Το κατάλληλο αυτοκίνητο για κυνήγι

Να πηγαίνεις φέτες και σε καμία αριστερή στροφή να κολλήσει το κεφάλι σου στο μπουρι άστο καλύτερα
Βάζεις κατσικάκι με πατάτες και πας στο καρτέρι.Οταν γυρίσεις είναι λουκούμι.Το πρακτικό μέρος να βλέπεις.
 
Εχει διαμορφώσει κανένας το αυτοκίνητο του έτσι.? Εντάξει όχι και τόσο πολυτέλεια αλλά να περνας 5-6 μέρες στο βουνό άνετα .Εχω δει μερικά van έτσι και είναι πολυ βολικά για κυνηγι View attachment 19754
Εντάξει dream car.
 
Τετρακίνητο, ιδανικό γιά ορεινά κυνήγια, π.χ. λαγού ή πετροπερδικας, έχει κάποιο κόπο και κάποια λίγα έξοδα συντήρησης, παρκάρει παντού, και τραβάει το ενδιαφέρον τρίτων ;). Και τύφλα νάχει το GPS, αυτό το μοντέλο έχει και automatic navigation drive, δηλ. βρίσκει τον δρόμο μόνο του, τουλάχιστον για το παχνί του!
gaidouri_pixabay.jpg
 
Last edited:
Τετρακίνητο, ιδανικό γιά ορεινά κυνήγια, π.χ. λαγού ή πετροπερδικας, έχει κάποιο κόπο και κάποια λίγα έξοδα συντήρησης, παρκάρει παντού, και τραβάει το ενδιαφέρον τρίτων ;). Και τύφλα νάχει το GPS, αυτό το μοντέλο έχει και automatic navigation drive, δηλ. βρίσκει τον δρόμο μόνο του, τουλάχιστον για το παχνί του!
View attachment 21979
Δεν ψάχνεις και για ανοιχτό βενζινάδικο ,ούτε φοβάσαι για νοθεία καυσίμου.
 
Δεν ψάχνεις και για ανοιχτό βενζινάδικο ,ούτε φοβάσαι για νοθεία καυσίμου.
Δεν έχει σασμάν μόνο, πάει με κολλημένη την πρώτη συνέχεια...

μόνο με νέφτι στον κωλο αρπάζει το εργαλείο....

Πάντως πέρα από την πλάκα, πόσο υπέροχη εικόνα, του παραδοσιακού κυνηγου με το δικανο, επάνω η δίπλα στο γάιδαρο, με το σακίδιο και το ζαγαρι δεμένο μαζί...
 
View attachment 19763
Το έχω πάει και με έχει πάει παντού, κάθε καιρό.
0€ βενζίνη, 0€ τέλη κυκλοφορίας, 0€ ασφάλιστρα.
Πάντα γυρνάει το καφάσι γεμάτο με το κατιτις του :cool:
Ρε ψευτη δε πεφτουνε οι τσιχλες απο τα κενα αχαχαχαχαχααχ
 
View attachment 19763
Το έχω πάει και με έχει πάει παντού, κάθε καιρό.
0€ βενζίνη, 0€ τέλη κυκλοφορίας, 0€ ασφάλιστρα.
Πάντα γυρνάει το καφάσι γεμάτο με το κατιτις του :cool:
Κοιτα μη σου ξεσφιξει ο μεντσες και διπλωσεις πουθενα ομως αχαχαχαχαχα να σε δω τη μοντεφελτρο που θα βαζεις τωρα
 
Ρε ψευτη δε πεφτουνε οι τσιχλες απο τα κενα αχαχαχαχαχααχ
Ποιες τσίχλες ρε Τόλη όταν λέω πάντα γυρνάει γεμάτο, παίρνω τα μποστάνια και τα αμπέλια παραμαζωμα
Το δικαννο το έχω για να απαντάω στις μπαταργιες των νοικοκυραίων.very funny.
 
Αυτό επειδή το γνωρίζω προσωπικά είναι εργαλείο εντός και εκτός δύσκολα το προλαβαίνεις εξίσου δύσκολο είναι και να θες να μείνεις δε μένει ,(κολλάει,) πουθενά ,Αλλά ετοιμάζεστε για 17 litra/100 xilometra
 

Attachments

  • Screenshot_2022-01-28-21-59-57-896.jpg
    Screenshot_2022-01-28-21-59-57-896.jpg
    162,1 KB · Προβολές: 53
Back
Top