Φυσίγγια για Λαγό

Φιλε μου Βασιλη μη ζητας συγνωμη ολα εναι μια χαρα μαλλον παρεξηγηθηκε το "χαρηκα που τα ειπαμε" που ομως το εννοουσα πραγματικα.Απο τη στιγμη που δεν βριζουμε και δεν ειρωνευομαστε τον αλλον δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
Το "χαρηκα που τα ειπαμε" νόμιζα ήταν το τελευταίο αντίο ... :)
Και εγώ χάρηκα φίλε .. έχουμε και την ίδια ηλικία. ;)
 
Φιλε εαν το πηρες στραβα η αν φανηκε ασχημο οπως το εγραψα απολογουμε ειλικρινα δεν ηταν ο σκοπος μου τετοιος
Δεν γραφω στο φορουμ εδω και λιγα χρονια
Εγραψα γιατι νομισα πως σε στοιχειωνε αυτος ο λαγος και το γιατι δεν επεσε σεκος
Να βοηθησω ηθελα
Εχασα πολλους λαγους και τους θυμαμαι ολους
Καπιοι με στοιχειωνουν ακομα στην εναρξη
Ενας απο αυτους ειναι οπως και ο δικος σου
Πανε λιγα χρονια γυρω στα 15
Αλλα ειναι σαν να ηταν σημερα
Δεν ηθελα να σε παρει απο κατω
Κριμα ειναι
Ολα ειναι εμπειρια που ερχετε μετα χρονια
Αλλα οση και να ερθει
Παντα θα χανουμε λαγους
Για πολλους λογους
Τους χανουμε αλλα περνουμε κιολας την
Σοφια τους για να γινομαστε καλυτεροι και σε αντιληψη και σε ικανοτητα
Να σε παντα καλα και να χαιρεσαι το σκυλακο σου
Δεν πηρα τιποτα στραβα φιλε Χρυσανθε αληθεια σου λεω και μην απολογησε για τιποτα μια χαρα τα ειπαμε και για αυτο εγραψα "χαρηκα που τα ειπαμε" το εννουσα κυριολεκτικα.Για αυτο αλλωστε ειμαστε στο φορουμ για να κανουμε τετοιες κουβεντες.Η αληθεια ειναι πως δεν με στοιχειωσε ο λαγος αλλα το οπλο με το οποιο του εριξα και απο εκει ξεκινησε το ολο θεμα.Ελπιζω απο δω και στο εξης να συνεχισεις να γραφεις και να ανταλλασουμε καμμια κουβεντα.Σε ευχαριστω για τις ευχες σου και ανταποδιδω να μα'στε καλα και καλα κυνηγια να εχουμε(να ληξει και αυτη η απαγορευση γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα...)
 
Τα φυσιγγια ντοπιου βιοτεχνη με gm3 32 εχω παρει τους περισσοτερους λαγους με αυτο σε πολυ σφιχτο το ιδιο αλλα διασπορας(οι αλλοι λαγοκυνηγοι με κοροιδευουν αλλα για μενα το αποτελεσμα μετραει...)
 
Τα φυσιγγια ντοπιου βιοτεχνη με gm3 32 εχω παρει τους περισσοτερους λαγους με αυτο σε πολυ σφιχτο το ιδιο αλλα διασπορας(οι αλλοι λαγοκυνηγοι με κοροιδευουν αλλα για μενα το αποτελεσμα μετραει...)
Φίλε μου τα διασποράς πολλές φορές υστερούν σε διάτρηση .....έχω πιάσει κουνέλι με λαμπρό νταιρεκτ 34 8/9 ανάμικτο πολύ κοντά 8-10 μέτρα έμεινε επι τόπου αλλά όταν το εγδαρα ελάχιστα σκάγια είχαν περάσει την προβιά ..... τα πιο πολλά ήταν κολλημένα πάνω

σε λαγό δοκίμασε γκοριλα διασποράς με τέκνα που βγάζει στα 36 γραμμάρια η κάποιο παρόμοιο
 
Τα φυσιγγια διασπορας εχουν λιγοτερη διατρηση....και οσο μεγαλωνουν τα μετρα....τα πραγματα
χειροτερευουν.....δεν τα δουλευω στον λαγο....ειμαι παντα σε ποστο και οχι καβαλα στα σκυλια..
Το διασπορας θελει πολυ προσοχη....μην παρει σκαγια και ο σκυλος.....οσο δυσκολο ειναι το κυνηγι του
αλλο τοσο ευκολο ειναι. Εξαρταται παντα η τοποθεσια και ο τροπος που τον κυνηγας....οταν ο λαγος
φευγει μπροστα τρεχοντας....σημαδευεις ψηλα στα αυτια του.... οταν σου ερχετε οταν σηκωσεις το
οπλο 9 στις 10 φορες σταματαει και στεκεται στα πισω ποδια του....ετσι ειναι ευκολος στοχος...εαν
συνεχισει και δεν σταματησει , τοτε σημαδευεις χαμηλα στα ποδια του....πανω απο ολα θελει
ψυχραιμια.....ο πατερας μου ελεγε....η ψυχραιμια σκοτωνει.....και ειχε δικιο!!!!
 
Να το χερεσε το σκυλαρο δωρο θεου! Μη το παιρνεις στραβα απλα παραθετουμε μια φαση και πιανομεστε ολοι να βοηθησουμε-ξεκαθαρισουμε τα πραγματα ολοι ειναι πολυ καλα παιδια στο φορουμ καπιους κακουληδες ειχαμε τους επιασε κωρονοιος αχαχαχαχαχαχαχ
Σ'ευχαριστω φιλε οπως το 'πες ΣΚΥΛΑΡΟΣ... και με iq απιστευτο...
 
Τα φυσιγγια διασπορας εχουν λιγοτερη διατρηση....και οσο μεγαλωνουν τα μετρα....τα πραγματα
χειροτερευουν.....δεν τα δουλευω στον λαγο....ειμαι παντα σε ποστο και οχι καβαλα στα σκυλια..
Το διασπορας θελει πολυ προσοχη....μην παρει σκαγια και ο σκυλος.....οσο δυσκολο ειναι το κυνηγι του
αλλο τοσο ευκολο ειναι. Εξαρταται παντα η τοποθεσια και ο τροπος που τον κυνηγας....οταν ο λαγος
φευγει μπροστα τρεχοντας....σημαδευεις ψηλα στα αυτια του.... οταν σου ερχετε οταν σηκωσεις το
οπλο 9 στις 10 φορες σταματαει και στεκεται στα πισω ποδια του....ετσι ειναι ευκολος στοχος...εαν
συνεχισει και δεν σταματησει , τοτε σημαδευεις χαμηλα στα ποδια του....πανω απο ολα θελει
ψυχραιμια.....ο πατερας μου ελεγε....η ψυχραιμια σκοτωνει.....και ειχε δικιο!!!!
Αν ηξερες οτι μετα τα 10-15 μετρα δεν θα τον ξαναδεις εσυ τι φυσιγγια θα εβαζες? Οσο για αυτο που ελεγε ο πατερας σου συμφωνω 100%...
 
Αν ηξερες οτι μετα τα 10-15 μετρα δεν θα τον ξαναδεις εσυ τι φυσιγγια θα εβαζες? Οσο για αυτο που ελεγε ο πατερας σου συμφωνω 100%...

Γιαννη μου δεν κατηγορησα το φυσεκι σου....απλα εγραψα οτι τα διασπορας εχουν τους κινδυνους
τους.
Στον φιλο της παρεας μας που παει καβαλα στα σκυλια....το λεει και αυτος.......ειναι αστοχος....που να του
δωσω διασπορας......θα χασουμε καποιο απο τα σκυλια.....του εχω φτιαξει κατι ημιδιασπορας 5ρια....με
αυτα που και που....αλφαδιαζει και καποιον!!!!
Συνηθως....ακουμε ΝΤΑΒ....νταβ....νταβ.....3 τουφεκιες ξερουμε οτι τον εχασε...τον περιμενουμε στα
ποστα...και καποιος απο εμας τον αλφαδιαζει.
Βασικα το αστοχος....ειναι η δικαιολογια του....ψυχραιμος δεν ειναι....αυτο ειναι το ''μυστικο'' . ;)
 
Δεν εχει δρακους κ.τ.λ...Απο την πολλη σιγουρια μου τον εχασα.
Να σου πω εγώ τότε μια ιστορία φίλε. Είμαι 19 χρονων. Πρώτη μου άδεια και πάω Σεπτέμβρη στην έναρξη της πέρδικας στην Τήνο με τον θείο μου. Χωρίς σκύλο εγώ είπα θα το πάρω με τα πόδια και ότι γίνει. Φτάνω σε ένα περίεργο ύψωμα και το μάτι μου πιάνει μια κίνηση, γυρίζω και βλέπω έναν λαγό να πηδάει αργά αργά χωρίς να με έχει πάρει χαμπάρι. Κοιτάω δεξιά και φοβάμαι ότι αν πάω προς τα εκεί θα τον χάσω από τα μάτια μου, κοιτάω αριστερά και είναι ένα μεγάλο ύψωμα που αν πηδούσε θα έσπαγα τα ποδάρια μου. Αποσταση ο λαγός έτσι όπως το θυμάμαι γυρίσω στα 40 μέτρα. Μέσα είχα ένα cutornice ή κουτορνίθι όπως το λέει ο πατέρας μου και πίσω δυο 6αρια super x. Λεω θα του τη δώσω και ότι γίνει. Βαράω την πρώτη δρόμο ο λαγός, βαράω τη δεύτερη και πέφτει κάτω σκούζοντας. Του ρίχνω και την Τρίτη και σηκώνεται να φύγει. Ξαφνικά σηκώνεται δεύτερος λαγός από τα 5 μέτρα. Μέχρι να βάλω φυσίγγι χάθηκε. Κατεβαίνω στον πρώτο βρήκα κάτι αίματα αλλά άφαντος ο λαγός. Σα ψάρι έτρεμα από την ταραχή και γύρισα πίσω το μεσημέρι χωρίς θήραμα αλλά γεμάτος από εμπειρίες.
 
Γιαννη μου δεν κατηγορησα το φυσεκι σου....απλα εγραψα οτι τα διασπορας εχουν τους κινδυνους
τους.
Στον φιλο της παρεας μας που παει καβαλα στα σκυλια....το λεει και αυτος.......ειναι αστοχος....που να του
δωσω διασπορας......θα χασουμε καποιο απο τα σκυλια.....του εχω φτιαξει κατι ημιδιασπορας 5ρια....με
αυτα που και που....αλφαδιαζει και καποιον!!!!
Συνηθως....ακουμε ΝΤΑΒ....νταβ....νταβ.....3 τουφεκιες ξερουμε οτι τον εχασε...τον περιμενουμε στα
ποστα...και καποιος απο εμας τον αλφαδιαζει.
Βασικα το αστοχος....ειναι η δικαιολογια του....ψυχραιμος δεν ειναι....αυτο ειναι το ''μυστικο'' . ;)
Εγω ομως παω μονος μου ενας κυνηγος ενας σκυλος ενα ντουφεκι αμα μου φυγει εφυγε αυτη ειναι η διαφορα...
 
Με αναγκάζεις να ρωτήσω εγώ τώρα τι έκανες! ; :)
Εγω τιποτα...Του αναψα 2 κλαμπανια μεσα στο καθαρο και αυτος εφτασε
στο αστυνομικο τμημα Κυπαρισσιας και μου εκανε μηνυση για ηχορυπανση. .sarcastic.
Πρωτη φορα ακουτε για αθανατους λαγους?
 
Εγω τιποτα...Του αναψα 2 κλαμπανια μεσα στο καθαρο και αυτος εφτασε
στο αστυνομικο τμημα Κυπαρισσιας και μου εκανε μηνυση για ηχορυπανση. .sarcastic.
Πρωτη φορα ακουτε για αθανατους λαγους?
Να ήσουν ο μόνος......hair.
 
Εγω τιποτα...Του αναψα 2 κλαμπανια μεσα στο καθαρο και αυτος εφτασε
στο αστυνομικο τμημα Κυπαρισσιας και μου εκανε μηνυση για ηχορυπανση. .sarcastic.
Πρωτη φορα ακουτε για αθανατους λαγους?
Εγώ έχω συναντήσει πολλά αθάνατα είδη και στην ξηρά και στη θάλασσα! :)
Πολλές φορές απόρησα αν το φυσίγγι είχε σκάγια ! .big smile.
 
Φίλος στα 50μ από εμένα.
Τα σκυλιά να σκούζουν και να έρχονται προς τα εμάς.
Το βλέπω διστακτικά να σηκώνει το όπλο.
Το κατεβάζει.
Το ξανασηκώνει σημαδεύει, σημαδεύει, σημαδεύει και μπαμ !!!
Περιμένει ...........
Σημαδεύει ξανά και δεύτερο μπαμ !!!
Πηγαίνει προς τα εκεί που τον τουφέκισε και πριν φτάσει γυρίζει πίσω με κατεβασμένο το κεφάλι.
Τι έγινε τον ρωτάω ;;;;;;
Γ@μ@τ@ απαντά, πέτρα ήτανε :):):):)
Η πέτρα πάντως ψόφησε ...
 
Back
Top