Τουρκικά όπλα

Καλησπέρα σας.
Χαζεύοντας στο ίντερνετ είδα σε μια προέκταση αποθήκης ότι έλεγε συμβατή με πολλές μάρκες, μεταξύ αυτών η stoeger και η Baikal. Έχει κανείς αυτές τις δύο μάρκες να μας επιβεβαιώσει ότι το καπάκι της αποθήκης βιδωνει από την μια μάρκα στην άλλη.?
 
Τα λεμε και τα ξανα λεμε αλλα μερικοι επιμενουν...οριστε τα αποτελεσματα ..........και δεν ειναι το μονο...

View attachment 85396
Δεν αναφέρει ο αγαπητός συνάδελφος τι πυρομαχικά χρησιμοποίησε καθως επίσης δεν τα εχει φωτογραφήσει, παρά μόνο το όπλο...
 
30 γρμ Νο 8 γραφει ο συναδελφος.
Μα και ρουκέτα να είναι βάλει θα έβγαινε να το πει ; Από την στιγμή που παρουσιάζει τα μισά στοιχεία σε φωτογραφίες και τα αλλά μισα γραπτά κτλ κτλ δεν είναι αξιόπιστος .
 
Μα και ρουκέτα να είναι βάλει θα έβγαινε να το πει ; Από την στιγμή που παρουσιάζει τα μισά στοιχεία σε φωτογραφίες και τα αλλά μισα γραπτά κτλ κτλ δεν είναι αξιόπιστος .
Ας ανεβασει φωτο εφοσον υπαρχει
Τωρα για το φυσιγγι...αν ειναι ιδιογωμοση καλως. Αν ειναι του εμποριου δεν νομιζω οτι μπορει να το πει γιατι ηεταιρεια θα τον κυνηγισει (θεωρητικα)
 
Ας ανεβασει φωτο εφοσον υπαρχει
Τωρα για το φυσιγγι...αν ειναι ιδιογωμοση καλως. Αν ειναι του εμποριου δεν νομιζω οτι μπορει να το πει γιατι ηεταιρεια θα τον κυνηγισει (θεωρητικα)
Ένα όπλο δεν κόβεται στα δυο με
εργοστασιακά πυρομαχικά , μόνο με ρουκέτες κόβεται … όλα τα λεφτά είναι η απειλή στο τέλος του κειμένου …
 
Εγώ νομίζω ότι δεν μπορεί να αποδειχθεί τίποτα και φυσικά η εταιρεία δεν θα παραδεχτει ότι έχει ελαττωματικό προϊόν. Όχι μόνο αυτή αλλά και καμιά άλλη. Το πολύ πολύ να του επισκευάσουν το όπλο και θα το παρουσιάσουν και σαν χάρη.
 
Ένα όπλο δεν κόβεται στα δυο με
εργοστασιακά πυρομαχικά , μόνο με ρουκέτες κόβεται … όλα τα λεφτά είναι η απειλή στο τέλος του κειμένου …
Εγώ νομίζω ότι δεν μπορεί να αποδειχθεί τίποτα και φυσικά η εταιρεία δεν θα παραδεχτει ότι έχει ελαττωματικό προϊόν. Όχι μόνο αυτή αλλά και καμιά άλλη. Το πολύ πολύ να του επισκευάσουν το όπλο και θα το παρουσιάσουν και σαν χάρη.
Το συγκεκριμένο περιστατικό είχε ανεβεί στο παρόν θέμα πριν αρκετό καιρό, αλλά και πρωτύτερα σε κανα-δυο άλλα θέματα του φόρουμ από άλλους συναδέλφους. Από την αρχή κάτι δεν μου πήγαινε καλά, αλλά απέφυγα να το σχολιάσω. Αλλά όσο περισσότερο το κοιτάζω τόσο περισσότερο αμφιβάλλω ότι έγινε έτσι όπως τα λέει.
Δεν έχω κανένα λόγο και καμία διάθεση να υπερασπιστώ τα τουρκικά όπλα, ούτε είχα ούτε πρόκειται να αγοράσω ποτέ. Αλλά δυστυχώς δεν με πείθει ο παθών συνάδελφος ότι η ζημιά οφείλεται σε ελαττωματικό όπλο και όχι σε δική του μα.......α !!!
Ούτε η φωτογραφία με πείθει, γιατί δεν δείχνει που ακριβώς έγινε η ζημιά, φαίνεται απλώς ένα όπλο σε δυο κομμάτια ... Υποθέτουμε ότι έσπασε η αποθήκη ... Αλλά δεν έχει 2-3 φωτογραφίες πιο λεπτομερείς, κι από τις δυο πλευρές, να φαίνονται ακριβώς τα σημεία που έσπασε ... Βγήκε από τη βάση ή κόπηκε ??? o_O
Η δε περιγραφή του αντί να διευκρινίζει, κάνει τα πράγματα χειρότερα, και ενισχύει τις αμφιβολίες μου ...
Λέει: "... μου έσπασε στα δυο και όλα τα αέρια μου ήρθαν στο πρόσωπο ..." ως εδώ καλά ... αλλά μετά λέει "... και το δεύτερο φυσίγγι που πήρε σημαδεύε εμένα ..." :oops: Πώς γίνεται αυτό? Αφού με την πυροδότηση έσπασε και αποχωρίστηκε κάννη και αποθήκη από την βάση, πώς πήρε δεύτερο φυσίγγι ??? Και ας δεχτούμε ότι το πήρε και γύρισε η κάννη ανάποδα και τον σημάδευε ... Από πού κι ως πού υπήρχε κίνδυνος να σκάσει το φυσίγγι, μακριά από το κλείστρο και τον επικρουστήρα ??? Και μας λέει σαν μεγάλος γνώστης: "... για καλή Μ τύχη ήξερα να το σώσω πριν σκάσει και εκείνο ..." :eek: Ώπα ρε φίλε, και ποιος είναι αυτός ο τρόπος που "ήξερες να το σώσεις", να τον μάθουμε κι εμείς που δεν κατέχουμε και πολλά από όπλα ??? .yel.
Με όλα αυτά εμένα δεν με πείθει με τίποτα ... Και έτσι μπορώ κι εγώ να υποθέσω διάφορα ... Π.χ. ότι του έπεσε το όπλο και το πάτησε ... ότι το είχε στο κάθισμα κι έκατσε πάνω του ... ότι το είχε σε καρότσα αγροτικού και το πλάκωσαν με κανένα καπρί ... και πολλά άλλα ... Δηλαδή ότι η ζημιά είχε ήδη γίνει - από κακομεταχείριση - και απλώς ολοκληρώθηκε (και φανερώθηκε) με την πυροδότηση του φυσιγγίου.
 
Εγώ νομίζω ότι δεν μπορεί να αποδειχθεί τίποτα και φυσικά η εταιρεία δεν θα παραδεχτει ότι έχει ελαττωματικό προϊόν. Όχι μόνο αυτή αλλά και καμιά άλλη. Το πολύ πολύ να του επισκευάσουν το όπλο και θα το παρουσιάσουν και σαν χάρη.
πολυ πιθανό
 
Παντα ο χρηστης
Αμα το αφησεις στο τοίχο μονο του δεν παθαινει τιποτα
Το πολυ πολυ να το ρίξει κάτω κανά γατσί καθως θα τρέχει μεσα στο σπίτι

Υπάρχει και η αστοχία υλικού στην βιομηχανία. Τώρα δεν μιλαω για αλμαρ ρεκτα κτλ αυτά άμα τα δεις με στραβό μάτι σπάνε
 
Εγώ νομίζω ότι δεν μπορεί να αποδειχθεί τίποτα και φυσικά η εταιρεία δεν θα παραδεχτει ότι έχει ελαττωματικό προϊόν. Όχι μόνο αυτή αλλά και καμιά άλλη. Το πολύ πολύ να του επισκευάσουν το όπλο και θα το παρουσιάσουν και σαν χάρη.
Το καταδικάζεις ως ελαττωματικό ; Γιατί η κάθε εταιρία να παραδεχτεί κάτι που δεν ισχύει ; Επειδή υπάρχουν πολλοί ανεύθυνοι ;
 
Το συγκεκριμένο περιστατικό είχε ανεβεί στο παρόν θέμα πριν αρκετό καιρό, αλλά και πρωτύτερα σε κανα-δυο άλλα θέματα του φόρουμ από άλλους συναδέλφους. Από την αρχή κάτι δεν μου πήγαινε καλά, αλλά απέφυγα να το σχολιάσω. Αλλά όσο περισσότερο το κοιτάζω τόσο περισσότερο αμφιβάλλω ότι έγινε έτσι όπως τα λέει.
Δεν έχω κανένα λόγο και καμία διάθεση να υπερασπιστώ τα τουρκικά όπλα, ούτε είχα ούτε πρόκειται να αγοράσω ποτέ. Αλλά δυστυχώς δεν με πείθει ο παθών συνάδελφος ότι η ζημιά οφείλεται σε ελαττωματικό όπλο και όχι σε δική του μα.......α !!!
Ούτε η φωτογραφία με πείθει, γιατί δεν δείχνει που ακριβώς έγινε η ζημιά, φαίνεται απλώς ένα όπλο σε δυο κομμάτια ... Υποθέτουμε ότι έσπασε η αποθήκη ... Αλλά δεν έχει 2-3 φωτογραφίες πιο λεπτομερείς, κι από τις δυο πλευρές, να φαίνονται ακριβώς τα σημεία που έσπασε ... Βγήκε από τη βάση ή κόπηκε ??? o_O
Η δε περιγραφή του αντί να διευκρινίζει, κάνει τα πράγματα χειρότερα, και ενισχύει τις αμφιβολίες μου ...
Λέει: "... μου έσπασε στα δυο και όλα τα αέρια μου ήρθαν στο πρόσωπο ..." ως εδώ καλά ... αλλά μετά λέει "... και το δεύτερο φυσίγγι που πήρε σημαδεύε εμένα ..." :oops: Πώς γίνεται αυτό? Αφού με την πυροδότηση έσπασε και αποχωρίστηκε κάννη και αποθήκη από την βάση, πώς πήρε δεύτερο φυσίγγι ??? Και ας δεχτούμε ότι το πήρε και γύρισε η κάννη ανάποδα και τον σημάδευε ... Από πού κι ως πού υπήρχε κίνδυνος να σκάσει το φυσίγγι, μακριά από το κλείστρο και τον επικρουστήρα ??? Και μας λέει σαν μεγάλος γνώστης: "... για καλή Μ τύχη ήξερα να το σώσω πριν σκάσει και εκείνο ..." :eek:Ώπα ρε φίλε, και ποιος είναι αυτός ο τρόπος που "ήξερες να το σώσεις", να τον μάθουμε κι εμείς που δεν κατέχουμε και πολλά από όπλα ??? .yel.
Με όλα αυτά εμένα δεν με πείθει με τίποτα ... Και έτσι μπορώ κι εγώ να υποθέσω διάφορα ... Π.χ. ότι του έπεσε το όπλο και το πάτησε ... ότι το είχε στο κάθισμα κι έκατσε πάνω του ... ότι το είχε σε καρότσα αγροτικού και το πλάκωσαν με κανένα καπρί ... και πολλά άλλα ... Δηλαδή ότι η ζημιά είχε ήδη γίνει - από κακομεταχείριση - και απλώς ολοκληρώθηκε (και φανερώθηκε) με την πυροδότηση του φυσιγγίου.
Γέμισε ο τόπος κατσαπλιάδες …
 
Το καταδικάζεις ως ελαττωματικό ; Γιατί η κάθε εταιρία να παραδεχτεί κάτι που δεν ισχύει ; Επειδή υπάρχουν πολλοί ανεύθυνοι ;
Δεν καταδίκασα τίποτα. Λέω ότι χωρίς απόδειξη καμία εταιρεια δεν πρόκειται να παραδεχτεί ότι ευθύνεται το προιόν της. Το ίδιο λέμε. Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν μπορώ να διαπιστώσω τίποτα.
 
Το καταδικάζεις ως ελαττωματικό ; Γιατί η κάθε εταιρία να παραδεχτεί κάτι που δεν ισχύει ; Επειδή υπάρχουν πολλοί ανεύθυνοι ;
Ναι βρε παιχτουρα...να τους καταδικασει, να τους κραξει.
Να μας πασαρουν ελατωματικα προιοντα κ εμεις να καθομαστε απαθεις;
Νο γουει
 
Back
Top