Τουρκικά όπλα

Μην μας φανεί και παράξενο αν σε μια δεκαετία έχουν και αυτά όσο και τα ιταλικά;)αυτα ας τα βλέπουν οι εργατοπατερες που μας πήρε ο διάολος και μας σήκωσε:confused:
Ειδή τα όπλα τις ρεταϊ κάνουν όσο πολλά μοντέλα της μπενελλι.
Ίσως και ακριβότερα.

Ας πούμε εγώ αγόρασα την μοντεφελτρο με το κομφορτ κοντακι 900€ και κάποια της ρετάϊ είναι ακριβότερα.

Το ίδιο ισχύει και για άλλα μοντέλα.

Έχει η μπενελλι και 780 και με 1080 και με 1250 κτλ....

Το θέμα δεν είναι μόνο η τιμή.
Τα τουρκικά σε λίγα χρόνια θα καθιερωθούν.

Και όποιος έχει τουρκικό θα είναι ο καλύτερος του χωριού.

Χωρίς πλάκα τώρα οι άνθρωποι εκεί κάνουν δουλειά.
Το χουν πάρει στα σοβαρά.
 
Ω ρε φίλε μου.....Ω ρε φίλε μου....τι διαβάζει κανείς....ο συνδικαλισμός φταίει που θέλαμε από καταβολής κράτους έναν Γερμανό για να μας κυβερνήσει....και ο Έλληνας την κουτοπονηριά την έχει φτάσει σε άλλο τόπο......sarcastic..
Το μεγαλύτερο συνδικάτο στην Ευρωπη ειναι Γερμανικό (German: Deutscher Gewerkschaftsbund; DGB) και το 2011 εκπροσωπούσε 6 εκατομμύρια εργαζόμενους. Συστάθηκε στο Μόναχο το 1949!
 
Δυστυχώς δεν είναι όλα τα συνδικάτα ίδια ούτε συγγοινωνουντα δοχεία με την εκάστοτε κυβέρνηση. Δεν μας φτάνει σελίδες να γράφουμε για Σκαραμαγκά για ΔΕΗ για λεωφορεία για ΕΛΒΟ κτλ.

Αφού δεν καταφέραμε να τις κάνουμε επικερδής μας φταίνε συνωμοσίες ότι οι Γερμανοί δεν θέλανε κτλ. Ο Γερμανός φταίει που ο έπαιρνε 1800 η καθαρίστρια στην ΔΕΗ και 900 ο δάσκαλος του Δημοτικού

Ασφαλώς και είναι θεμιτή η υπεράσπιση των δικαιωμάτων κάθε εργαζομένου .

Τέλος οφτοπικ
 
Αυτή την retay την αντιπροσωπεύει κανείς στο ελλαδισταν; πολύ ωραίες καραμπινες έχουν οι γείτονες πάντως
https://avramidisopla.gr/product-category/retay/
Δεν ξερω αν ειναι αυτος ο αντιπροσωπος αλλα δεν βρηκα κατι αλλο, ο Μηλιδωνης εφερνε τα αεροβολα αλλα δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο.
 
Το πλαγιο ειναι το ιερο δισκοποτηρο?Ξερεις ποσοι κυνηγουν με αυτο σε βαλτο?
Πράγματι!! Ένα 1ος μου ξάδελφος που πάει για παπιά κ μόνο...(που και που) κυνηγάει με ένα πλάγιο κοκοροτούφεκο (δν θυμάμαι μάρκα) με 76cm κάννες 1* & 2*...... .sarcastic.
 
https://avramidisopla.gr/product-category/retay/
Δεν ξερω αν ειναι αυτος ο αντιπροσωπος αλλα δεν βρηκα κατι αλλο, ο Μηλιδωνης εφερνε τα αεροβολα αλλα δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο.
Θα πάρω αύριο τον αβραμιδη να δω τι παίζει, μου άρεσε πολύ παντος η Mara
 
Έχουμε μπερδέψει τα πράγματα από τη μία μιλάμε για όπλα και από την άλλη για συνδικαλισμό εμείς τα λάθη που έχουμε κάνει σαν χώρα και τις ιδιαιτερότητες λίγο πολύ τις ξέρουμε όλοι δεν με νοιάζει τι συνδικαλιστές οι πολιτικοί εργαζομένους αυτό που με νοιάζει είναι το όπλο που θα αγοράσω να είναι καλό στη συγκεκριμένη περίπτωση τα όπλα αυτά κατά τη γνώμη μου είναι ακριβά για αυτό που είναι σήμερα όταν με τα ίδια χρήματα παίρνω επώνυμο ιταλικό αύριο όταν θα κάνουν όνομα βλέπουμε
 
Καποτε είχαμε κι εμεις μια ΠΥΡΚΑΛ που θα μπορούσε σήμερα να ειναι πολύ μπροστά.
Σήμερα που μιλάμε για ανάπτυξη τι μπορουμε να έχουμε ;
àrkidi@ !!!
‘’ οι κυβερνώντες είναι ανάλογοι του λαού ‘’ αγαπητέ Δημήτρη !
 
Έχουμε μπερδέψει τα πράγματα από τη μία μιλάμε για όπλα και από την άλλη για συνδικαλισμό εμείς τα λάθη που έχουμε κάνει σαν χώρα και τις ιδιαιτερότητες λίγο πολύ τις ξέρουμε όλοι δεν με νοιάζει τι συνδικαλιστές οι πολιτικοί εργαζομένους αυτό που με νοιάζει είναι το όπλο που θα αγοράσω να είναι καλό στη συγκεκριμένη περίπτωση τα όπλα αυτά κατά τη γνώμη μου είναι ακριβά για αυτό που είναι σήμερα όταν με τα ίδια χρήματα παίρνω επώνυμο ιταλικό αύριο όταν θα κάνουν όνομα βλέπουμε
Χαιρετώ όλους εδώ μέσα.Έχεις δίκιο.Η ιστορία μέ τήν Τουρκία καί τήν μειωνότητα εδώ στήν ΘΡΑΚΗ ΜΑΣ είναι πολύ παλιά καί σηκώνει πολύ συζήτηση,αλλά πρός ΘΕΟΥ,όχι εδώ μέσα.Τό φόρουμ νομίζω είναι γιά άλλες συζητήσεις.Αλλο ή πολιτική παιδιά.
 
Χαιρετώ όλους εδώ μέσα.Έχεις δίκιο.Η ιστορία μέ τήν Τουρκία καί τήν μειωνότητα εδώ στήν ΘΡΑΚΗ ΜΑΣ είναι πολύ παλιά καί σηκώνει πολύ συζήτηση,αλλά πρός ΘΕΟΥ,όχι εδώ μέσα.Τό φόρουμ νομίζω είναι γιά άλλες συζητήσεις.Αλλο ή πολιτική παιδιά.
Αλήθεια,ξέρει κάπιος γιά τά YILDIZ SPZ-ME.
 
Αργησαν να βγαλουν πλαγια με πλαστικα μερη.Ειναι πολυ πιο πρακτικα στο κυνηγι των υβροβιων.
Ας τα βγαλουν ομως με φλατζες για να τους βγαλουμε το καπελο.
Παιδιά,έβγαλε μέ φλάντσες ή ΚRAL ARMS,(πάλι τούρκικο,γαμ.............το,τί νά κάνουμε),αλλά πότε θά τό εισάγουν.
 
Το πλαγιο ειναι το ιερο δισκοποτηρο?Ξερεις ποσοι κυνηγουν με αυτο σε βαλτο?
Παλικάρια,εγώ πήρα ένα AKKAR μέ 61cm κάνες,πρίν ένα μήνα.Μπιμπελό.Τώρα τήν ψάχνω γιά τό SPZ-M τής YILDIZ.Γνωρίζει κανείς κάτι?
 
Παλικάρια,εγώ πήρα ένα AKKAR μέ 61cm κάνες,πρίν ένα μήνα.Μπιμπελό.Τώρα τήν ψάχνω γιά τό SPZ-M τής YILDIZ.Γνωρίζει κανείς κάτι?
καλός ήρθες στο forum VASIGO βλέπω είσαι ενημερωμένος για τα τουρκικα όπλα.. θα έλεγα με αυτά τα λίγα που έχεις γράψει και έχω διαβάσει, μου έχεις δώσει την εντύπωση ότι είσαι λάτρης της τουρκικής οπλοβιομηχανιας. Ελπίζω να είσαι και στο μέλλον μετά από αρκετή χρήση του όπλου σου το ίδιο ενθουσιοδης, και να μας πεις τα κατορθώματα σου έως τότε θα κάνουμε υπομονή.
 
καλός ήρθες στο forum VASIGO βλέπω είσαι ενημερωμένος για τα τουρκικα όπλα.. θα έλεγα με αυτά τα λίγα που έχεις γράψει και έχω διαβάσει, μου έχεις δώσει την εντύπωση ότι είσαι λάτρης της τουρκικής οπλοβιομηχανιας. Ελπίζω να είσαι και στο μέλλον μετά από αρκετή χρήση του όπλου σου το ίδιο ενθουσιοδης, και να μας πεις τα κατορθώματα σου έως τότε θα κάνουμε υπομονή.
Σταμάτη δέν λατρεύω τά τούρκικα,λατρεύω τά ευρώ μου.Εικοσιέξη .μήνες καί δέν είρθε ακόμη ή σύνταξη.Ομως ερωτεύτηκα ξανά μέ τό κυνήγι,τό είχα παρατημένο 8-9 χρόνια λόγω κρίσης,καί θέλω αλλαγές στά 35αετίας όπλα μου.Αυτό είναι όλο.Βέβαια στόν τόπο μου μεγαλώσαμε μέ τούς μειωνοτικούς καί έχωντας πολούς γνωστούς,από αυτούς,τούς βλέπω μέ τίς τούρκικες καραμπίνες τους,νά πηγαίνουν μιά χαρά στό κυνήγι.Δηλαδή δέν θά αντέξει οποιοδήποτε από αυτά,σέ μένα μιά δεκαετία,διότι από τά 73 καί μέτα δέν μέ βλέπω κυνηγό,άν ζούμε μέχρι τοτε.
 
Back
Top