Φυσίγγια για αγριόχηνες

Status
Not open for further replies.
Δεν χρειάζεται στενοχώρια.
Για τα δύσκολα υπάρχει και αυτό...
Αν ειρωνεβεσε με γεια σου φιλε μου εγω παντως καθε χρονο ευκαιριας δωθησας βαζω δυο τρις στη κατσαρολα εσυ φαε τη σκονη μου ααχχαχαχαχαχαψαψαψαψα
 
Τέτοια λέγε μου άντε και εμφανίστηκαν οι πρώτες!!!!

Τελη καλη σου μερα φιλε!!! Το σεταπ.... ''εκλεισε'' με ΤΕΚΝΑ και 79 βολια 4/0.
Στειλε μου την διευθυνση σου...να ταχυδρομησω τα φυσεκια....τα εμπορικα ακομα δεν ηρθαν...δεν
πειραζει...τα μετραω μετα....
Αν περιμενω να δω τι κανουν τα εμπορικα...θα χασεις την σεζον φιλε....εαν ειναι καλυτερα τα εμπορικα
απο αυτα που εφτιαξα....μαγκιά τους......
Το φυσεκι στα 50 μετρα με μαμα φουλ τσοκ δεν επεσε κατω απο 85% συγκεντρωση σε στοχο 1Χ84 και
ταχυτητα V1,5 - 410m/s Διατρηση πολυ καλη...την μετρησα και αυτην...εχει 12χιλιοστα σε σχολικο βιβλιο.
Mακαρι να ειναι καλυτερα τα εμπορικα....
Περιμενω διευθυνση....και αν μπορεσω θα βαλω φωτο την αποτυπωση της τουφεκιας φιλε!!!!
 
Τελη καλη σου μερα φιλε!!! Το σεταπ.... ''εκλεισε'' με ΤΕΚΝΑ και 79 βολια 4/0.
Στειλε μου την διευθυνση σου...να ταχυδρομησω τα φυσεκια....τα εμπορικα ακομα δεν ηρθαν...δεν
πειραζει...τα μετραω μετα....
Αν περιμενω να δω τι κανουν τα εμπορικα...θα χασεις την σεζον φιλε....εαν ειναι καλυτερα τα εμπορικα
απο αυτα που εφτιαξα....μαγκιά τους......
Το φυσεκι στα 50 μετρα με μαμα φουλ τσοκ δεν επεσε κατω απο 85% συγκεντρωση σε στοχο 1Χ84 και
ταχυτητα V1,5 - 410m/s Διατρηση πολυ καλη...την μετρησα και αυτην...εχει 12χιλιοστα σε σχολικο βιβλιο.
Mακαρι να ειναι καλυτερα τα εμπορικα....
Περιμενω διευθυνση....και αν μπορεσω θα βαλω φωτο την αποτυπωση της τουφεκιας φιλε!!!!
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου ακούγεται πολύ καλό ......λογικά θα έχει πολλά μέτρα ακόμα........ διεύθυνση θα σου στείλω σε Π.Μ.!!!!!!
Μπράβο σου για τις προσπάθειες και δοκιμές και χρόνο που σπαταλήσες για να φτιάξεις εξειδικευμένο φυσίγγι για χηναρια!!!!
 
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου ακούγεται πολύ καλό ......λογικά θα έχει πολλά μέτρα ακόμα........ διεύθυνση θα σου στείλω σε Π.Μ.!!!!!!
Μπράβο σου για τις προσπάθειες και δοκιμές και χρόνο που σπαταλήσες για να φτιάξεις εξειδικευμένο φυσίγγι για χηναρια!!!!

Να εισαι καλα φιλε....Για μενα δεν ηταν σπαταλη χρονου....σπαταλη χρονου θεωρω το καφενειο...που δεν
ξερω τι ''χρωμα'' εχει....
Τωρα εαν το φυσεκι ειναι καλο η οχι....εσυ θα μας πεις... σου στελνω ενα κουτι 25 φυσεκια....και ΠΡΟΣΕΞΕ...
μην αρχισεις τα περι ''πληρωμης'' κτλ κτλ........γιατι θα χασεις και την καλημερα μου!!!
 
Να εισαι καλα φιλε....Για μενα δεν ηταν σπαταλη χρονου....σπαταλη χρονου θεωρω το καφενειο...που δεν
ξερω τι ''χρωμα'' εχει....
Τωρα εαν το φυσεκι ειναι καλο η οχι....εσυ θα μας πεις... σου στελνω ενα κουτι 25 φυσεκια....και ΠΡΟΣΕΞΕ...
μην αρχισεις τα περι ''πληρωμης'' κτλ κτλ........γιατι θα χασεις και την καλημερα μου!!!
Η ανταμοιβή φίλε μου δεν θα είναι λεφτά μακάρι να έχει χήνες και αυτή θα είναι η ανταμοιβή για τα φυσέκια σου!!!!
 
Η ανταμοιβή φίλε μου δεν θα είναι λεφτά μακάρι να έχει χήνες και αυτή θα είναι η ανταμοιβή για τα φυσέκια σου!!!!

Τιποτα δεν θελω....ανταμοιβη μου ειναι ...να δουλεψουν καλα τα φυσεκια...και να εισαι εσυ ευχαριστημενος.

Μια τελευταια ''πινελια'' βαζω για την κατανομη...και αρχιζω γεμισμα...

Φωτο για να παρεις μια ιδεα του φυσιγγιου θα βαλει ο φιλος ο Παναγιωτης!!

ΥΓ. Αλλες φωτο μην περιμενεις...δεν εχω χρονο...
 
Πολύ ωραία τουφεκιά φίλε Νίκο μακαρι να κενταει και στο τερέν!!!!

Ακου φιλε....τουφεκιες που δεν δουλευουν στον κυνηγοτοπο....ειναι αυτες που δεν εχουν σωστη συγκεντρωση
και διατρηση....
Αυτης της τουφεκιας δεν της λειπει τιποτα....τα εχει και τα δυο....Ο μονος λογος να μην δουλεψει ειναι
να αστοχησεις...
Σκεψου τι θα παθει μια χηνα εαν αρπαξει την τουφεκια στα 40 μετρα....και να εχεις και την ατυχια να βρεθει
στο κεντρο της τουφεκιας....με το στιποχαρτο θα την μαζεψεις..
Η τουφεκια εχει ανετα τα 70 μετρα...για 100 δεν ξερω .....εφτιαξα μια τουφεκια για 70 μετρα...αυτο
πιστευω...και θα το δεις και στο κυνηγοτοπο...
Εσυ θα μου πεις!!! :)

ΥΓ. Οταν παρω τα εμπορικα...θα βαλω την αποτυπωση και την ταχυτητα που θα εχει...και την διατρηση....
 
Μη συγχέεις το χιούμορ με την ειρωνία.
Κάποιοι, κάπου, κάποτε μ' αυτά τα όπλα έβγαζαν το ψωμί τους.
Γκουγκλάρισε "punt guns" να διαβάσεις για την ιστορία τους.
Ο γραπτος λογος δε βγαζει συνεσθημα για το λογο αυτο εβαλα χαχαχαχαχαχα το punt gun το ξερω φιλε απλα εχει μεγαλη εκταση τουφεκιας για τσουβαλιασμα εμεις θελουμε μετρα
 
Τελη καλη σου μερα φιλε!!! Το σεταπ.... ''εκλεισε'' με ΤΕΚΝΑ και 79 βολια 4/0.
Στειλε μου την διευθυνση σου...να ταχυδρομησω τα φυσεκια....τα εμπορικα ακομα δεν ηρθαν...δεν
πειραζει...τα μετραω μετα....
Αν περιμενω να δω τι κανουν τα εμπορικα...θα χασεις την σεζον φιλε....εαν ειναι καλυτερα τα εμπορικα
απο αυτα που εφτιαξα....μαγκιά τους......
Το φυσεκι στα 50 μετρα με μαμα φουλ τσοκ δεν επεσε κατω απο 85% συγκεντρωση σε στοχο 1Χ84 και
ταχυτητα V1,5 - 410m/s Διατρηση πολυ καλη...την μετρησα και αυτην...εχει 12χιλιοστα σε σχολικο βιβλιο.
Mακαρι να ειναι καλυτερα τα εμπορικα....
Περιμενω διευθυνση....και αν μπορεσω θα βαλω φωτο την αποτυπωση της τουφεκιας φιλε!!!!
Νικο πολυ ωραια τουφεκια. Τα 4/0 που χρησιμοποιησες ειναι τα κλασσικα 4,57μμ ή τα ΒΒ 4,5. Ρωταω για να δω το βαρος της γομωσης με 79 τεμ. . Μου φαινεται γυρω στα 32γρ ή και λιγοτερα , αν ειναι ετσι πως χειριστικες την tecna ;
 
Νικο πολυ ωραια τουφεκια. Τα 4/0 που χρησιμοποιησες ειναι τα κλασσικα 4,57μμ ή τα ΒΒ 4,5. Ρωταω για να δω το βαρος της γομωσης με 79 τεμ. . Μου φαινεται γυρω στα 32γρ ή και λιγοτερα , αν ειναι ετσι πως χειριστικες την tecna ;
γραψε λαθος χαχα , ειδα την αναρτηση σου ενω μελετουσα ατσαλινα , ΟΚ με μολυβι φαινεται λογικο το στησιμο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top