Φυσίγγια για Τσίχλες

Διαφορα φυσιγγια εριξα φετος για να δω τι θα πηγαινει καλυτερα στο νεο μου οπλο.Για πρωτη φορα δοκιμασα 28αρια Lambro,Δορκα και Κενταυρο,με τα τελευταια να τα βρισκω πολυ καλα και σιγουρα θα τα ξαναριξω.Σταθερη αξια(για εμενα)τα Βελος 32 του Τασκωφ σε 9αρια,εριξα και τα 30αρια του αλλα μου φανηκαν πολυ γρηγορα και δεν τα πολυβρικαμε.Μου αρεσαν πολυ τα Lambro Veloce 8/9 που τα εριξα τις τελευταιες μερες με τις νοτιαδουρες και πηγαν πολυ καλα,καθως και τα Α1 Speciale 32 σε 10αρια.Με αυτα που σταθερα δεν τα βρισκω με τιποτα ειναι τα εξπρες 32.Ενω στο χαρτονι εχω ωραια ντουφεκια οσες φορες τα εριξα,στο κυνηγι δεν.
Ρίχνω σχεδόν αποκλειστικά το Α1 sp 32 n9 τετάρτη χρόνια. Φέτος πήρα και n10 και έπαθα πλάκα . Σκούπα παντού σε όλες τις αποστάσεις , πάντα με 3* . Έριξα δυο κουτιά φετινά express 32 n9. Έγιναν πιο μαλακα , λίγο πιο αργά , αλλά μετά τις δυο τρεις πρώτες τουφεκιές τα έμαθα και είναι πολύ αποτελεσματικά
 
το NSI GT 28 αν δεν κάνω λάθος είναι το πρώην Europe. Πήρα 2 κουτάκια και από τα nsi light 30 (δεν ήξερα ότι έχει και 32) αλλά δεν τα έριξα καθόλου. Γνκ δεν συμπαθώ τον αποσπώμενο πάτο γιαυτό και πήρα αυτά για να τα δοκιμάσω να δω.
Τα εριξα και τα 30αρια, με καλό καιρό φοβερά, με υγρασία όλα τα πουλια ζωντανά αλλά ακίνητα λες και ήταν μουδιασμενα .
 
το NSI GT 28 αν δεν κάνω λάθος είναι το πρώην Europe. Πήρα 2 κουτάκια και από τα nsi light 30 (δεν ήξερα ότι έχει και 32) αλλά δεν τα έριξα καθόλου. Γνκ δεν συμπαθώ τον αποσπώμενο πάτο γιαυτό και πήρα αυτά για να τα δοκιμάσω να δω.
Ριξτα με ένα νούμερο τσοκ πιο ανοιχτό.
 
Ριξτα με ένα νούμερο τσοκ πιο ανοιχτό.
Καταλαβαίνω την αυστηρότητα του αποσπώμενου πάτου, αλλά δεν μπορώ να κτλβ που πανε οι τουφεκιές μου. μην λέω και υπερβολές έχω ρίξει λίγα φυσίγγια αλλά δεν με καίει κιόλας να το μάθω αυτό το κυάθιο.
 
Φέτος πήρα και n10 και έπαθα πλάκα . Σκούπα παντού σε όλες τις αποστάσεις , πάντα με 3*
Μπράβο Κωστα!
Και επειδή παρακολουθώ τα γραφόμενα σου είμαι βέβαιος πως αναθεώρησες κάποιες απόψεις που είχες παλαιότερα....
 
Τασοοοοο τι φυσηγγια θα πάρουμε φετοσ!!!!!

Λιάκοοοο να παρει ο καθένας ότι θέλει κ ότι του αρέσει αρκεί να μην το αφήσει για την τελευταία στιγμή κ για το "αν δω κ έχει πουλιά θα πάρω" κ αυτό δεν το λεω μόνο από κόστους...
Έχει κ άλλα μειονεκτήματα, όπως να μην τα βρει στο νούμερο που τα προτιμάει κ το χειρότερο όλων είναι να πέσει πανω σε φυσίγγια χώματα(ιδιαίτερα αν χρησιμοποιεί Ελληνικά φυσίγγια)κ εχει βγει μια καλή τσιχλοχρονιά...
 
Τα εριξα και τα 30αρια, με καλό καιρό φοβερά, με υγρασία όλα τα πουλια ζωντανά αλλά ακίνητα λες και ήταν μουδιασμενα .
Το ίδιο αποκόμισα και εγώ. Φαίνεται πως αντιπαθούν την υγρασία. Στη ξηρασία πολύ καλά.
Αν είμαστε καλά του χρόνου θα δοκιμάσω και τα 32άρια.
 
Τα winchester super grives τα έχει δοκιμάσει κανείς ; Υπερτερούν σε τίποτα έναντι στα "ελληνικά" και τα υπόλοιπα ευρωπαικά ;
Πανάκριβα, κάποια στιγμή τα περνάμε 7,50ε από καλκατζακο ,αυτήν την στιγμή δεν αξίζουν με τίποτα τα λεφτά τους.
 
Πανάκριβα, κάποια στιγμή τα περνάμε 7,50ε από καλκατζακο ,αυτήν την στιγμή δεν αξίζουν με τίποτα τα λεφτά τους.
Θέμα απόδοσης ως προς τιμής δεδομένου του ακριβού κόστους κτήσης ή απλά δεν ειναι καλά φυσίγγια για τα θηράματα και τις κλιματικές συνθήκες της ελλάδας ;
 
Τα winchester super grives τα έχει δοκιμάσει κανείς ; Υπερτερούν σε τίποτα έναντι στα "ελληνικά" και τα υπόλοιπα ευρωπαικά ;
Ένα συμβατικό φυσίγγι είναι κ φυσικά δεν είναι κατάλληλο μόνο για τσίχλες...
Μην εντυπωσιάζεσαι από διάφορες ονομασίες που σκόπιμα αναγράφουν κάποιοι κατασκευαστές..

Αν δεν σε ενοχλεί η τιμή πάρε να το δοκιμάσεις, δεν έχεις τίποτα να χάσεις αλλά κ τίποτα παραπάνω να κερδίσεις από ένα άλλο φυσίγγι που δεν είναι..grive κ tordo ή δεν έχει φωτό καμιά τσίχλα πάνω στο κουτί...
 
Καλησπέρα κι εγώ έριξα πληθώρα φυσιγκιων φέτος αν και είμαι αντίθετος αλλά δοκίμασα αρκετά τσάμπα κουτάκια που μου έδιναν φίλοι για δοκιμή έχοντας παγιωμένη την άποψη ότι μικρό ρόλο παίζει το φυσιγκι σχεδόν επαληθεύτηκα προσωπικά καταλήγω σε diana 30 και Δορκάς διασποράς νο9 με το τελευταίο έμεινα κάγκελο απ' τα σκοτωματα που έκανε δε το περίμενα θα φορτωσω
 
Καλησπέρα κι εγώ έριξα πληθώρα φυσιγκιων φέτος αν και είμαι αντίθετος αλλά δοκίμασα αρκετά τσάμπα κουτάκια που μου έδιναν φίλοι για δοκιμή έχοντας παγιωμένη την άποψη ότι μικρό ρόλο παίζει το φυσιγκι σχεδόν επαληθεύτηκα προσωπικά καταλήγω σε diana 30 και Δορκάς διασποράς νο9 με το τελευταίο έμεινα κάγκελο απ' τα σκοτωματα που έκανε δε το περίμενα θα φορτωσω
Αφού μικρό ρόλο παίζει το φυσηγγι φωρτοσε ότι ποιο φθηνό να κάνεις την δουλειά σου δεν είναι ανάγκη να δόσεις 10€ για τσιχλοφυσηγγα
 
Καλησπέρα κι εγώ έριξα πληθώρα φυσιγκιων φέτος αν και είμαι αντίθετος αλλά δοκίμασα αρκετά τσάμπα κουτάκια που μου έδιναν φίλοι για δοκιμή έχοντας παγιωμένη την άποψη ότι μικρό ρόλο παίζει το φυσιγκι σχεδόν επαληθεύτηκα προσωπικά καταλήγω σε diana 30 και Δορκάς διασποράς νο9 με το τελευταίο έμεινα κάγκελο απ' τα σκοτωματα που έκανε δε το περίμενα θα φορτωσω
Καλά δεν έκανε και κάνα χειμώνα φέτος της προκοπής, για μένα το μεγαλύτερο ρόλο παίζει το φυσιγγι και να το παντρεψεις σωστά με το τσοκ. ( Στους μεξιατες ζοριστηκες φέτος!)
 
Αφού μικρό ρόλο παίζει το φυσηγγι φωρτοσε ότι ποιο φθηνό να κάνεις την δουλειά σου δεν είναι ανάγκη να δόσεις 10€ για τσιχλοφυσηγγα
Ηλία δεν έχεις άδικο όμως για ένα ευρώ διαφορά στο κουτάκι θα πάρω κάποιο που μου έκανε τη καλύτερη εντύπωση ψυχολογικά πιο πολυ
 
Back
Top