχει....ωστε να ειναι φονικο....εσυ και Μαικ
ειπατε....απαντησατε....ο Μαικ λεει δεν ειναι ''αργο''...και τον πιστευω γιατι ξερει απο βαλτο....
Δεν πηρα απαντηση ομως....για τις ταχυτητες που εχουν τα εμπορικα σε βολια 4/0... και στα 52 γραμμαρια.
Εαν ξερω τι ταχυτητες εχουν αυτα που ριχνουν οι φιλοι και οι συναδελφοι στους μειον 15 τοτε θα
ξερω εαν αυτο που εφτιαξα μπορει να ''σταθει'' σε αυτους του βαθμους....Ας μην ειναι 52 γραμαρια το
εμπορικο....ας ειναι 40 - 42 - 45 γραμμαρια....θα βγαλω ακρη...οχι μονο για μενα....για το καλο ολων μας!!! ;)

ΥΓ. Μαγικα φυσεκια δεν υπαρχουν......φιλε....;)
Δεν ξέρω αν βοηθήσει, γιατί είναι νο4. Δεν είναι βόλια.
 

Attachments

  • 20210117_203555.jpg
    20210117_203555.jpg
    226,8 KB · Προβολές: 15
Τα 4 fpe που λένε για χήνες είναι λίγα δεν τρυπάει το στήθος της χήνας εκτός και αν πάνε στο λεμο και καιφαλι

Ενα φυσεκι εμπορικο που της τρυπαει το στηθος ....και Νο σκαγιιων η βολιων...με την ταχυτητα
που εχει γνωριζεις Τεο ???
 
368m/s - 53γραμμαρια
Μπραβο ρε Αλεξ !!!! Αρα αυτο εχει 10 μετρα λιγοτερα ταχυτητα εαν ειναι μετρημενο στο V1,5...και
αν αυτο δουλευει στους μειον 15....γιατι να μην ''δουλεψει'' και το δικο μου με V1,5-378m/s...??
Ξερουμε εαν δουλευει στους μειον 15 ?? Το ριχνει καποιος φιλος η συναδελφος ??
 
Φιλαράκι τα πουλιά έμπαιναν από αχαραγο σε όλες τις αποστάσεις. Το γνωριζαμε αυτό γιατί είχαν αρχίσει να βουτάνε από το βράδυ, να σου πω την αλήθεια επωνημα ήταν έχω λίγα ακόμα είναι πάντως σε νουμερα 2,3,4View attachment 21698
Αφού έχεις αποτεφρωτηριο,γιατι ψαχνεσαι?
 
Μπραβο ρε Αλεξ !!!! Αρα αυτο εχει 10 μετρα λιγοτερα ταχυτητα εαν ειναι μετρημενο στο V1,5...και
αν αυτο δουλευει στους μειον 15....γιατι να μην ''δουλεψει'' και το δικο μου με V1,5-378m/s...??
Ξερουμε εαν δουλευει στους μειον 15 ?? Το ριχνει καποιος φιλος η συναδελφος ??
Νίκο πολύ πρόχειρα βρήκα αυτά που τα έχω ρίξει αλλά όχι με καλά αποτελέσματα
Screenshot_2021-01-17-21-07-07-084_com.android.chrome.jpgScreenshot_2021-01-17-21-07-21-102_com.android.chrome.jpg
 
Μπραβο ρε Αλεξ !!!! Αρα αυτο εχει 10 μετρα λιγοτερα ταχυτητα εαν ειναι μετρημενο στο V1,5...και
αν αυτο δουλευει στους μειον 15....γιατι να μην ''δουλεψει'' και το δικο μου με V1,5-378m/s...??
Ξερουμε εαν δουλευει στους μειον 15 ?? Το ριχνει καποιος φιλος η συναδελφος ??
Νίκο και ένα στα 50γρ lambro σε δεκάδα μόνο αυτό δεν έχω ρίξει δεν είναι το wetland
Screenshot_2021-01-17-21-12-06-006_com.android.chrome.jpg
 
Τελη γιατι δεν εμεινες ευχαριστημενος ....δεν ειχαν φονικοτητα....η δεν ειχαν καλη συγκεντρωση
τι εφταιγε κατα την γνωμη σου ??
Τα εριξες στους μειον 10 - 15 βαθμους ?? Που εδωσαν αυτο που ηθελες ??
Θερμοκρασία -5/-10 λες από ότι κατάλαβα δεν είχαν καθόλου συγκέντρωση αλλά δεν μπορώ να το πω με σιγουριά αλλά θηρευσαμε συνολικά λιγότερα πουλιά σε σχέση με άλλα
Μόνο αυτό τα magnum δεν ξέρω τι κάνουν
 
Τα 900 bar....τι ταχυτητα δινουν.....αυτο ειναι το ζητουμενο.......πες μου ενα εμπορικο με 42 εως 52 γραμ.
τι ταχυτητες εχει.......ετσι θα βγαλω ''ακρη'' Μαικ!!!
Νικο αναλογα την μπαρουτι το βαρος σκαγιων το κλησημο.....παιζουν πολλα ρολο....
Σε εμπορικα δεν ξερω δεν ασχολουμε...
 
Τελη , απο τις ταχυτητες που βλεπω....ο Μαικ εχει δικιο....δεν ειναι ''αργο'' αυτο που εφτιαξα...εσυ
τις λες ??
Βάση τον εμπορικών ( που δεν είναι και πολλά) είναι καλό
Εγώ δεν προβληματίζομαι τόσο με ταχύτητα αλλα με συγκέντρωση όπως έχω γράψει εκεί πάσχουν πολλά χάνεις πολλά βόλια που παίρνανε από πάνω και κάποια χτυπάνε μπροστά τους στο χώμα
 
Θερμοκρασία -5/-10 λες από ότι κατάλαβα δεν είχαν καθόλου συγκέντρωση αλλά δεν μπορώ να το πω με σιγουριά αλλά θηρευσαμε συνολικά λιγότερα πουλιά σε σχέση με άλλα
Μόνο αυτό τα magnum δεν ξέρω τι κάνουν
ΑΜΑΝ ρε φιλαρα....ριξε ενα γαμηδι σε στοχο...να δουμε τι ψαρια πιανει....ριχνεις...χωρις να ξερεις
τι ριχνεις ρε φιλαρα.....δεν σε ''μαλωνω''....αλλα απορω....πως ριχνετε χωρις να τα εχετε δοκιμασει!!
 
Το τελευταίο που έβαλε ο Τέλης έχει V1=370m/sec ενώ τα δύο πρώτα που έβαλε έχουν 405 m/sec και 410m/sec. Τα δύο πρώτα με το τελευταίο εχουν κάποια διαφορά.
Τα πρώτα είναι απλά το άλλο μάγκνουμ για αυτό....
ΑΜΑΝ ρε φιλαρα....ριξε ενα γαμηδι σε στοχο...να δουμε τι ψαρια πιανει....ριχνεις...χωρις να ξερεις
τι ριχνεις ρε φιλαρα.....δεν σε ''μαλωνω''....αλλα απορω....πως ριχνετε χωρις να τα εχετε δοκιμασει!!
Χαχαχα δεν έχεις άδικο φίλε μου αλλά είναι τέτοια η κάψα μας εκείνες τις ημέρες που δεν δοκιμάζουμε θα μου πεις χρόνος υπάρχει
Απλά επειδή δεν είναι κύριο θήραμα και οι συναντήσεις είναι σπάνιες μέσα στον χρόνο για αυτό
Πχ δράμια για γουρούνια έχουμε δοκιμάσει
Όπως και μερικά φυσίγγια 36-38γρ για φάσσα υδρόβια ( δηλαδή δοκιμάσουμε φυσίγγια που ξέρουμε ότι θα ρίξουμε μερικά κουτιά το σεζόν)
Αλλά ναι θέλει μια μέρα να κάτσω να ρίξω να δω πιο πάει πιο καλά.....
 
Εχεις δικιο....φτιαχνω ενα φυσεκι και το δοκιμαζω σε νορμαλ θερμοκρασιες...και δινω στοιχια....και
παραλληλα ρωταω γιατι δεν ξερω τι ταχυτητα πρεπει να εχει....ωστε να ειναι φονικο....εσυ και Μαικ
ειπατε....απαντησατε....ο Μαικ λεει δεν ειναι ''αργο''...και τον πιστευω γιατι ξερει απο βαλτο....
Δεν πηρα απαντηση ομως....για τις ταχυτητες που εχουν τα εμπορικα σε βολια 4/0... και στα 52 γραμμαρια.
Εαν ξερω τι ταχυτητες εχουν αυτα που ριχνουν οι φιλοι και οι συναδελφοι στους μειον 15 τοτε θα
ξερω εαν αυτο που εφτιαξα μπορει να ''σταθει'' σε αυτους του βαθμους....Ας μην ειναι 52 γραμαρια το
εμπορικο....ας ειναι 40 - 42 - 45 γραμμαρια....θα βγαλω ακρη...οχι μονο για μενα....για το καλο ολων μας!!! ;)

ΥΓ. Μαγικα φυσεκια δεν υπαρχουν......φιλε....;)
Νίκο αν ήξερα θα σου έλεγα.
Δεν κυνηγάω συχνά βάλτο.
Ίσως και να έχω ρίξει 4-5 φυσίγγια 4/0 στην ζωή μου :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top