Φυσίγγια για Τσίχλες

Και ο Ρουμελιώτης αναγκαστικά έφυγε απο την csb κ πήγε στην psb γιατί σταματησε η παραγωγή της..
Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει γιατί από ότι φαίνεται το έχει ψάξει κ για αυτό καταφέρνει να βγάζει ένα "καλό" κ οικονομικό φυσιγγι...

Όσοι είναι της τελευταίας στιγμής πρεπει να "φοβόμαστε" που προκειμένου να μην χάσουν την ευκαιρία γεμίζουν με ότι βρουν κ για πρώτη φορα...
Και το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα φυγει άρον άρον η παλέτα με τα φυσίγγια από την βιοτεχνία τους...
Μέχρι να μαθευτεί πως αυτά τα φυσίγγια δροσίζουν τις τσίχλες θα έχει ξεπουληθεί το εμπόρευμα..........

Και φυσικά δεν τους ενδιαφέρει αν θα χαλάσουν την καλή φήμη που είχαν προηγουμένως...
Αν κ εδώ που τα λέμε μάλλον κανέναν δεν τον ενδιαφέρει αυτο.....
Θα το διορθώσει αργότερα.....
Τα rio20 είναι με csb ,είναι παλιά παρτίδα;
 
Τα rio20 είναι με csb ,είναι παλιά παρτίδα;
Παναγιώτη υποτίθεται πως η nsi όταν εξαγόρασε την maxam σταμάτησε την σειρά των πυριτιδων csb...
Όποτε το πιθανότερο είναι να πρόκειται για παλιά παρτίδα(αυτή είχαν την csb1) κ το '19 που τα πηρα τελευταία φορά αυτή βρήκα μέσα...

Το θέμα είναι πως πλεον δεν φέρνουν τα Rio εδώ στα μέρη μου κ ετσι δεν μπορώ να εχω επαφή με "φρέσκα" φυσίγγια ώστε να δω τι παίζει τώρα....

ΥΓ
Αρχικά κ για πολλά χρόνια τα έλεγε "Rio 20" κ έχει μείνει αυτή η ονομασία από συνήθεια..
Αυτό το λέω γιατί αν όντως το κουτί κ το φυσιγγι γράφει "20" τότε είναι παλιες παρτιδες με csb1.....
 
Last edited:
Τα καλυτερα που ριξαμε φετος με τον @mixaliskav ηταν του Ρουμελιωτη τα 30αρια , την νεα σεζον εχει φορτωμα σιγουρα. Επισης τίμια τα κενταυρος sporting και τα hyperion του Αντρεα
Αν τολμάς, μην τον κάνεις tag......yel.
Τιμές απο αυτα τα δύο 28άρια Σπύρο;;;
 
Αν τολμάς, μην τον κάνεις tag......yel.
Τιμές απο αυτα τα δύο 28άρια Σπύρο;;;
Ρε Κώστα τα φυσίγγια του Τρίμμη δεν ακούγονται....
Και αυτός θα έχει τσιμπήσει τις τιμές όπως όλοι..
Έριξε τίποτα κανας γνωστος σου??
 
Διαφορα φυσιγγια εριξα φετος για να δω τι θα πηγαινει καλυτερα στο νεο μου οπλο.Για πρωτη φορα δοκιμασα 28αρια Lambro,Δορκα και Κενταυρο,με τα τελευταια να τα βρισκω πολυ καλα και σιγουρα θα τα ξαναριξω.Σταθερη αξια(για εμενα)τα Βελος 32 του Τασκωφ σε 9αρια,εριξα και τα 30αρια του αλλα μου φανηκαν πολυ γρηγορα και δεν τα πολυβρικαμε.Μου αρεσαν πολυ τα Lambro Veloce 8/9 που τα εριξα τις τελευταιες μερες με τις νοτιαδουρες και πηγαν πολυ καλα,καθως και τα Α1 Speciale 32 σε 10αρια.Με αυτα που σταθερα δεν τα βρισκω με τιποτα ειναι τα εξπρες 32.Ενω στο χαρτονι εχω ωραια ντουφεκια οσες φορες τα εριξα,στο κυνηγι δεν.
 
Ρε Κώστα τα φυσίγγια του Τρίμμη δεν ακούγονται....
Και αυτός θα έχει τσιμπήσει τις τιμές όπως όλοι..
Έριξε τίποτα κανας γνωστος σου??
Ενω εχει ποικιλία φυσιγγίων....θα μπορουσε να προσπαθησει για το καλύτερο......🙃
 
H χρονιά έκλεισε με ριγμένα φυσίγγια 24,28 κατά 90%.Ρουμελιώτης 24 φέτος σε διάφορες συνθήκες και αποστάσεις που εξέπληξαν....Ειδικά, με το πλάγιο izh54 18,2 1-3 73cm.Τα 28 πολύ καλά αλλά με κρύο.Με τις καλοκαιρίες που είχαμε τις παρατεταμένες φέτος είχαμε πολλά ζωντανά.Μερικά 32 δούβρης φλας μέτρια όπως είχα πάντα την άποψη,μερικά ρόκετ 30,5 νο8,5 στο τέλος τα βρήκα.Καλά.Nsi due europe 28 νο8,5 τι να πούμε πολύ καλό φυσιγγάκι!!Δοκίμασα και το νέο εξπρές 28 νο8, δεν μου άρεσε.Κ.ά, άνευ σημασίας.
 
Last edited:
Ξέχασα να τονίσω ότι εξαιρετικό 28άρι που έριξα από σπόντα ήταν του Κύργια σε νο7,5 και νο8.Απλά τρομερό με καθαρές μακρινές βολές!
Καποτε στο μακρινο '17 ειχα ριξει 1 κουτακι σε Νο7½....ηταν δυνατο τότε...αλλα δε τα βρεικα μαζι του.
 
Αν τα έχεις ρίξει και σου αρέσουν παρτα, εγώ τα δοκίμασα και δεν ενθουσιάστηκα, πολλα πουλια παιρναν σκάγια συνέχιζαν και σβηναν μετά από 30 40 μέτρα, σε αντίθεση με τα 32 classika light που όλα ήταν ξερα και χωρίς αίμα
 
Αν τα έχεις ρίξει και σου αρέσουν παρτα, εγώ τα δοκίμασα και δεν ενθουσιάστηκα, πολλα πουλια παιρναν σκάγια συνέχιζαν και σβηναν μετά από 30 40 μέτρα, σε αντίθεση με τα 32 classika light που όλα ήταν ξερα και χωρίς αίμα
το NSI GT 28 αν δεν κάνω λάθος είναι το πρώην Europe. Πήρα 2 κουτάκια και από τα nsi light 30 (δεν ήξερα ότι έχει και 32) αλλά δεν τα έριξα καθόλου. Γνκ δεν συμπαθώ τον αποσπώμενο πάτο γιαυτό και πήρα αυτά για να τα δοκιμάσω να δω.
 
Αν τα έχεις ρίξει και σου αρέσουν παρτα, εγώ τα δοκίμασα και δεν ενθουσιάστηκα, πολλα πουλια παιρναν σκάγια συνέχιζαν και σβηναν μετά από 30 40 μέτρα, σε αντίθεση με τα 32 classika light που όλα ήταν ξερα και χωρίς αίμα
Έριξα 4 κουτιά με την 390& 302 σε κοτσιφια αλλά με ζεστές μου άρεσαν
 
Back
Top