Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

παντως για τα 32αρια δεν σας βλεπω και πολυ ζωηρους.., το λεω γιατι ειναι τα γραμμαρια που ριχνω 99%...και μια ανησυχια την εχω!!!!
Δεν αγοράζουμε ποσότητα αν δεν δοκιμάσουμε πάρε 5 κουτιά και αν σου αρέσουν φωρτονησ
 
παντως για τα 32αρια δεν σας βλεπω και πολυ ζωηρους.., το λεω γιατι ειναι τα γραμμαρια που ριχνω 99%...και μια ανησυχια την εχω!!!!
Πάρε 3-4 κουτιά και δοκίμασε. Για οποιοδήποτε φυσιγγι οποιουδήποτε κατασκευαστή είναι νόμος αυτό. Σε εμένα μπορεί να ταίριαξε το φυσιγγι και έχω φορτώσει για 2 χρόνια όσον αφορά τα 32 γραμμάρια. Σε άλλον μπορεί να μην ταιριάζει όπως δεν τα βρήκα εγώ με το 32 gm3 το δικο του. Πηρα 5 κουτιά όμως όχι 50. Γιατί την είχα πατήσει με τα 34αρια f2 classic που είχα πάρει 40 κουτιά και ήταν ένα από τα χειρότερα φυσιγγια που έχω πετύχει μέχρι τώρα. Τα χάρισα δεξιά και αριστερά για πρωτοχρονιά και Πάσχα. Και από τότε η τακτική είναι αυτή. Και από τον Ρουμελιωτη όταν πήρα την πρώτη φορά πήρα 5 κουτιά από 5 διαφορετικά φυσιγγια.
 
Δεν αγοράζουμε ποσότητα αν δεν δοκιμάσουμε πάρε 5 κουτιά και αν σου αρέσουν φωρτονησ
Έχετε δίκιο!! Είχα σκοπο γενικότερα να φορτώσω μέσα στο καλοκαίρι πριν την έναρξη!! Αλλά χωρίς δοκιμή δεν αξίζει το ρίσκο..
 
Κανένα δεν είναι εγγοιηση ακόμα και το καλύτερο του κόσμου ...ασ δοκημαση το παιδί πρώτα και μετά ασ παρεϊ δύο φορτηγά
Καλά τα λές Ηλία αλλά όπως βλέπεις κάθε χρόνο και χειρότερα από τιμές μέχρι να έρθει η ώρα και να δοκιμάσει θα πάνε και άλλο πάνω η τιμές.
 
Καλά τα λές Ηλία αλλά όπως βλέπεις κάθε χρόνο και χειρότερα από τιμές μέχρι να έρθει η ώρα και να δοκιμάσει θα πάνε και άλλο πάνω η τιμές.
Δεν νομίζω να πάρουν άλλο !!!!!!!ποιοσ ο λόγος τώρα για αυξήσεις
 
Δεν νομίζω να πάρουν άλλο !!!!!!!ποιοσ ο λόγος τώρα για αυξήσεις
Λοιπόν Λιακο ένα πουλάκι με είπε τα εξής: Έχει πέσει λίγο το μολύβι αλλά ανέβηκε πολύ η πυρίτιδα και πάλι το πλαστικό. Με λίγα λόγια να υπολογίζεις ένα 15 με 20% πάνω από την νεα σεζόν στο χαλαρό. Εδώ θα είμαστε και θα το λουστουμε όλοι μαζί.
 
Καλά τα λές Ηλία αλλά όπως βλέπεις κάθε χρόνο και χειρότερα από τιμές μέχρι να έρθει η ώρα και να δοκιμάσει θα πάνε και άλλο πάνω η τιμές.
Προχτές που μίλησε φίλος με το Ρουμελιώτη,του είπε πως θα πάρουν επάνω μέχρι την έναρξη....
 
Δεν έχω αγοράσει ποτέ φυσίγγια του Ρουμελιώτη αλλά επειδή διαβάζω πολλά θετικά σχόλια έχω αρχίσει να το σκέφτομαι.
Το "πρόβλημά" μου όμως είναι το εξής: ΔΕΝ έχω βγάλει άκρη με πόσους και ποιους τύπους παράγει.
Είναι δυνατόν με κάποιο τρόπο να γίνει μια "παρουσίαση";;)
 
Λοιπόν Λιακο ένα πουλάκι με είπε τα εξής: Έχει πέσει λίγο το μολύβι αλλά ανέβηκε πολύ η πυρίτιδα και πάλι το πλαστικό. Με λίγα λόγια να υπολογίζεις ένα 15 με 20% πάνω από την νεα σεζόν στο χαλαρό. Εδώ θα είμαστε και θα το λουστουμε όλοι μαζί.
Σιγά μην περιμενο την έναρξη μιτσο!!!!!
 
Δεν έχω αγοράσει ποτέ φυσίγγια του Ρουμελιώτη αλλά επειδή διαβάζω πολλά θετικά σχόλια έχω αρχίσει να το σκέφτομαι.
Το "πρόβλημά" μου όμως είναι το εξής: ΔΕΝ έχω βγάλει άκρη με πόσους και ποιους τύπους παράγει.
Είναι δυνατόν με κάποιο τρόπο να γίνει μια "παρουσίαση";;)
Θα σου πω μόνο για αυτά που υπάρχουν πλέον με PSB και έχω αγοράσει και χρησιμοποιήσει. Έχω πάρει για φάσσα, 34γρμ και 32γρμ με απλό συγκεντρωτήρα και για τσίχλα, 30γρμ συγκεντρωτήρας, 30γρμ piston skeet, 30γρμ διασποράς, 32γρμ συγκεντρωτήρας και 32γρμ μεσόταπα. Χρησιμοποιώ στο περπατητό τα μεσόταπα και τα διασποράς, όπως και στις μαύρες, και στο καρτέρι τα υπόλοιπα. Όχι ότι δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και αντίστροφα. Με τον απλό συγκεντρωτήρα, τα βρίσκω συγκεντρωτικά. Με τον piston skeet, ανοίγουν λίγο και είναι για τις τραβέρσες το κάτι άλλο. Με την μεσόταπα, έχεις 10% με 15% πιο ανοιχτή κατανομή. Με τον διασπορέα, λειτουργούν σαν κατανομέα περισσότερο, παρά σαν κλασσικό διασποράς. Αν έχεις κλειστό τσοκ, σου δίνει πουλιά και σε μεγάλες αποστάσεις. Φυσιγγάρα! Τα 30άρια είναι πιο γρήγορα από τα 32άρια. Σε μένα όχι μόνο μου έχουν πάει, αλλά τα θεωρώ κορυφαία. Σκοτώνουν με όλες τις συνθήκες. Σχεδόν μου διπλασιάζουν την κάρπωση, σε σχέση με άλλα φυσίγγια που έχω χρησιμοποιήσει και αυτό για μένα τα λέει όλα. Όπως πάντα, προτείνω μια δοκιμή, 1 με 2 κουτιά στον κυνηγότοπο ή στο σκοπευτήριο, πριν αγοράσει κάποιος ποσότητα, γιατί αυτά που κάνουν σε μένα, σε άλλον μπορεί να μην κάνουν. Το όπλο που τα χρησιμοποιώ είναι η Benelli M2. Από τιμές, τα 30άρια και τα 32άρια, κυμαίνονταν από 8 έως 8,5, αναλόγως το βύσμα. Τα 34άρια αν θυμάμαι καλά, ήταν στα 9,5. Δεν ξέρω αν θα αυξηθούν ή θα μείνουν ίδιες. Πιο πιθανό θεωρώ, να ανέβουν πάντως,
 
την είχα πατήσει με τα 34αρια f2 classic
Ότι εχθρούς είχα ,τους τα έδωσα. Δεν έχω ρίξει χειρότερο σε φάσσα και γενικότερα σε κυνήγι. Είπα φέτος να πάρω ένα κουτάκι 7αρια μαζι,απ αυτά που μου έχουν ξεμείνει σε γερακότσιχλες. Απλά με επιβεβαίωσε, δυο πουλιά πήρα και πήγαν και έπεσαν έναν νομό παραδίπλα.
 
Back
Top