Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Ότι εχθρούς είχα ,τους τα έδωσα. Δεν έχω ρίξει χειρότερο σε φάσσα και γενικότερα σε κυνήγι. Είπα φέτος να πάρω ένα κουτάκι 7αρια μαζι,απ αυτά που μου έχουν ξεμείνει σε γερακότσιχλες. Απλά με επιβεβαίωσε, δυο πουλιά πήρα και πήγαν και έπεσαν έναν νομό παραδίπλα.
δεν έκανε απορτ ο φιλος
 
Ότι εχθρούς είχα ,τους τα έδωσα. Δεν έχω ρίξει χειρότερο σε φάσσα και γενικότερα σε κυνήγι. Είπα φέτος να πάρω ένα κουτάκι 7αρια μαζι,απ αυτά που μου έχουν ξεμείνει σε γερακότσιχλες. Απλά με επιβεβαίωσε, δυο πουλιά πήρα και πήγαν και έπεσαν έναν νομό παραδίπλα.
Αν το ήξερα,θα σε είχα κάνει εχθρό!
Μια χαρά, μου πάνε στην Πέρδικα,με το πλάγιο.
 
Αν το ήξερα,θα σε είχα κάνει εχθρό!
Μια χαρά, μου πάνε στην Πέρδικα,με το πλάγιο.
Αν ήξερα όμως ότι σε κάποιον θα πήγαιναν, θα τα έδινα και σε φίλους με μεγάλη μου χαρά, εσένα ας πούμε Δημήτρη.
Εντάξει με δίκανο πιστεύω όλα τα φυσίγγια συμπεριφέρονται διαφορετικά απο μια καραμπίνα αδρανείας.
 
Ναι,ναι!!
Ρίχνε με τις παλιομπενελες και μετά σου φταίνε τα φυσιγγακια! :(
Αφού η benelles τα χωνευουν όλα!.big smile.
Τουλάχιστον ρίχνουν τριάρες και το μαζεύουμε λίγο το θέμα .yel.
Τι να πουν άλλες εταιρίες που μετά το πρώτο μπαμ, αρνούνται να ανεβάσουν φυσίγγι απ την αποθήκη
 
Καλά τα λές Ηλία αλλά όπως βλέπεις κάθε χρόνο και χειρότερα από τιμές μέχρι να έρθει η ώρα και να δοκιμάσει θα πάνε και άλλο πάνω η τιμές.
Σωστός αλλά είναι προτιμότερο να κάνει μια δοκιμή πρωτα κ αν του αρέσουν ας τα παρει αργότερα κ πιο ακριβά,
Παρά να παρει σε καλυτερη τιμή μια ποσοτητα κ να μην του αρέσουν....

Βεβαια μπορεί να προτεινω σε όλους κάτι τέτοιο(για να μην τους παρω στο λαιμό μου κ αργότερα με βλαστημάνε) αλλά εγώ δεν το εχω κάνει ποτέ....
Εχω παρει πολλα και "μαζεμένα" φυσίγγια στα "τυφλά"..
Βώσσος,Τασκώφ,Παπατριανταφύλλου,
Καββαθάς,Τρίμμης, Ρουμελιώτης κ.α...

Πάντοτε είναι ρίσκο...
Μα τα περισσότερα παράπονα τα εχω από τα θηράματα κ οχι από τα φυσίγγια.....
Ότι εχθρούς είχα ,τους τα έδωσα. Δεν έχω ρίξει χειρότερο σε φάσσα και γενικότερα σε κυνήγι. Είπα φέτος να πάρω ένα κουτάκι 7αρια μαζι,απ αυτά που μου έχουν ξεμείνει σε γερακότσιχλες. Απλά με επιβεβαίωσε, δυο πουλιά πήρα και πήγαν και έπεσαν έναν νομό παραδίπλα.
Αλλο ενα τρανταχτό παραδειγμα.....

Και φαντάσου ποσοι λενε τα καλυτερα για αυτό το φυσίγγι κ για όλες τις καιρικές συνθήκες εκτός ζέστης....
Από τσίχλα μέχρι υδρόβια...


Εδώ στο φόρουμ έχουμε τοσα θέματα που αφορουν τα φυσίγγια κ για κάθε είδος θηράματος κ καιρού, μα αν το καλοσκεφτούμε θα δουμε ότι δεν μας προσφερουν κ παρα πολλα.......

Το ΙΔΙΟ φυσίγγι μπορεί να κάνει για..ΟΛΑ κ το ΙΔΙΟ να μην κανει για.....τιποτα...

Και εγώ που δοκιμάζω τόσα φυσίγγια ΔΕΝ το κάνω γιατι θελω η ψάχνω να βρω το καλυτερο γιατι αυτό ΔΕΝ υπάρχει απλώς εχω την τρέλα κ μου αρεσει....

Οσοι μπορείτε μείνετε σταθεροί στο ή στα φυσίγγια που σας αρεσουν κ με ότι υλικά κ αν είναι γεμισμενα,και αναζητειστε κάποια άλλα μόλις αυτα παψουν να σας ικανοποιουν........
 
Τουλάχιστον ρίχνουν τριάρες και το μαζεύουμε λίγο το θέμα .yel.
Τι να πουν άλλες εταιρίες που μετά το πρώτο μπαμ, αρνούνται να ανεβάσουν φυσίγγι απ την αποθήκη
Εεεε,αυτές μπορεί να είναι"μπαμ και μνήμα"!😂
 
Ότι εχθρούς είχα ,τους τα έδωσα. Δεν έχω ρίξει χειρότερο σε φάσσα και γενικότερα σε κυνήγι. Είπα φέτος να πάρω ένα κουτάκι 7αρια μαζι,απ αυτά που μου έχουν ξεμείνει σε γερακότσιχλες. Απλά με επιβεβαίωσε, δυο πουλιά πήρα και πήγαν και έπεσαν έναν νομό παραδίπλα.
Τέτοια ψυχρολουσία από αυτό το πολυδιαφημισμενο φυσιγγι δεν την περίμενα. Είχαμε πάρει κοντά στα 100 κουτιά , τα 40 δικά μου, 3 άτομα. Δεν σκότωνε το φυσιγγι ρε παιδιά με οποιοδήποτε όπλο το ρίξαμε σε οποιεσδήποτε συνθήκες. Δώσαμε και σε άλλους τα ίδια σκατα. Τελικά και με πάσα ειλικρίνεια σας λέω ότι τα έδωσα σε γνωστούς και φίλους για την πρωτοχρονιά. Από τότε δοκιμή με 4-5 κουτάκια και μετά φόρτωμα. Έτσι έκανα και με Ρουμελιωτη , και Όσκαρ και Κενταυρο πιο πριν.
 
Τέτοια ψυχρολουσία από αυτό το πολυδιαφημισμενο φυσιγγι δεν την περίμενα. Είχαμε πάρει κοντά στα 100 κουτιά , τα 40 δικά μου, 3 άτομα. Δεν σκότωνε το φυσιγγι ρε παιδιά με οποιοδήποτε όπλο το ρίξαμε σε οποιεσδήποτε συνθήκες. Δώσαμε και σε άλλους τα ίδια σκατα. Τελικά και με πάσα ειλικρίνεια σας λέω ότι τα έδωσα σε γνωστούς και φίλους για την πρωτοχρονιά. Από τότε δοκιμή με 4-5 κουτάκια και μετά φόρτωμα. Έτσι έκανα και με Ρουμελιωτη , και Όσκαρ και Κενταυρο πιο πριν.
Άντε ρέ! Δεν σε πιστεύουμε!!!!( Σταμάτηηηηη,Σταμαααααατηηηηηη!!!!)
 
Τέτοια ψυχρολουσία από αυτό το πολυδιαφημισμενο φυσιγγι δεν την περίμενα. Είχαμε πάρει κοντά στα 100 κουτιά , τα 40 δικά μου, 3 άτομα. Δεν σκότωνε το φυσιγγι ρε παιδιά με οποιοδήποτε όπλο το ρίξαμε σε οποιεσδήποτε συνθήκες. Δώσαμε και σε άλλους τα ίδια σκατα. Τελικά και με πάσα ειλικρίνεια σας λέω ότι τα έδωσα σε γνωστούς και φίλους για την πρωτοχρονιά. Από τότε δοκιμή με 4-5 κουτάκια και μετά φόρτωμα. Έτσι έκανα και με Ρουμελιωτη , και Όσκαρ και Κενταυρο πιο πριν.
Επιβεβαιώνω και εγώ είχα Πάρη ευτηχωσ λίγα κουτιά (15) λεσ και βαραγα με σκατα σε ολλα τα όπλα μου
 
Last edited:
Επιβεβαιώνω και εγώ είχα Πάρη ευτηχωσ λίγα κουτιά (15) λεσ και βαραγα με σκατα σε ολλα τα όπλα μου
Τέτοια ψυχρολουσία από αυτό το πολυδιαφημισμενο φυσιγγι δεν την περίμενα. Είχαμε πάρει κοντά στα 100 κουτιά , τα 40 δικά μου, 3 άτομα. Δεν σκότωνε το φυσιγγι ρε παιδιά με οποιοδήποτε όπλο το ρίξαμε σε οποιεσδήποτε συνθήκες. Δώσαμε και σε άλλους τα ίδια σκατα. Τελικά και με πάσα ειλικρίνεια σας λέω ότι τα έδωσα σε γνωστούς και φίλους για την πρωτοχρονιά. Από τότε δοκιμή με 4-5 κουτάκια και μετά φόρτωμα. Έτσι έκανα και με Ρουμελιωτη , και Όσκαρ και Κενταυρο πιο πριν.
Για ποιο φυσιγγι λετε.....;;;;
Βαριεμε να ανατρεχω πισω στις σελιδες.
 
Κωστάρα πουτσούλα, 34 f2 classic.
Αααα οκ.....
Το 13-'14 ειχα αίματα κ ζωντανα στα τρυγόνια...βεβαια 3 αλεπουδες ξερες νταλα ηλιο το απογευμα που μου ηρθαν σα στραβες στο καρτερι...πολυ αλεπου τοτε θυμαμαι....στα παπια δουλεψαν καλυτερα τον Οκτώβρη όμως ....τελος παντων, 1 κουτι σε Νο7 ήταν.
 
Back
Top