Φυσίγγια για Λαγό

Λεω για τα 20 μετρα....ουτε 25 ουτε 30 ουτε 35....οσο ανεβαινουν τα μετρα αλλαζουν ολα....Στα 20 μετρα
οποιο φυσεκι δεν κραταει λαγο με 6ρια σκαγια....ειναι για τα σκουπιδια...αυτη ειναι η γνωμη μου...
Μην το γυρισουμε ομως απο το τσαμικο στο ''καλαματιανο''....με την προηποθεση να σημαδεψεις τον λαγο
και οχι τον μπακαλη !!!
Κυρ Νίκο όπως τα λες , τώρα μιλάμε για το τι κάνει το φυσίγγι με ένα συγκεκριμένο νούμερο σκαγιων. Το που στέλνει ο καθένας την τουφεκια δεν έχει σχεση.
Το 6αρι τι κάνει στον λαγό δεν το ξέρω γιατί ποτέ δεν πήγα με 6αρια να τον κυνηγήσω.
Νομίζω είναι άλλο να κυνηγάς στη Σάμο χειμώνα λαγό και άλλο στην Μακεδονία με πάγο και αντάρα τον ηπειρωτικό .
Το 6 προφανώς και θα τον κρατάει σε ορισμένες περιπτώσεις όπως θα τον κρατάει και το 7 . Δεν νομίζω να πήγαινα για να τον κυνηγήσω ξερωντας ότι πρέπει να τον βάλω κέντρο για να τον πάρω με τα 6αρακια.
 
Πιστεψε το φιλε και εγω το πιστεψα γιατι οπως σου ειπα τον λαγο τον πηραμε και τα ειδαμε τα σκαγια που πηρε και οπως σου ειπα παιζει η πρωτη να ηταν στα 15μ και δεν του εσπασε ενα ποδι τιποτα...με το ιδιο φυσιγγι εχω παρει πανω απο τους μισους λαγους που εχω χτυπησει δεν το χρησιμοποιουσα πρωτη φορα(πρωτη φορα το χρησιμοποιουσα με το συγκεκριμενο οπλο)


δουλεμενο χωμα σε αμπελι ουτε μια στο εκατομμυριο για εξοστρακισμο αν πηγαιναν στο χωμα θα καρφωνοταν στο χωμα στις τουφεκιες δεν εβλεπα σκονη εβλεπα τουφες μαλλια που του φευγανε για αυτο και δεν πιστευα στα ματια μου...
Παιδια η μια φορα ειναι συμπτωση οι πολλες σημαινει οτι κατι παιζει....Κανενα αλλο οπλο που εχω δεν εχω πειραξει(αν και τωρα με αυτο που ειδα το σκεφτομαι...)και σε αυτην εκανα το πειραμα γιατι την ειχα παροπλισμενη(ειχα βρει μια αλλη μεταχειρισμενη και το οπλο ηταν κομπλε) και για να μου φυγει η περιεργεια...
Μου κανε εντυπωση που δεν πηρε σκαγια στο κεφαλι μου εχει τυχει και μενα οπως ειπα
 
Κυρ Νίκο όπως τα λες , τώρα μιλάμε για το τι κάνει το φυσίγγι με ένα συγκεκριμένο νούμερο σκαγιων. Το που στέλνει ο καθένας την τουφεκια δεν έχει σχεση.
Το 6αρι τι κάνει στον λαγό δεν το ξέρω γιατί ποτέ δεν πήγα με 6αρια να τον κυνηγήσω.
Νομίζω είναι άλλο να κυνηγάς στη Σάμο χειμώνα λαγό και άλλο στην Μακεδονία με πάγο και αντάρα τον ηπειρωτικό .
Το 6 προφανώς και θα τον κρατάει σε ορισμένες περιπτώσεις όπως θα τον κρατάει και το 7 . Δεν νομίζω να πήγαινα για να τον κυνηγήσω ξερωντας ότι πρέπει να τον βάλω κέντρο για να τον πάρω με τα 6αρακια.

Καλημερα φιλε μου!! Να σου πω την γνωμη μου. Κατ'αρχην δεν πιστευω οτι υπαρχει ''αχρηστο΄΄ οπλο.
ΟΛΑ τα οπλα φτιαχτηκαν για σκοτωνουν....και ΟΛΑ σκοτωνουν....Τωρα αυτος που κραταει το οπλο ειναι
ο υπευθυνος.....για οτι κανει το οπλο του. Δεν ειναι λιγοι αυτοι.....που την αστοχια τους την χρεωνουν στο
οπλο η στο φυσιγγιο.. Το οπλο για να σκοτωσει δυο πραγματα θελει...1ον καλο φυσιγγιο και 2ον καλη σκοπευση...
Ναι δεν εχουμε τις ιδιες θερμοκρασιες εδω στην Σαμο με αυτες της αγαπημενης μου Μακεδονιας....αυτο δεν
λεει τιποτα ομως.....Ο καθε κυνηγος επιλεγει φυσιγγια αναλογα τον τοπο και τις θερμοκρασιες που κυνηγαει.
Τωρα εαν κανει λαθος επιλογη φυσιγγιου δεν φταιει το οπλο...το κεφαλι του και η αγνοια του φταιει...
Δεν πας για λαγο με Ν6 σκαγια στους μειον 10 βαθμους....και να εχεις και την απαιτηση να κρατησεις
λαγο... αυτος δεν ειναι κυνηγος ....μαλακας ειναι....γι'αυτο υπαρχουν διάφορα νουμερα σκαγιων και φυσιγγια
φτιαγμενα για ολες κληματολογικες συνθηκες που κυνηγαει ο καθε ενας. Το λαθος των κυνηγων ειναι η λαθος
επιλογη φυσιγγιου....Κυκλοφορουν πολυ καλα και αξιολογα φυσιγγια εμποριου....δεν θα βγαλουμε ολα τα
φυσιγγια αχρηστα...υπαρχουν διαμαντια φυσιγγια εμποριου....ο κυνηγος ειναι υποχρεωμενος να ξερει
ποια ειναι αυτα.
Τελειωνοντας θα σου πω.....ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ.....Και ενα ΚΑΛΟ φυσιγγιο ''δουλευει'' ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ
οι αποκλισεις απο οπλο σε οπλο στο καλο φυσιγγιο ειναι πολυ μικρες .... :)
 
Μου κανε εντυπωση που δεν πηρε σκαγια στο κεφαλι μου εχει τυχει και μενα οπως ειπα
Φιλε μου εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που λες οτι πισωκολα ειναι δυσκολη ντουφεκια γιατι τα μπουτια του ειναι ολο μυς αλλα στα 15 μετρα περιμενα να τον γονατισει αλλα δεν ...τωρα αυτα που λενε μερικοι οτι δεν τον πηρε η ντουφεκια τα ακουω βερεσε γιατι οπως προειπα το λαγο τελικα τον πηραμε και ο φιλος που τον εγδαρε μου ειπε χαρακτηριστικα"ο κολος του δεν φαινοταν απο τα σκαγια"...
 
Τελειωνοντας θα σου πω.....ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ.....Και ενα ΚΑΛΟ φυσιγγιο ''δουλευει'' ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ
οι αποκλισεις απο οπλο σε οπλο στο καλο φυσιγγιο ειναι πολυ μικρες .... :)
Άααα βρε Νίκ ... γι' αυτό σε πάω.
 
Πισωκωλα ο λαγός έχει ξεβρακωσει πολύ κόσμο. Ειδικά αν δεν σου δείχνει καθόλου κεφάλι. Τώρα στα 15 μέτρα με ότι και να του ρίξεις πέφτει. Ποιο πολλές πιθανότητες δίνω να εξωστρακιστηκε η τουφεκιά παρά να υπήρχε έλλειψη διάτρησης
 
Φιλε μου εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που λες οτι πισωκολα ειναι δυσκολη ντουφεκια γιατι τα μπουτια του ειναι ολο μυς αλλα στα 15 μετρα περιμενα να τον γονατισει αλλα δεν ...τωρα αυτα που λενε μερικοι οτι δεν τον πηρε η ντουφεκια τα ακουω βερεσε γιατι οπως προειπα το λαγο τελικα τον πηραμε και ο φιλος που τον εγδαρε μου ειπε χαρακτηριστικα"ο κολος του δεν φαινοταν απο τα σκαγια"...
Καταρχήν για μένα το σκάγι του λαγού ειναι το 3-4.
Μήπως τουφέκισε και ο φίλος σου στον κώλο τον λαγό ;

Στα 15μ με 6άρια ο λαγός θα πέθαινε μόνο από τις τούμπες που θα έπαιρνε αν η τουφεκιά ήταν πάνω του, ακόμα και αν έριχνες με νεροσωλήνα.

Αυτό πιστεύω εγώ.
Εκτός και αν ξέχασαν να βάλουν μπαρούτι στο φυσίγγι :) :)
 
Last edited:
Καταρχήν για μένα το σκάγι του λαγού ειναι το 3-4.
Μήπως τουφέκισε και ο φίλος σου στον κώλο τον λαγό ;

Στα 15μ με 6άρια ο λαγός θα πέθαινε μόνο από τις τούμπες που θα έπαιρνε αν η τουφεκιά ήταν πάνω του, ακόμα και αν έριχνες με νεροσωλήνα.

Αυτό πιστεύω εγώ.
Εκτός και αν ξέχασαν να βάλουν μπαρούτι στο φυσίγγι :) :)
Εγω τον λαγο τον κυνηγαω καβαλα και σε σφιχτα μερη οπου το πιθανοτερο ειναι στα 40-50 μ να μην εχω καν οπτικη επαφη με το λαγο οποτε για αυτο και η επιλογη Νο6 οι περισσοτερες ντουφεκιες μου ειναι απο 15-35μ(μπορει να τον δω και στα 5μ αλλα τον αφηνω να παρει για να
ανοιξει και η ντουφεκια.Ο φιλος το λαγο τον ντουφεκισε στο πλαι καμμια η σχεση η ντουφεκια του με τις ντουφεκιες μου (επειδη ημασταν σε αμπελι το εβλεπα ολο το σκηνικο) μια του εριξε γιατι πηγαινε αργα αλλα παντως πηγαινε...Μαλλον με νεροσωληνα του εριξα οπως το 'πες...
 
Ο λαγος ειναι ενα ζωντανο που μπορει να πεσει και με τον αερα που λεμε μπορει και να φαει ολη την ντουφεκια αλλα να κρατησει αρκετα για να τον χασεις και να ψοφησει παρακατω
Ολτην διαφορα την κανει το σημειο που την τρωει
Το κεφαλι του ειναι ο στοχος μας
Το κεφαλι του ειναι πολυ μαλακο. Που λεει ο λογος το σπας και με το χερι
Εαν φαει την βολη κεφαλι απο τα ματια και πανω μενει στον τοπο απλα κανει σαλτα
Αν την φαει προστηθια δηλαδη καρδια πνευμονια μενει χωρις να κλωτσησει
Αν την φαει κοιλια και κωλομερια χωρις μα σπασει ποδια αντεχει αρκετα ωστε αν δεν τον βρουν τα σκυλια να τον χασεις
Με τα εντερα εξω μπορει να συνεχισει και το χω δει προσωπικα
Αν βαρεσει λαγο στο γιατακι στα μουτσουνια την ωρα που μαζευεται να πετακτει αυτος θα φυγει και θα παει να ψοφησει αλλου
Εχω παρει λαγο με 3γρ φυαιγγακι του .410
Εχω βρει λαγο με τα αντερα εξω
Εχω δει λαγο να ερχετε με χιλιε ντουφεκισμενος και πισω του τα σκυλια και οπως περνει την στροφη να σβηνει λες και του τελειωσε η μπαταρια

το 6 αρι σκαγι μια χαρα σκοτωνει τον λαγο εχουμε παρει φορτηγα η οικογενεια μου με αυτο το σκαγι
Παντα για κυνηγι καβαλα σε νησιωτικο καιρο
Προσωπικα το σκαγι που με αντιπροσωπευει ειναι το νουμερο 5 ειδικα στην πρωτη βολη
Εχει και την πυκνοτητα αλλα και την κονητικη ενεργεια να σκοτωσει και κοντα και μακρια και μεσα απο πυκνο
Οσο για την φαση του φιλου που βρηκε τα σκαγια στην πετσα του με την βολη στο κωλο
Πραγματι στα 15 μετρα ενα φυιγγι με κυαθιο με 6αρι σκαγι εαν παει σωστα η ντουφεκια του ανηγει τρυπα
Εχω φωτο με περσυνο λαγο στα 12-13 μετρα που ομως δεν θα ηθελα να ανεβασω δεν υπαρχει λογος
Δυο τεινα εχουν συμβει
Ειτε το φουσεκι δεν ηταν οκ
Κατι να χε στραβο στην μπαρουτι στην πιεση κλπ
Ειτε το πιο πιθανον η ντουφεκια του φιλου να ηταν διπλα-πισω
Στις κοντινες βολες με τα φυσιγγια του λαγου που ειναι συνηθως συγκεντρωτικα η βολη μας συνηθως στην αστοχια ειναι ακριβως διπλα του
Βλεπεις χωματα κακο νομιζεις οτι πεφτει και αυτος βρισκει τα ποδια του και παει καλυτερα
Εαν το κεντρο της βολης επεσε διπλα του στα 4-5 εκατοστα και η περιφερεια επιασε τα κωλομερια του τοτε ειναι λογικα να μην περασε την πετσα
Παντως σιγουρα η βολη ηταν πισω-πλαγια
Εαν ηταν σωστη η βολη ο λαγος θα χε σκαγια στον κωλο πλατη αυχενα κεφαλι
Γιατι πισοκωλα σημαδευουμε αναμεσα στα αφτια πανω απο το κεφαλι και εκει την τρωει ο λαγος
Εαν τα σκαγια ηταν μονο στον κωλο τοτε το κεντρο της βολης ηταν καθαρα πισω του
 
Δεν φταιει το οπλο ουτε νεροσωληνας ειναι ουτε τιποτε φιλε
Ξεχασε τον
Κρατα την ψυχραιμια σου την αλλη φορα
Και θα πεσει συκο
Δεν υπαρχει οπλο που δεν σκοτωνει!!!
Ακομη και οι συγρισεις μεταξυ καννων που κανουν πολλοι-κωνοι αυλοι κλπ οι διαφορες φαινονται μετα απο τα 30 μετρα
Ολα τα οπλα σκοτωνουν κοντα και ολα τα φουσεκια πανε μπαλα πλην ελαχιστων εξειδικευμενων μεχρι τα 10-15 μετρα
 
Δεν φταιει το οπλο ουτε νεροσωληνας ειναι ουτε τιποτε φιλε
Ξεχασε τον
Κρατα την ψυχραιμια σου την αλλη φορα
Και θα πεσει συκο
Δεν υπαρχει οπλο που δεν σκοτωνει!!!
Ακομη και οι συγρισεις μεταξυ καννων που κανουν πολλοι-κωνοι αυλοι κλπ οι διαφορες φαινονται μετα απο τα 30 μετρα
Ολα τα οπλα σκοτωνουν κοντα και ολα τα φουσεκια πανε μπαλα πλην ελαχιστων εξειδικευμενων μεχρι τα 10-15 μετρα
Παω πασο παιδια καθε αποψη ειναι σεβαστη.Απο ψυχραιμια στο λαγο αλλο τιποτα εχω σκυλο που πριν τον βγαλει με φωναζει και μου λεει"εδω ειναι ετοιμασου" αυτος με εμαθε να κυνηγαω λαγο.Η κουβεντα απο οπλο ξεκινησε και πηγε στο λαγο απλως μεταφερθηκαν εδω τα ποσταρισματα δεν ειμαι λαγοκυνηγος απλως μου ετυχε αυτος ο σκυλος τον βρηκα αδεσποτο σε καποιους δεν εκανε και τον αφησαν... Χαρηκα που τα ειπαμε20200513_153302.jpg
 
Εγω τον λαγο τον κυνηγαω καβαλα και σε σφιχτα μερη οπου το πιθανοτερο ειναι στα 40-50 μ να μην εχω καν οπτικη επαφη με το λαγο οποτε για αυτο και η επιλογη Νο6 οι περισσοτερες ντουφεκιες μου ειναι απο 15-35μ(μπορει να τον δω και στα 5μ αλλα τον αφηνω να παρει για να
ανοιξει και η ντουφεκια.Ο φιλος το λαγο τον ντουφεκισε στο πλαι καμμια η σχεση η ντουφεκια του με τις ντουφεκιες μου (επειδη ημασταν σε αμπελι το εβλεπα ολο το σκηνικο) μια του εριξε γιατι πηγαινε αργα αλλα παντως πηγαινε...Μαλλον με νεροσωληνα του εριξα οπως το 'πες...
.hunter..hunter.
 
Παω πασο παιδια καθε αποψη ειναι σεβαστη.Απο ψυχραιμια στο λαγο αλλο τιποτα εχω σκυλο που πριν τον βγαλει με φωναζει και μου λεει"εδω ειναι ετοιμασου" αυτος με εμαθε να κυνηγαω λαγο.Η κουβεντα απο οπλο ξεκινησε και πηγε στο λαγο απλως μεταφερθηκαν εδω τα ποσταρισματα δεν ειμαι λαγοκυνηγος απλως μου ετυχε αυτος ο σκυλος τον βρηκα αδεσποτο σε καποιους δεν εκανε και τον αφησαν... Χαρηκα που τα ειπαμεView attachment 19797
Να το χερεσε το σκυλαρο δωρο θεου! Μη το παιρνεις στραβα απλα παραθετουμε μια φαση και πιανομεστε ολοι να βοηθησουμε-ξεκαθαρισουμε τα πραγματα ολοι ειναι πολυ καλα παιδια στο φορουμ καπιους κακουληδες ειχαμε τους επιασε κωρονοιος αχαχαχαχαχαχαχ
 
Παω πασο παιδια καθε αποψη ειναι σεβαστη.Απο ψυχραιμια στο λαγο αλλο τιποτα εχω σκυλο που πριν τον βγαλει με φωναζει και μου λεει"εδω ειναι ετοιμασου" αυτος με εμαθε να κυνηγαω λαγο.Η κουβεντα απο οπλο ξεκινησε και πηγε στο λαγο απλως μεταφερθηκαν εδω τα ποσταρισματα δεν ειμαι λαγοκυνηγος απλως μου ετυχε αυτος ο σκυλος τον βρηκα αδεσποτο σε καποιους δεν εκανε και τον αφησαν... Χαρηκα που τα ειπαμεView attachment 19797
Παω πασο παιδια καθε αποψη ειναι σεβαστη.Απο ψυχραιμια στο λαγο αλλο τιποτα εχω σκυλο που πριν τον βγαλει με φωναζει και μου λεει"εδω ειναι ετοιμασου" αυτος με εμαθε να κυνηγαω λαγο.Η κουβεντα απο οπλο ξεκινησε και πηγε στο λαγο απλως μεταφερθηκαν εδω τα ποσταρισματα δεν ειμαι λαγοκυνηγος απλως μου ετυχε αυτος ο σκυλος τον βρηκα αδεσποτο σε καποιους δεν εκανε και τον αφησαν... Χαρηκα που τα ειπαμεView attachment 19797
Φιλε εαν το πηρες στραβα η αν φανηκε ασχημο οπως το εγραψα απολογουμε ειλικρινα δεν ηταν ο σκοπος μου τετοιος
Δεν γραφω στο φορουμ εδω και λιγα χρονια
Εγραψα γιατι νομισα πως σε στοιχειωνε αυτος ο λαγος και το γιατι δεν επεσε σεκος
Να βοηθησω ηθελα
Εχασα πολλους λαγους και τους θυμαμαι ολους
Καπιοι με στοιχειωνουν ακομα στην εναρξη
Ενας απο αυτους ειναι οπως και ο δικος σου
Πανε λιγα χρονια γυρω στα 15
Αλλα ειναι σαν να ηταν σημερα
Δεν ηθελα να σε παρει απο κατω
Κριμα ειναι
Ολα ειναι εμπειρια που ερχετε μετα χρονια
Αλλα οση και να ερθει
Παντα θα χανουμε λαγους
Για πολλους λογους
Τους χανουμε αλλα περνουμε κιολας την
Σοφια τους για να γινομαστε καλυτεροι και σε αντιληψη και σε ικανοτητα
Να σε παντα καλα και να χαιρεσαι το σκυλακο σου
 
Παω πασο παιδια καθε αποψη ειναι σεβαστη.Απο ψυχραιμια στο λαγο αλλο τιποτα εχω σκυλο που πριν τον βγαλει με φωναζει και μου λεει"εδω ειναι ετοιμασου" αυτος με εμαθε να κυνηγαω λαγο.Η κουβεντα απο οπλο ξεκινησε και πηγε στο λαγο απλως μεταφερθηκαν εδω τα ποσταρισματα δεν ειμαι λαγοκυνηγος απλως μου ετυχε αυτος ο σκυλος τον βρηκα αδεσποτο σε καποιους δεν εκανε και τον αφησαν... Χαρηκα που τα ειπαμεView attachment 19797
Ωραίος ο σκύλος.
Μην αγχώνεσαι ... εδώ χάνουμε άχαστα γουρούνια και γελάμε χαχαχα
Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες.
Και εγώ ζητώ συγνώμη αν σε πείραξε κάτι που είπα.
 
Ο λαγος ειναι ενα ζωντανο που μπορει να πεσει και με τον αερα που λεμε μπορει και να φαει ολη την ντουφεκια αλλα να κρατησει αρκετα για να τον χασεις και να ψοφησει παρακατω
Ολτην διαφορα την κανει το σημειο που την τρωει
Το κεφαλι του ειναι ο στοχος μας
Το κεφαλι του ειναι πολυ μαλακο. Που λεει ο λογος το σπας και με το χερι
Εαν φαει την βολη κεφαλι απο τα ματια και πανω μενει στον τοπο απλα κανει σαλτα
Αν την φαει προστηθια δηλαδη καρδια πνευμονια μενει χωρις να κλωτσησει
Αν την φαει κοιλια και κωλομερια χωρις μα σπασει ποδια αντεχει αρκετα ωστε αν δεν τον βρουν τα σκυλια να τον χασεις
Με τα εντερα εξω μπορει να συνεχισει και το χω δει προσωπικα
Αν βαρεσει λαγο στο γιατακι στα μουτσουνια την ωρα που μαζευεται να πετακτει αυτος θα φυγει και θα παει να ψοφησει αλλου
Εχω παρει λαγο με 3γρ φυαιγγακι του .410
Εχω βρει λαγο με τα αντερα εξω
Εχω δει λαγο να ερχετε με χιλιε ντουφεκισμενος και πισω του τα σκυλια και οπως περνει την στροφη να σβηνει λες και του τελειωσε η μπαταρια

το 6 αρι σκαγι μια χαρα σκοτωνει τον λαγο εχουμε παρει φορτηγα η οικογενεια μου με αυτο το σκαγι
Παντα για κυνηγι καβαλα σε νησιωτικο καιρο
Προσωπικα το σκαγι που με αντιπροσωπευει ειναι το νουμερο 5 ειδικα στην πρωτη βολη
Εχει και την πυκνοτητα αλλα και την κονητικη ενεργεια να σκοτωσει και κοντα και μακρια και μεσα απο πυκνο
Οσο για την φαση του φιλου που βρηκε τα σκαγια στην πετσα του με την βολη στο κωλο
Πραγματι στα 15 μετρα ενα φυιγγι με κυαθιο με 6αρι σκαγι εαν παει σωστα η ντουφεκια του ανηγει τρυπα
Εχω φωτο με περσυνο λαγο στα 12-13 μετρα που ομως δεν θα ηθελα να ανεβασω δεν υπαρχει λογος
Δυο τεινα εχουν συμβει
Ειτε το φουσεκι δεν ηταν οκ
Κατι να χε στραβο στην μπαρουτι στην πιεση κλπ
Ειτε το πιο πιθανον η ντουφεκια του φιλου να ηταν διπλα-πισω
Στις κοντινες βολες με τα φυσιγγια του λαγου που ειναι συνηθως συγκεντρωτικα η βολη μας συνηθως στην αστοχια ειναι ακριβως διπλα του
Βλεπεις χωματα κακο νομιζεις οτι πεφτει και αυτος βρισκει τα ποδια του και παει καλυτερα
Εαν το κεντρο της βολης επεσε διπλα του στα 4-5 εκατοστα και η περιφερεια επιασε τα κωλομερια του τοτε ειναι λογικα να μην περασε την πετσα
Παντως σιγουρα η βολη ηταν πισω-πλαγια
Εαν ηταν σωστη η βολη ο λαγος θα χε σκαγια στον κωλο πλατη αυχενα κεφαλι
Γιατι πισοκωλα σημαδευουμε αναμεσα στα αφτια πανω απο το κεφαλι και εκει την τρωει ο λαγος
Εαν τα σκαγια ηταν μονο στον κωλο τοτε το κεντρο της βολης ηταν καθαρα πισω του
Χαιρετώ έναν κορυφαίο λαγοκυνηγο, και είμαστε πιστεύω πολύ τυχεροί που βρισκεται πάλι ανάμεσα μας.
Καλησπέρα Χρυσανθε!
 
Γιατι πισοκωλα σημαδευουμε αναμεσα στα αφτια πανω απο το κεφαλι και εκει την τρωει ο λαγος
Εαν τα σκαγια ηταν μονο στον κωλο τοτε το κεντρο της βολης ηταν καθαρα πισω του
Χρυσανθε όταν απομακρύνεται νομίζω ότι και στον αυχένα να πατήσουμε,πάλι θα τον πάρουμε.
Προσπαθώ να θυμηθώ που πατάω σε απομακρυνομενό αλλά η στιγμή μου είναι κάπως θολή.
 
Ωραίος ο σκύλος.
Μην αγχώνεσαι ... εδώ χάνουμε άχαστα γουρούνια και γελάμε χαχαχα
Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες.
Και εγώ ζητώ συγνώμη αν σε πείραξε κάτι που είπα.
Φιλε μου Βασιλη μη ζητας συγνωμη ολα εναι μια χαρα μαλλον παρεξηγηθηκε το "χαρηκα που τα ειπαμε" που ομως το εννοουσα πραγματικα.Απο τη στιγμη που δεν βριζουμε και δεν ειρωνευομαστε τον αλλον δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
 
Back
Top