Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

Εε τότε ας κλείσουν όλες οι ελληνικές βιοτεχνίες να μην φτιχνουμε ΟΥΤΕ φυσιγγια και να μας πουλάνε οι Ιταλοί ότι π@π@ θέλουν και όσο θέλουν και μετά πάλι κάτι θα μας ενοχλεί.. Γάτος πηδάει γάτος σκούζει λέει μια παροιμία...
 
Για την Ελλάδα που γράφει το κουτί από κάτω δηλώνει πως το προϊόν δεν θα γίνει εξαγωγή σε ξένες χώρες οπότε δεν χρειάζεται το πολύ συζητημενο CIP που έφαγε κυνηγητό τσάμπα ο άνθρωπος

Εκτός Ναυπλιώτη που εξάγει τα φυσίγγια του,έχετε δει αλλά κουτιά φυσίγγια να γράφουν CIP ; Εγώ προσωπικά πουθενά ούτε καν του Δορκά που είναι μεγάλο εργοστάσιο με προδιαγραφές κλπ κλπ κλπ
Και κιργιας γράφει cip κανένας άλλος.....
 
Πριν να ξεκινήσω να γεμίζω,τα δούλευα πολύ,και τα 32αρια του και τα 36αρια τού, όπως επίσης και τα ΣΤΑΡ ΕΛΛΆΣ τα οποία τα έχει ακόμα, βέβαια δεν γνωρίζω πλέον σεταπ και τέτοια,το μόνο που ξέρω είναι ότι άνθρωποι στο χωριό μου 50-60 χρόνων που κυνηγάνε σχεδόν καθημερινά,δεν τα αλλάζουν, και έχουν και αποτελέσματα καλά, και η τιμή τους;;;;; 5,30€ τα 32αια και 6,50€ τα 36αρια του, τώρα;;;από εκεί και πέρα δεν ξέρω κάτι άλλο
 
Συμφωνώ με τον Αλέξανδρο, το χω ξαναγράψει δεν έχει να κάνει με τα φυσίγγια η την ποιότητα αυτών αλλά με τον τρόπο που πλασάρονται ας ήταν όπως κάνει ο κάθε βιοτέχνης έστω και με στοιχεία πόλης η ένα τηλέφωνο,τώρα τουλάχιστον υπάρχει ένα στοιχείο στο κουτί να ξέρει ο πελάτης τουλάχιστον ποιός τα φτιάχνει. Στο φινάλε καλό του κάνει να γνωρίζει ο κόσμος ποιός και τι .
 
Εε τότε ας κλείσουν όλες οι ελληνικές βιοτεχνίες να μην φτιχνουμε ΟΥΤΕ φυσιγγια και να μας πουλάνε οι Ιταλοί ότι π@π@ θέλουν και όσο θέλουν και μετά πάλι κάτι θα μας ενοχλεί.. Γάτος πηδάει γάτος σκούζει λέει μια παροιμία...
Οι Ιταλοί φτιάχνουν καλά φυσίγγια, τώρα αν στην Ελλάδα έρχονται παπαριες δεν οφείλεται σε αυτούς .... να ρωτήσουμε αυτούς που τα εισάγουν ;
Άραγε η τρίτης διαλογής κάλυκες που έρχονται στην Ελλάδα που οφείλεται, κάτι ασταθή καψούλια και κάτι βουτυρόσκαγα με τιμές Χ2 των ευρωπαϊκών με προδιαγραφές ; Αχ αυτή η Οσία Μαρία Ελλάδα.
 
Οι Ιταλοί φτιάχνουν καλά φυσίγγια, τώρα αν στην Ελλάδα έρχονται παπαριες δεν οφείλεται σε αυτούς .... να ρωτήσουμε αυτούς που τα εισάγουν ;
Άραγε η τρίτης διαλογής κάλυκες που έρχονται στην Ελλάδα που οφείλεται, κάτι ασταθή καψούλια και κάτι βουτυρόσκαγα με τιμές Χ2 των ευρωπαϊκών με προδιαγραφές ; Αχ αυτή η Οσία Μαρία Ελλάδα.
Είτε μας αρέσει είτε όχι φίλε Νικολή έτσι έχει η κατάσταση. Έχεις σκεφτεί ποτε πως και οι ίδιες εταιρίες δίνουν άλλες πυριτιδες για ιδιογομωση σε εμάς η κρατάνε τα καλά βύσματα για πάρτι τους;; Μάλλον όχι.. επίσης.. έχεις σκεφτεί πως η κατάσταση αυτή έχει δημιουργηθεί μάλλον επειδή κανένας δεν έκανε παράπονα για αυτά που αναφέρεις παρά το καταηπιαν αμάσητο;
Τέλος είτε μας αρέσει ετσι έχει η κατάσταση.. εάν μπορείτε ανοιχτέ εσείς ένα κατάστημα και φέρτε τα καλύτερα υλικά και στις καλύτερες τιμές.. που θα τα βρείτε δε ξέρω μόνο γιατί και αυτοί που τα παράγουν σκάρτα τα κάνουν..
το ψάρι ζεχνει από το κεφάλι...
Και επιτέλους εντάξει φίλε ηρέμησε λίγο με τους Ιταλούς.. δε στους βρίσαμε κιόλας .very funny.
 
Άλλοι δεν θέλουν ούτε να τα βλέπουν,και άλλοι δεν τα αλλάζουν με τίποτα, γούστα είναι αυτά και είναι όλα σεβαστά, εμένα μου αρέσει που ο άνθρωπος αυτός έχει μια γερή βιοτεχνία και βύσματα δικά του,και κάπου ακούστηκε ότι ετοιμάζει και κάλυκες δικούς του,και γεμίζει και για πολλά καταστήματα, είναι καλό και ωραίο να έχουμε τέτοιες βιοτεχνίες στην Ελλάδα μας,δεν έχουμε που δεν έχουμε τίποτα, τουλάχιστον κάτι τέτοια είναι καλά
Αρι συμφωνω μαζι σου κ ειναι μια πολυ ωραια προσπαθεια και προπαντων Ελληνικη!
Ωστοσο το θεμα ομως δεν ειναι ουτε αν ειναι καλα η κακα τα φυσιγγια του ουτε αν εχουν περασει cip..
Τα ιμπεριαλ 32γρ τα ειδα κ τα πηρα πρωτη φορα τον Δεκ.'07 απο Πατρα σαν Ισπανικα φυσιγγια...
Απο τοτε κ μεχρι πριν μπει η "Ελληνικη σημανση" ολα τα καταστηματα κ στο ιντερνετ ελεγαν για imperial Ισπανιας..κ λογικο ειναι ο οποιοσδηποτε να πεισθει(ειδικα αν δεν ειχε το μικροβιο να ανοιγει τα φυσιγγια)οτι προκειται για Ισπανικο προιον αφου στα κουτια τους υπηρχαν μονο Ισπανικα κ Αγγλικα κ καμμια Ελληνικη λεξη..
Οταν εφερε ο καλκαντζακος τα ισπανικα ιμπεριαλ κ ελεγε προσοχη στις απομιμησεις καπιοι το καταλαβαν..
Κ στην τελικη δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος να πουλιουνται φυσιγγια με την ιδια ονομασια κ παρομοιο σταμπαρισμα στον καλυκα?
Και το ξαναλεω οτι οσες φορες δοκιμασα τα Ελληνικα ιμπεριαλ 32γρ εμεινα απολυτα ευχαριστημενος...
Η κοροιδια ομως ποτε δεν μου αρεσε....
20200119_181716.jpg
20200119_181942.jpg
20200119_182011.jpg
 
Αρι συμφωνω μαζι σου κ ειναι μια πολυ ωραια προσπαθεια και προπαντων Ελληνικη!
Ωστοσο το θεμα ομως δεν ειναι ουτε αν ειναι καλα η κακα τα φυσιγγια του ουτε αν εχουν περασει cip..
Τα ιμπεριαλ 32γρ τα ειδα κ τα πηρα πρωτη φορα τον Δεκ.'07 απο Πατρα σαν Ισπανικα φυσιγγια...
Απο τοτε κ μεχρι πριν μπει η "Ελληνικη σημανση" ολα τα καταστηματα κ στο ιντερνετ ελεγαν για imperial Ισπανιας..κ λογικο ειναι ο οποιοσδηποτε να πεισθει(ειδικα αν δεν ειχε το μικροβιο να ανοιγει τα φυσιγγια)οτι προκειται για Ισπανικο προιον αφου στα κουτια τους υπηρχαν μονο Ισπανικα κ Αγγλικα κ καμμια Ελληνικη λεξη..
Οταν εφερε ο καλκαντζακος τα ισπανικα ιμπεριαλ κ ελεγε προσοχη στις απομιμησεις καπιοι το καταλαβαν..
Κ στην τελικη δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος να πουλιουνται φυσιγγια με την ιδια ονομασια κ παρομοιο σταμπαρισμα στον καλυκα?
Και το ξαναλεω οτι οσες φορες δοκιμασα τα Ελληνικα ιμπεριαλ 32γρ εμεινα απολυτα ευχαριστημενος...
Η κοροιδια ομως ποτε δεν μου αρεσε....
View attachment 8525
View attachment 8526
View attachment 8527
Σε αυτά που λες έχεις απόλυτο δίκιο, συμφωνώ μαζί σου, αλλά γιατί να το έκανε αυτό;;;;; κάτι θα παιζόταν μάλλον
 
Είτε μας αρέσει είτε όχι φίλε Νικολή έτσι έχει η κατάσταση. Έχεις σκεφτεί ποτε πως και οι ίδιες εταιρίες δίνουν άλλες πυριτιδες για ιδιογομωση σε εμάς η κρατάνε τα καλά βύσματα για πάρτι τους;; Μάλλον όχι.. επίσης.. έχεις σκεφτεί πως η κατάσταση αυτή έχει δημιουργηθεί μάλλον επειδή κανένας δεν έκανε παράπονα για αυτά που αναφέρεις παρά το καταηπιαν αμάσητο;
Τέλος είτε μας αρέσει ετσι έχει η κατάσταση.. εάν μπορείτε ανοιχτέ εσείς ένα κατάστημα και φέρτε τα καλύτερα υλικά και στις καλύτερες τιμές.. που θα τα βρείτε δε ξέρω μόνο γιατί και αυτοί που τα παράγουν σκάρτα τα κάνουν..
το ψάρι ζεχνει από το κεφάλι...
Και επιτέλους εντάξει φίλε ηρέμησε λίγο με τους Ιταλούς.. δε στους βρίσαμε κιόλας .very funny.
Ηρεμότατος είμαι φίλε.
 
Είτε μας αρέσει είτε όχι φίλε Νικολή έτσι έχει η κατάσταση. Έχεις σκεφτεί ποτε πως και οι ίδιες εταιρίες δίνουν άλλες πυριτιδες για ιδιογομωση σε εμάς η κρατάνε τα καλά βύσματα για πάρτι τους;; Μάλλον όχι.. επίσης.. έχεις σκεφτεί πως η κατάσταση αυτή έχει δημιουργηθεί μάλλον επειδή κανένας δεν έκανε παράπονα για αυτά που αναφέρεις παρά το καταηπιαν αμάσητο;
Τέλος είτε μας αρέσει ετσι έχει η κατάσταση.. εάν μπορείτε ανοιχτέ εσείς ένα κατάστημα και φέρτε τα καλύτερα υλικά και στις καλύτερες τιμές.. που θα τα βρείτε δε ξέρω μόνο γιατί και αυτοί που τα παράγουν σκάρτα τα κάνουν..
το ψάρι ζεχνει από το κεφάλι...
Και επιτέλους εντάξει φίλε ηρέμησε λίγο με τους Ιταλούς.. δε στους βρίσαμε κιόλας .very funny.
Φίλε Γιώργο γεμίζεις φυσίγγια;;;ή δουλεύεις έτοιμα;;;από περιέργεια ρωτάω, όσο για τα σκάρτα;;;ναι έχει δίκιο φίλε μου
 
Αρι συμφωνω μαζι σου κ ειναι μια πολυ ωραια προσπαθεια και προπαντων Ελληνικη!
Ωστοσο το θεμα ομως δεν ειναι ουτε αν ειναι καλα η κακα τα φυσιγγια του ουτε αν εχουν περασει cip..
Τα ιμπεριαλ 32γρ τα ειδα κ τα πηρα πρωτη φορα τον Δεκ.'07 απο Πατρα σαν Ισπανικα φυσιγγια...
Απο τοτε κ μεχρι πριν μπει η "Ελληνικη σημανση" ολα τα καταστηματα κ στο ιντερνετ ελεγαν για imperial Ισπανιας..κ λογικο ειναι ο οποιοσδηποτε να πεισθει(ειδικα αν δεν ειχε το μικροβιο να ανοιγει τα φυσιγγια)οτι προκειται για Ισπανικο προιον αφου στα κουτια τους υπηρχαν μονο Ισπανικα κ Αγγλικα κ καμμια Ελληνικη λεξη..
Οταν εφερε ο καλκαντζακος τα ισπανικα ιμπεριαλ κ ελεγε προσοχη στις απομιμησεις καπιοι το καταλαβαν..
Κ στην τελικη δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος να πουλιουνται φυσιγγια με την ιδια ονομασια κ παρομοιο σταμπαρισμα στον καλυκα?
Και το ξαναλεω οτι οσες φορες δοκιμασα τα Ελληνικα ιμπεριαλ 32γρ εμεινα απολυτα ευχαριστημενος...
Η κοροιδια ομως ποτε δεν μου αρεσε....
View attachment 8525
View attachment 8526
View attachment 8527

Los cartuchos de caza Pyrgos C.I.P IMPERIAL Espania.sarcastic.
Αργοτερα αλλαξε και συσκευασια για καλυτερη συντηρηση.
Τα ειχε και σε χαμηλοτερη τιμη και καλα προσφορα
και πηγαιναν και φορτωναν τα αυτοκινητα με εμπορευμα.

 
Από ότι φαίνεται πλέον ο κ. Καρδαράς στον πύργο Ηλείας τα ιμπεριαλ τα βγάζει και με ονοματεπώνυμο,και είναι φυσίγγια στα μέρη μου που πάνε πολύ καλά σε τσιχλιτσες που τα δουλεύουμε,τα 32αρια τού.View attachment 8500View attachment 8501
μαλλον δακτυλο απο τους ισπανους πρεπει να εφαγε και εβαλε μυαλο .big smile.
 
Los cartuchos de caza Pyrgos C.I.P IMPERIAL Espania.sarcastic.
Αργοτερα αλλαξε και συσκευασια για καλυτερη συντηρηση.
Τα ειχε και σε χαμηλοτερη τιμη και καλα προσφορα
και πηγαιναν και φορτωναν τα αυτοκινητα με εμπορευμα.

Να δω που θα βάλουν τη μαϊμού με τόσες μπανάνες... .sarcastic. .sarcastic.
 
Παντως τα φυσιγγια του ειναι κατα την γνωμη μου καλα.Εχω ριξει λιγα 36 και 34.Το 34 το συγκρινα ιδια μερα με f2 kai speed και στο δικο μου οπλο δεν ειδα σημαντικες διαφορες.Απο θεμα σταθεροτητας αποδοσης που για μενα ειναι και το πιο σημαντικο δεν ξερω.Το 32 δεν το εχω ριξει ποτε το 30 ομως το θεωρω πολυ φονικο και αρκετα συγκεντρωτικο και μαλακο.Η μακακια ειναι που κρυβεται πισω απο μπερντεδες θαρεις και ντρεπεται ενω τα φυσιγγια του δεν εχουν να ζηλεψουν.Ειδικα στη τιμη που αναφερθηκε.
 
Μα είναι χαζό να βγάζεις καλά πράγματα και να μην τα πλασάρεις με το όνομα σου...... εκτός αν υπάρχουν στην μέση λόγοι αδειοδότησης η εφορίας δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.
Και αν στην μέση ήταν ή είναι η ίδια η maxam????? Είναι ψιλά γράμματα τα οποία δεν τα βγάζουν στην φόρα ;)
 
Back
Top