Το Ξύλο βγήκε από τον παράδεισο...

Χελα άντε ρε φίλε να καπνίσεις κάνα αργιλέ με πράσινο μήλο.πηγες και πήρες το μέγιστο κουπί και βγάζεις και γλώσσα?σαν τον κακολυκο θα φωνάζεις σε λίγο μπενεεεελιιιιι μουυυυυhippo
Με μια benelli να σε συντροφεύει δεν φοβάσαι ούτε λύκους, ούτε τσακάλια φίλε μου... Κάνεις κ κωπηλασία με τα κουπιά... Έχω την ασφάλεια της αξιοπιστίας κ της βλητικης υπεροχής στη ντουλάπα μου... Εεεεεεε να σου πω, κανένα σιλικονακι για την σκανδάλη που θα βρούμε??? .yelling.
 
Αφού είσαι γεννημένος για την λεπτεπίλεπτη σιλουέτα μίας benelli, τι θές κ παλεύεις με τα κουπιά? :p
έχω και από αυτό φιλε αλλά γερνω μάλλον και μου φαίνεται βαρύ,για αυτό είπα να πάρω άλλο ένα τετιο πιο ελαφρύ λεπτομέρειες οσονούπω ακόμα είναι στο γέροντα...
 

Attachments

  • IMG-26814220e196712d9c665a32049de144-V.jpg
    IMG-26814220e196712d9c665a32049de144-V.jpg
    208,8 KB · Προβολές: 59
Με μια benelli να σε συντροφεύει δεν φοβάσαι ούτε λύκους, ούτε τσακάλια φίλε μου... Κάνεις κ κωπηλασία με τα κουπιά... Έχω την ασφάλεια της αξιοπιστίας κ της βλητικης υπεροχής στη ντουλάπα μου... Εεεεεεε να σου πω, κανένα σιλικονακι για την σκανδάλη που θα βρούμε??? .yelling.
Όλα καλά αλλά αυτό περί βλητικής υπεροχής τι το ήθελες να μας βάλεις πάλι σε κόντρα .hair.
 
είπα και γω να πειραματιστώ λίγο να ανοίξω τη λαβή που μου φαινόταν πιο χοντρή στο πιάσιμο από τα αλλα οπλα μου σε συνεννόηση με το γέροντα αλλά τα κάνα μούσκεμα το παραφαγα από πάνω και φάνηκε η τζαβετα χαχα
δε γαμιετε εμείς να μαστε καλα
Τα έκανες μουτ ...
Αυτοβουλκανιζόμενη ταινία και είσαι κομπλέ !!!
Δεν γλιστράει κιόλας ...
 
Εγινε κουβεντα για το Laminate και δεν πηρα χαμπαρι.....τωρα τα διαβασα και θα πω και γω δυο κουβεντες γιατι το ξερω πολυ καλα ...το εχω δουλεψει και δεν προκειται να το ξανα δουλεψω ΠΟΤΕ!!!!!
Ολα αυτα τα χρωματιστα που δινουν ωραια εμφανηση και αποτελεσμα ειναι ποτισμενα με χρωμα οχι μονο εξωτερικα αλλα και εσωτερικα......
Δεν ειναι διαφορετικα ξυλα αλλα ενα ειδος σταυρωτα κολημενα μεταξυ τους με χημικες κολες οι οποιες στο δουλεμα του ξυλου ειναι ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΕΣ στην εισπνοη και δακρυζουν τα ματια στην σκονη........προσοχη μεγαλη.
Καποτε μου εστειλαν ενα αεροβολο σκοπευτικο να του κανω χειροποιητη λαβη στα μετρα του κατοχου ....το δουλεψα δυο απογεματα και σταματησα ....δεν αντεξα αλλο τον βηχα και τα δακρυα που ειχα αργοτερα το βραδυ και δεν ηξερα απο που.....να πω πως φοραγα και μασκα.......
Αλλο ενα μεγαλο μειονεκτημα ειναι πως θελει κοπτικα εργαλεια cnc γιατι με τα σκαρπελα και το ρουτερ πεταει κομματια στα τελειωματα οποτε δεν ειναι σκληρο.
Δεν μπορει να δουλευτει οπως το μασιφ ξυλο της καρυδιας το οποιο ειναι και το πλεον καταλληλο και πολυ ποιο ομορφο αλλα και υγειηνο στην εργασια του απεναντι στο Laminate.
Εκτος ολων των αλλων καταστρεφει και τα εργαλεια κοπης(δισκους..μαχαιρια και σκαρπελα)απο τις κολλες που εχει.......
Μπορει για αλλες εργασιες να ειναι το καλυτερο αλλα για οπλα δεν θα το επελεγα ποτε.
 
Μάγκες δοκίμασα αυτό το λαδάκι στα ξύλα και είναι πολύ καλό. Κάνει 6 ευρω και κυκλοφορεί σε 3 αποχρώσεις. Άχρωμο, σκούρο και κοκκινωπό. Το χρησιμοποίησα όπως το λινέλαιο. Ελάχιστο και τρίψιμο με το χέρι
 

Attachments

  • IMG_20230221_122745380.jpg
    IMG_20230221_122745380.jpg
    175 KB · Προβολές: 45
είπα και γω να πειραματιστώ λίγο να ανοίξω τη λαβή που μου φαινόταν πιο χοντρή στο πιάσιμο από τα αλλα οπλα μου σε συνεννόηση με το γέροντα αλλά τα κάνα μούσκεμα το παραφαγα από πάνω και φάνηκε η τζαβετα χαχα
δε γαμιετε εμείς να μαστε καλα
Φατο κι άλλο να φανεί καλά η τζαβετα, θα είναι συλλεκτικό! 😝
 
who is Γέροντας?
ΓΙΑΝΝΗΣ δεν το χεις ξανακούσει τ γεροντας;
.think.
Γιάννης η αλλιώς γέροντας ή μάστορας ή Τζεπέτο , σκώρος ακομη και καρακάξα.
Κυκλοφορεί με πολλα ονόματα για να δημιουργεί σύγχυση.
.big smile.
 
Μάγκες δοκίμασα αυτό το λαδάκι στα ξύλα και είναι πολύ καλό. Κάνει 6 ευρω και κυκλοφορεί σε 3 αποχρώσεις. Άχρωμο, σκούρο και κοκκινωπό. Το χρησιμοποίησα όπως το λινέλαιο. Ελάχιστο και τρίψιμο με το χέρι
Το έχω και εγώ ξεθαμπωσε το κοντάκι της crio που έχω ,και είχαν <<θολώσει >>από το κάλιμα του
 
Back
Top