Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

Εσείς γεμιζεται ένα ένα στο χέρι αυτοί γεμίζουν χιλιάδες δύο τρεις κόκκοι πυριτιδας στο πλάι δεν νομίζω να κάνουν την διαφορα.
Κωστα οποιος γεμιζει με Ζ2Μ το εχει συνηθισει το εργο.Ειδικα σε καποιους καλυκες πιο εντονο το φαινομενο της διαφυγης καποιων φυλλιδιων πυριτιδας .Βλητικα τελειως ασημαντο .Το διαφανο χρωμα δεν επιλεγεται τυχαια σε καποια φυσιγγια .Υπαρχει λογος
 
Κωστα οποιος γεμιζει με Ζ2Μ το εχει συνηθισει το εργο.Ειδικα σε καποιους καλυκες πιο εντονο το φαινομενο της διαφυγης καποιων φυλλιδιων πυριτιδας .Βλητικα τελειως ασημαντο .Το διαφανο χρωμα δεν επιλεγεται τυχαια σε καποια φυσιγγια .Υπαρχει λογος
Δημήτρη ένα φυσιγγακι που έχω λατρέψει στο cal 20 της εταιρείας αυτής στην αρχή όταν άνοιξα το πρώτο κουτί ήταν χειρότερο από αυτό της φώτο, σκόρπια πυρίτιδα μέχρι πάνω το συγκεντρωτηρα λέω την πάτησα και είχα πάρει και ποσότητα. Στο κυνήγι απόλυτη ικανοποίηση σε LR τουφεκιές, γιαυτο να κοιτάμε το τι κάνω όχι τι δείχνω.
 
Οταν εσφαξα για πρωτη φορα ενα f2 classic n 6 34 gr επαθα πλακα. Ειχε πυριτιδα ΠΑΝΤΟΥ. Γυρω απ τον συγκεντρωτηρα μεσα και απο πανω απ τα σκαγια. Λεω ετυχε... Βαζω στο φως ενα ιδιο φυσιγγι ν4 το ιδιο .βαζω ενα ν7 το ιδιο.. Στο κυνηγι ομως δε το αλλαζα με τιποτα γιατι δε με ειχε απογοητευσει ποτε.....
 
Οταν εσφαξα για πρωτη φορα ενα f2 classic n 6 34 gr επαθα πλακα. Ειχε πυριτιδα ΠΑΝΤΟΥ. Γυρω απ τον συγκεντρωτηρα μεσα και απο πανω απ τα σκαγια. Λεω ετυχε... Βαζω στο φως ενα ιδιο φυσιγγι ν4 το ιδιο .βαζω ενα ν7 το ιδιο.. Στο κυνηγι ομως δε το αλλαζα με τιποτα γιατι δε με ειχε απογοητευσει ποτε.....
Το πρόβλημα με αυτά τα φουσεκια δεν είναι η απόδοση....αλλά κάποιοι ακαυτοί κόκκοι πάνε κατευθείαν στο μάτι!
 
Οταν εσφαξα για πρωτη φορα ενα f2 classic n 6 34 gr επαθα πλακα. Ειχε πυριτιδα ΠΑΝΤΟΥ. Γυρω απ τον συγκεντρωτηρα μεσα και απο πανω απ τα σκαγια. Λεω ετυχε... Βαζω στο φως ενα ιδιο φυσιγγι ν4 το ιδιο .βαζω ενα ν7 το ιδιο.. Στο κυνηγι ομως δε το αλλαζα με τιποτα γιατι δε με ειχε απογοητευσει ποτε.....
η πυριτιδα που εχει διαφυγη γυρω απο τον συγκερωτηρα , αλλα και μεσα , ειναι η αιτια , στης καραμπινες να πετανε τα κλειστρα καυτρες αναμενες πυριτιδας , που μπωρει ακομα να καψουν το πρωσοπο , αλλα και τα ματια, κατι τετιο δεν συνβενη ποτε στα δυκανα , και στα μονα οπλα
 
Από ότι φαίνεται πλέον ο κ. Καρδαράς στον πύργο Ηλείας τα ιμπεριαλ τα βγάζει και με ονοματεπώνυμο,και είναι φυσίγγια στα μέρη μου που πάνε πολύ καλά σε τσιχλιτσες που τα δουλεύουμε,τα 32αρια τού.IMG_20200119_075121.jpgIMG_20200119_075125.jpg
 
Από ότι φαίνεται πλέον ο κ. Καρδαράς στον πύργο Ηλείας τα ιμπεριαλ τα βγάζει και με ονοματεπώνυμο,και είναι φυσίγγια στα μέρη μου που πάνε πολύ καλά σε τσιχλιτσες που τα δουλεύουμε,τα 32αρια τού.View attachment 8500View attachment 8501
Για την Ελλαδα ρε γαμοτο
 
Από ότι φαίνεται πλέον ο κ. Καρδαράς στον πύργο Ηλείας τα ιμπεριαλ τα βγάζει και με ονοματεπώνυμο,και είναι φυσίγγια στα μέρη μου που πάνε πολύ καλά σε τσιχλιτσες που τα δουλεύουμε,τα 32αρια τού.View attachment 8500View attachment 8501
Τελειωσε το πλυντηριο με τα Ισπανικα και το πηρε ολο πανω του .sarcastic.
 
Άλλοι δεν θέλουν ούτε να τα βλέπουν,και άλλοι δεν τα αλλάζουν με τίποτα, γούστα είναι αυτά και είναι όλα σεβαστά, εμένα μου αρέσει που ο άνθρωπος αυτός έχει μια γερή βιοτεχνία και βύσματα δικά του,και κάπου ακούστηκε ότι ετοιμάζει και κάλυκες δικούς του,και γεμίζει και για πολλά καταστήματα, είναι καλό και ωραίο να έχουμε τέτοιες βιοτεχνίες στην Ελλάδα μας,δεν έχουμε που δεν έχουμε τίποτα, τουλάχιστον κάτι τέτοια είναι καλά
 
Άλλοι δεν θέλουν ούτε να τα βλέπουν,και άλλοι δεν τα αλλάζουν με τίποτα, γούστα είναι αυτά και είναι όλα σεβαστά, εμένα μου αρέσει που ο άνθρωπος αυτός έχει μια γερή βιοτεχνία και βύσματα δικά του,και κάπου ακούστηκε ότι ετοιμάζει και κάλυκες δικούς του,και γεμίζει και για πολλά καταστήματα, είναι καλό και ωραίο να έχουμε τέτοιες βιοτεχνίες στην Ελλάδα μας,δεν έχουμε που δεν έχουμε τίποτα, τουλάχιστον κάτι τέτοια είναι καλά
Σωστος!
 
Άλλοι δεν θέλουν ούτε να τα βλέπουν,και άλλοι δεν τα αλλάζουν με τίποτα, γούστα είναι αυτά και είναι όλα σεβαστά, εμένα μου αρέσει που ο άνθρωπος αυτός έχει μια γερή βιοτεχνία και βύσματα δικά του,και κάπου ακούστηκε ότι ετοιμάζει και κάλυκες δικούς του,και γεμίζει και για πολλά καταστήματα, είναι καλό και ωραίο να έχουμε τέτοιες βιοτεχνίες στην Ελλάδα μας,δεν έχουμε που δεν έχουμε τίποτα, τουλάχιστον κάτι τέτοια είναι καλά
Ακριβώς! Καλό είναι να στηρίζουμε τέτοιες προσπάθειες!
 
Αλλο να φτιαχνεις "Imperial" και να τα πλασαρεις για Ισπανικα για πολυ καιρο απο γνωστο
πληντυριο της Δυτικης Αθηνας και αλλο να φτιαχνεις Imperial made in Pyrgos και οσοι πιστοι
προσελθετε.Aλλο πατζουρι και αλλο πατζαρι πιστευω.
 
Για την Ελλάδα που γράφει το κουτί από κάτω δηλώνει πως το προϊόν δεν θα γίνει εξαγωγή σε ξένες χώρες οπότε δεν χρειάζεται το πολύ συζητημενο CIP που έφαγε κυνηγητό τσάμπα ο άνθρωπος

Εκτός Ναυπλιώτη που εξάγει τα φυσίγγια του,έχετε δει αλλά κουτιά φυσίγγια να γράφουν CIP ; Εγώ προσωπικά πουθενά ούτε καν του Δορκά που είναι μεγάλο εργοστάσιο με προδιαγραφές κλπ κλπ κλπ
 
Last edited:
Back
Top