"Τσοκίτιδα"

Δεν ξέρω. Ρωτάω γιατί δείχνεις να ξέρεις.
Λέω πως είναι ελληνικά σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφερθεί....Αν έχω καταλάβει κ σωστά....
Αλλά αν δν ξέρεις ούτε εσύ τότε γιατί με ρωτάς εμένα που δν είχα ποτε τέτοιο τσοκ...;;; Για να σου δόσω λάθος ερμηνεία και να γράφονται άλλα μετά...;;;
Αν δν ξέρεις Γιώργο άστο....θα βρεθεί κάποιος άλλος να μου πει αν πράγματι είναι fgr ή όχι....
 
Τσοκιτιδα ε?παθών αλλά δεν μαθών και στο τέλος τραγικον .sarcastic. πάντως από πέρυσι κατάφερα επιτέλους και κυνηγάω μόνο τα μαμά τσοκ αλλά νοιωθω στέρηση.μαλλον δεν έχω γιατρευτεί ακόμα και ούτε προκειται:p:pη άποψη μου περί τσοκ είναι ότι καλύτερο τσοκ είναι αυτό που σου κάνει τα γούστα και σου δίνει το θήραμα και δεν πρέπει να βασίζεσαι στα λόγια και δοκιμές άλλων αλλά σε δοκιμές μόνο στο δικό σου όπλο και στον τρόπο που κυνηγάς ο ίδιος.τωρα κάποιος θα μου πει ότι αυτές οι δοκιμές στην Ελλάδα κοστίζουν γιατί τα τσοκ τα πληρώνουμε 2 φορές πάνω απ' ότι πληρώνει ο αμερικανος π.χ ο οποίος έχει και το δικαίωμα επιστροφής χρημάτων αν το τσοκ μετά από δοκιμή δεν του αρέσει ή αν κρίνει ότι δεν κάνει αυτό που υπόσχεται ο κατασκευαστής.μεγαλο και δύσκολο θέμα το συγκεκριμένο αλλά όπως είπε κι ο φίλος μου ο Δημήτρης στην αρχή αρωστεια που δύσκολα γιατρεύεται και περναει
 
Παιδια μια "παρατηρηση".
Οταν μιλαμε για τεχνικα θεματα δεν μπορω να καταλαβω που κολλαει το " αν δεν ριχνεις σωστα" " αν το κοντακι δεν ειναι πανω σου" και " αν ριχνεις σωστα στα ταδε μετρα"
Πρεπει να μιλαμε για τη βλητικη δυνατοτητα καθαρα.

Το καλυτερο κοντακι να εχεις και την χειροτερη καννη με την μεγαλυτερη σκορποσκαγια παλι η δουλεια σου δε θα γινει σωστα
 
Παιδια μια "παρατηρηση".
Οταν μιλαμε για τεχνικα θεματα δεν μπορω να καταλαβω που κολλαει το " αν δεν ριχνεις σωστα" " αν το κοντακι δεν ειναι πανω σου" και " αν ριχνεις σωστα στα ταδε μετρα"
Πρεπει να μιλαμε για τη βλητικη δυνατοτητα καθαρα.

Το καλυτερο κοντακι να εχεις και την χειροτερη καννη με την μεγαλυτερη σκορποσκαγια παλι η δουλεια σου δε θα γινει σωστα
Αν δεν κανεις σωστη επωμιση και αν το οπλο δεν καθεται σωστα τοτε τα ακριβωτερα τσοκακια να εχεις αποτελεσμα δεν θα δεις..........
Αν αυτα ειναι ετσι οπως πρεπει ακομα και τα χειροτερα τσοκακια να βαλεις θυραμα θα γεμισει η τσαντα....μπορει λιγωτερα αλλα δεν ειναι το ζητουμενο η ποσοτητα...
 
Σε πολλα μετρα υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες να μη παρει το θηραμα λογω κακης κατανομης με τα απλα τσοκ της μπαικαλ. Εχω κανει πολλες δοκιμες και ενα τζεμινι *** δινει καλυτερη κατανομη και πολλες φορες και συγκεντρωση απο το μαμα τσοκ *. Επισης, κατι που θελω να εξακριβωσω το σκ, ειναι και η διατρηση ....
 
Εγώ πάντως μιας και κυνηγάω με HP τσοκ ,τσοκακια αφτερ δεν έχω χρειαστεί μια χαρά είμαι με τα μαμά ,ίσως και γιατί δεν είμαι της κουλτούρας των μακρινών βολών ,έμαθα από τον παππού να τουφεκαω σε μέτρα λογικά βάση αυτών που εγώ γνωρίζω βάση αυτών που εγώ έμαθα και ειμαι απόλυτα ικανοποιημενος στην μπεκάτσα με το μαμά 5* στην παγανα με το μαμά 4* στο καρτερι 3* εάν και ακόμα και στο καρτέρι πολλές φορές ξεχνάω επάνω το 4* ,το αγαπημένο μου τσοκ ειναι το4* .Το μονο αφτερ που αγόρασα ήταν το bell καλό τσοκ αλλά αυτό που εγώ είδα ήταν ότι το ίδιο αποτέλεσμα είχα με το μαμά 4* ως προς τα σκοτωματα και στα κοντινά για την μπεκάτσα το μαμά 5* μου άρεσε ποιο πολύ
 
Τα τσοκ είναι κάτι σαν τους προπονητές ποδοσφαίρου ή άλλων ομαδικών αθλημάτων.
Όταν δεν πάει καλά η ομάδα αλλάζουμε τον προπονητή, είναι η φθηνότερη λύση.
Έτσι και με τα τσοκ. Αν δεν ρίξουμε το φταίξιμο σε αυτά θα πρέπει να αλλάξουμε όπλο ή τον εαυτό μας.
Μετά από τα τσοκ ακολουθούν τα φυσίγγια.
 
Τα τσοκ είναι κάτι σαν τους προπονητές ποδοσφαίρου ή άλλων ομαδικών αθλημάτων.
Όταν δεν πάει καλά η ομάδα αλλάζουμε τον προπονητή, είναι η φθηνότερη λύση.
Έτσι και με τα τσοκ. Αν δεν ρίξουμε το φταίξιμο σε αυτά θα πρέπει να αλλάξουμε όπλο ή τον εαυτό μας.
Μετά από τα τσοκ ακολουθούν τα φυσίγγια.

.RESPECT.
 
Τα τσοκ είναι κάτι σαν τους προπονητές ποδοσφαίρου ή άλλων ομαδικών αθλημάτων.
Όταν δεν πάει καλά η ομάδα αλλάζουμε τον προπονητή, είναι η φθηνότερη λύση.
Έτσι και με τα τσοκ. Αν δεν ρίξουμε το φταίξιμο σε αυτά θα πρέπει να αλλάξουμε όπλο ή τον εαυτό μας.
Μετά από τα τσοκ ακολουθούν τα φυσίγγια.
Κ όμως Λευτέρη, με ένα καλό ποιοτικό τσοκακι, ένα φθηνό όπλο μεταμορφωνεται. Κ μην μιλήσω για πολύ επώνυμα κ ακριβά όπλα με τουφεκιες, τελείως λάθος σε κατανομες. Επίσης να επισημάνω ότι εδώ μιλάμε για την αρρώστια μας, όλοι οι ασθενείς. Τα κοντάκια κ τα μέτρα σε άλλο κατάλληλο τοπικ
 
Κ. Ηρακλη δεν μιλαμε για το σκοπευτικο τμημα. Για ποιον λογο οταν μιλαμε για την αποδοση μιας καννης και τσοκ να βαζουμε περισσοτερους ασταθμητους παραγοντες οπως η επωμιση, η ψυχολογια και τα μετρα. Αυτα διαφερουν στον καθενα.
Τα πραγματα ειναι απλα.
Αποδοση % σε συγκεντρωση, σε διατρηση σε ταχυτητα και σε μηκος ατρακτου.
Οταν μιλαμε για τεχνικα ζητηματα αυτα αναλυουμε πογ ειναι στανταρ ασχετα την επωμιση και την τεχνικη καταρτηση του καθενος.
Νομιζω η κουβεντα γινεται για τα τσοκ και το αποτελεσμα στην τουφεκια και κατ'επεκταση στην καρπωση του θυραματος........δεν νομιζω να συζηταμε για την αποδοση των καννων και των τσοκ ως τεχνικη.
Οι περισσοτεροι αν οχι ολοι με τις πρωτες αποτυχιες το φταιξιμο το ριχνουν στο κακο τσοκαρισμα και στα φυσιγγια αλλα και σε μερικους αλλους παραγωντες...και ξανα λεω .....πρωτα ξεκιναμε απο πισω και φτανουμε μπροστα που ειναι τα τσοκαρισματα.
Αφου λοιπον εχουμε λυσει ολα τα προβληματα και δεν εχουμε φτασει στο αποτελεσμα που θελουμε τοτε αρχιζουμε το ψαξιμο στα τσοκακια....αυτη ειναι η λογικη μου μεσα απο την εμπειρια μου και τις λιγες γνωσεις που κατεχω.
 
Αν δεν τα σκάσεις hippo δεν θα μαθεις.sarcastic.
Κώστα δυστυχώς η ασθένεια αυτή δεν γιατρευεται. Πάντα υπάρχει η δοκιμή στο καινούργιο. Αλλά μετά από κάποια φυσίγγια φεύγει η αρχική τρελα γιατί καταλαβαινεις τα λάθη σου. Κάτι τελευταίο. Όλα δημιουργούν ένα κύκλο. Για να πέσει το πουλί η να σπασει το δίσκακι πρεπει όλα να δουλεύουν τέλεια. Μια λεπτομέρεια σπάει τον κύκλο κ έρχεται η αποτυχία
 
Back
Top