Τουρκικά όπλα

Δε μπα να ναι και επιπέδου Merkel; Είναι τούρκικο. Γιατί είναι κακό που είναι τούρκικο; Γιατί τα λεφτά που θα τους δώσω αυτοί θα τα κάνουν σφαίρες που θα σκοτώσουν τα ΠΑΙΔΙΆ ΜΑΣ. Εσύ καλά κάνεις και το διαφημίζεις, εγώ πάλι, ως Έλληνας καταναλωτής ψηφίζω και με το που διαθέτω τα λίγα χρήματα που βγάζω. Οπότε από εμένα είναι ένα ξεκάθαρο ΟΧΙ

Καλυτερα να κυνηγησω με σφεντονα(που δεν θελει και αδεια)παρα με τουρκικο οπλο επιπεδου merkel (οπως λεει κι ο συναδελφος). Ειναι γονιδιακο το θεμα.
 
....Δε πάει να ναι και επιπέδου Merkel; Είναι τούρκικο. Γιατί είναι κακό που είναι τούρκικο; Γιατί τα λεφτά που θα τους δώσω αυτοί θα τα κάνουν σφαίρες που θα σκοτώσουν τα ΠΑΙΔΙΆ ΜΑΣ. Εσύ καλά κάνεις και το διαφημίζεις - προβάλεις - εκθέτεις κτλ..εγώ πάλι, ως Έλληνας καταναλωτής ψηφίζω και με το που διαθέτω τα λίγα χρήματα που βγάζω με το στανιό (από το υστέρημα εννοώ ) Οπότε από εμένα είναι ένα ξεκάθαρο και γενικό ΟΧΙ στα Μεμέτικα προϊόντα . Δεν κάνουμε πολιτική εδώ μέσα ... απόψεις εκφέρουμε ... Ζητώ συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ... αλλά μεταφέρονται γνώμες κ άλλων φίλων καταναλωτών ...
 
Καλυτερα να κυνηγησω με σφεντονα(που δεν θελει και αδεια)παρα με τουρκικο οπλο επιπεδου merkel (οπως λεει κι ο συναδελφος). Ειναι γονιδιακο το θεμα.
..μου έδωσες πάσα /giorgos-t.169/ .... και δεν θα τη χάσω την ευκαιρία.. ΝΑΙ είναι όντως γονιδιακό το θέμα για εμάς .... εδώ ... από 10 Απριλίου 1826 κρατάει αυτή η κολώνια..με τους μεμέτες
 
Το έχω ανεβάσει κι εγώ αυτό.

Και μόνο που κάποιος συγκρίνει δύο όπλα που το ένα έχει τριπλάσια τιμή απ το άλλο είναι επιτυχία για το φθηνότερο.

Μάλλον για να το εκφράσω καλύτερα αυτό είναι τιμή για το ata arms.

Αν δεν το άξιζε δεν θα υπήρχε αυτό το συγκριτικό.
 
Το έχω ανεβάσει κι εγώ αυτό.

Και μόνο που κάποιος συγκρίνει δύο όπλα που το ένα έχει τριπλάσια τιμή απ το άλλο είναι επιτυχία για το φθηνότερο.

Μάλλον για να το εκφράσω καλύτερα αυτό είναι τιμή για το ata arms.

Αν δεν το άξιζε δεν θα υπήρχε αυτό το συγκριτικό.
Μισή αλήθεια Στέλιο...απλά επειδή έχουν μπρεσια και τα δυο και θεωρητικα αποτελεί αντιγραφή του 686 για αυτό και το συγκριτικό,επίσης οι Τούρκοι τα χώνουν για διαφήμιση σε δυο κανάλια αγγλικά του youtube!σε 20 χρόνια από τώρα θα μπορούμε να έχουμε συγκρητικο!686 και 525 δικανα ορόσημο στην φθηνή κατηγορία!
 
Μισή αλήθεια Στέλιο...απλά επειδή έχουν μπρεσια και τα δυο και θεωρητικα αποτελεί αντιγραφή του 686 για αυτό και το συγκριτικό,επίσης οι Τούρκοι τα χώνουν για διαφήμιση σε δυο κανάλια αγγλικά του youtube!σε 20 χρόνια από τώρα θα μπορούμε να έχουμε συγκρητικο!686 και 525 δικανα ορόσημο στην φθηνή κατηγορία!
Για το 686 και το 525 ξέρουμε.
Να μάθουμε και για κανένα άλλο!!!
Ντάξει καλά τα λες αλλά το 20 χρόνια είναι υπερβολή.

Αν ένα όπλο δεν είναι καλό θα φανεί πολύ Πριν τα 20 χρόνια.

Αν είναι καλό επίσης δεν χρειάζεται 20 χρόνια για να το αποδείξει.

Το συγκεκριμένο φθηνό μοντέλο κυκλοφορεί 2-3 Χρόνια στην ελλαδα και δεν έχει ακουστεί το παραμικρό πουθενά.
Αν δεν ακουστεί κάτι σε 2-3 ακόμη,Δηλαδή σύνολο 6 χρόνια τότε είναι καλό όπλο.

Και σε κάθε εισαγωγή ξεπούλημα αμέσως.
Που σημαίνει ότι θα έχουν πουληθεί κάμποσα.
 
Το όπλο δεν είναι ένα αναλώσιμο αξεσουάρ κυνηγίου, ασχέτως εάν πλέον αρκετά όπλα απ' όλες σχεδόν τις "κοινές" μάρκες τείνουν προς σ'αυτή την κατεύθυνση...
Όταν ένα καλό όπλο από μια μάρκα εγνωσμένης αξίας ξεπερνά με σωστή συντήρηση τα χρόνια ζωής του κατόχου του, ε τότε ναι , θες 20 χρόνια για να πεις εάν ένα νέο προϊόν είναι αξιόπιστο. Αξιοπιστία σημαίνει διατήρηση των αρχικών ιδιοτήτων (λειτουργικών, μηχανικών κλπ) σε βάθος χρόνου.
5-6 χρόνια είναι ελάχιστος χρόνος δοκιμής!
 
Το όπλο δεν είναι ένα αναλώσιμο αξεσουάρ κυνηγίου, ασχέτως εάν πλέον αρκετά όπλα απ' όλες σχεδόν τις "κοινές" μάρκες τείνουν προς σ'αυτή την κατεύθυνση...
Όταν ένα καλό όπλο από μια μάρκα εγνωσμένης αξίας ξεπερνά με σωστή συντήρηση τα χρόνια ζωής του κατόχου του, ε τότε ναι , θες 20 χρόνια για να πεις εάν ένα νέο προϊόν είναι αξιόπιστο. Αξιοπιστία σημαίνει διατήρηση των αρχικών ιδιοτήτων (λειτουργικών, μηχανικών κλπ) σε βάθος χρόνου.
5-6 χρόνια είναι ελάχιστος χρόνος δοκιμής!
Για μένα σημασία δεν παίζουν τα χρόνια αλλά η χρήση.
 
Συμφωνώ Βασίλη, και μην ξεχνάμε ότι περάσαμε μια 10ετη κρίση και βάλε (με την χειρότερη που έρχεται) λογικό είναι να ξεπουλάνε αυτά τα όπλα. Όπως λέει ο Ηλίας η ποιότητα θα φανεί σε βάθος χρόνου το 686 και το 525 υπάρχουν χρόνια στην αγορά και έχουν αποδείξει τί είναι η ATA σαν αντιγραφή του 686 πρέπει να κάνει ατα αρκετά χρονάκια για να μπορούμε να τα συγκρίνουμε, δεν είναι μόνο η εξωτερική ομοιότητα κριτήριο αλλά η αντοχή σε βάθος χρόνου και χρήσης?
 
Back
Top