Τρόποι αντιμετώπισης τσοπανόσκυλων

Δεν μαζεύεστε καμιά 10αριά άτομα να παριστάνετε τους λύκους και να σας τουφεκάω εγώ με την Benelli.
Κάντε την διαθήκη σας πρώτα γιατί μετά θα είναι κομμάτι δύσκολο 🤣
Τουλάχιστον εσύ θα πείς ότι το πήρες αλλά δεν πέθανε
Εμείς μπορεί να πάμε τζάμπα και βερεσέ από εμπλοκή :eek:
 
Σπύρο, λύκους σκοτωμένους δεν βρηκαν; Μόνο κάλυκες; Αν δεν βρήκαν νεκρούς λύκους, σημαίνει ότι δεν πέτυχε κανέναν. Γι αυτό τον φάγανε, όχι γιατί δεν πέτυχε τον αρχηγό.
Όχι Βασίλη δεν βρήκαν , αλλά τι όπλα είχαν , ραβδωτά ;
 
Δεν μαζεύεστε καμιά 10αριά άτομα να παριστάνετε τους λύκους και να σας τουφεκάω εγώ με την Benelli.
Κάντε την διαθήκη σας πρώτα γιατί μετά θα είναι κομμάτι δύσκολο 🤣
Τώρα, να τρέχουμε στους δερματολόγους χριστουγεννιάτικα; Άσε που μπορεί να χρειαστεί και αντιβίωση.yel.
 
Εσείς μετά,δεν τον σκίσατε, τον τσοπάνο;
Εσείς μετά,δεν τον σκίσατε, τον τσοπάνο;
Σου λέει χάθηκε το κλέψανε ότι θες μπορεί να σου πει
Αλλά μολι λέει ντεν το ιντα το σκυλί εγκο
Έχουν γνώση η φυλακες 😉
 
Εγώ είχα ένα πρίν χρόνια μεγάλος τσαμπουκάς και μεγάλος ηθοποιός
Όταν ήταν δεμένος και πήγαινε κάποιος ξένος τον κοίταζε μέσα στα μάτια και τον ζύγιζε, δεν γάβγιζε όσο τον πλησιάζε αυτός κούναγε την ουρά και περίμενε
Ένας πονηρός μία φορά μου λέει θα τον χαϊδέψω,όταν έφτασε κοντά αλλά σε απόσταση να μην τον φτάνει του λέω σταμάτα και κάνεις ότι γυρνάς
Τέντωσε η αλυσίδα και το συρματόσχοινο που του είχα να πηγαίνει πέρα δώθε για να τον αρπάξει
Όταν πλησιάζε άνθρωπος αυτός δεν έκανε φασαρία κοίταζε την στιγμή που θα κάνει την επίθεση
Γιώργο, θα σου πω ένα περιστατικό, έχω ένα γείτονα που στο σπίτι του έχει ένα τσοπανόσκυλο καθαρό, το σπίτι περιφραγμένο αλλά το πορτονι πάντα ανοιχτό, οπότε και να περνάω ο σκύλος πάντα ξάπλα και να κοιμάται χωρίς αλυσίδα μπροστά μπροστά, κάποια στιγμή όπως περνούσα με το αμάξι λέω θα κάνω ότι πάω να μπω στο χώρο του να δω τι θα κάνει ο κοπριτης, δεν πρόλαβα να μπω ένα μέτρο,αν δεν είχα το παράθυρο στο αμάξι κλειστό δεν ξέρω μην έμπαινε μέσα, πιστεύω ότι είναι τα αίματα τους έτσι, είναι και κάποια που κρυφοτρωνε που είναι και τα ποίο επικίνδυνα.
 
Θυμαμαι μονο μια φορα με εζωσαν 8 σκυλια αδεσποτα στην
Νεα Σμυρνη...νεαρος ημουν...18 χρονων.
Δυσκολα αλλα και με την βοηθεια των περαστικων γλυτωσα.
Εαν μου ξανα συμβει κατι αντιστοιχο σημερα... και κινδινευει το
σκυλι μου η εγω...οτι ειναι απεναντι μας μια ευκαιρια θα του δωσω
δευτερη δεν θα εχει!!
 
Πριν χρόνια φίλος του πατέρα μου μας έφερε ένα καθαρόαιμο αρσενικό Βελγικό Groenendael. Δεν έμπαινες στο σπίτι ούτε με αίτηση αν δεν ήταν κάποιος από την οικογένεια εκεί. Είχαμε κάποια θέματα μετά και ο πατέρας μου του το έδωσε να φυλάει τη μάντρα. Έκαναν την μαλακία να μπουν νύχτα στην μάντρα και τους παίρνει σβάρνα 4 άτομα. Το πρωί βρήκε στο οικόπεδο σκορπισμένα κομμάτια ρούχα παπούτσια ακόμα και κομμάτια δέρμα. Ο μπούφος από τότε το έβαλε αλυσίδα. Επέστρεψαν τα τσογλάνια μετά από καιρό και το τουμπάνιασαν το σκυλί. Επέζησε και πέθανε από βαθιά γεράματα.

Να δεις ξαφνικά μπροστά σου τη νύχτα αυτό.
View attachment 63124
Έτσι είναι δεν φαίνεται το βράδυ, και σε εμένα δεν μπαίνεις αν δεν είναι κάποιος εδώ, άσε που έχουν γλυτώσει από διαρρήξει στην γειτονιά ένα νηπιαγωγείο, και δύο σπίτια, από το γαύγισμα , βγήκα να δω, και τηλέφωνο στην αστυνομία.
 
Το θέμα λέγεται τσοπανόσκυλα με άγριες διαθέσεις.
Και διαβαζω:

Ρίξτε ψιλά σκάγια
Ρίξτε δραμια
Ριξτε πρωτα στον αρχηγό
Ριξτε με καουτσούκ
Μαχαίρωσε τα

Δεν θα τα σχολιάσω γιατι δεν είναι άξια σχολιασμού.

Το θέμα κλειδώνεται μέχρι να καθαριστεί και θα ξανανοίξει
 
Back
Top