Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

Τα χάλκινα τα έχει εδώ και κάποια χρόνια η Β&Ρ, και σύμφωνα με τα γραφόμενα τους, έχουν ειδικό βάρος 9gr/cm³ αν θυμάμαι καλά. Έχουν σκληρότητα αντίστοιχη των ατσάλινων. Τώρα όσον αφορά το TSS, σκληρό είναι, μεγάλο ειδικό βάρος έχει, άρα αν έχει την αναγραφόμενη αρχική, τότε λογικά καλά θα αποδίδει!! Ενδιαφέρον έχει το βισμούθιο!
 
Τα χάλκινα και βισμουθίου, έχουν αποδειχθεί λίγο ανώτερα των σιδερενιων και πολύ ακριβά για τόσο μικρή υπεροχή. Τα tss 18 είναι το μέτρο σύγκρισης για οτιδήποτε κυκλοφορεί αλλά μόνο θεωρητικά, γιατί με την τιμή τους είναι απαγορευτικά για βολές που έχουν ρίσκο. Πάντως γουστάρω τις ονομασίες των τριών σειρών, ψαγμένες και με χιουμοριστικα υπονοούμενα.
 
Έχει κανένας υπόψιν το λόγο για τον οποίο τα νέα Lambro Ducksten (TSS) είναι φτιαγμένα σε 76mm κάλυκα; Έχουν κάποιο ιδιαίτερο συγκεντρωτήρα που μειώνει το διαθέσιμο χώρο; 32 γραμμάρια magnum και με υπέρπυκνα μεγάλου ειδικού βάρους σκάγια; Εκτός αν κολυμπάνε σε αυτή την μεμβράνη που αναφέρεται.
 
Έχει κανένας υπόψιν το λόγο για τον οποίο τα νέα Lambro Ducksten (TSS) είναι φτιαγμένα σε 76mm κάλυκα; Έχουν κάποιο ιδιαίτερο συγκεντρωτήρα που μειώνει το διαθέσιμο χώρο; 32 γραμμάρια magnum και με υπέρπυκνα μεγάλου ειδικού βάρους σκάγια; Εκτός αν κολυμπάνε σε αυτή την μεμβράνη που αναφέρεται.
Μάλλον πρόκειται για τυπογραφικό λάθος των χαρακτηριστικών του tss γιατί και στα 32gr και στα 36gr λέει 76mm κάλυκα
 
Νομίζω χρειάζεται και πιστοποίηση για ατσάλινα αν δεν κάνω λάθος να έχει το όπλο για τα TSS
Και τα ατσάλινα έτσι βγαίνουν όμως σε 76αρι κάλυκα και λίγα γραμμάρια...
Τα ατσάλινα στα ίδια γραμμάρια έχουν πολύ μεγαλύτερο όγκο
 
Ducksten tss lambro....
38euro τα 5.....
Κόστος Τφεκιας....1 κιλό πανσετες ποιοτικές .Γαμω τη φτώχεια μου μέσα.....Λες και Αμά .το ρίξω στα 70 μέτρα θα το πετύχω..
Και δε λιωνουμε ολλα τα χρησαφικα τις γυναικας να τα κανουμε σκαγια πιο φτηνα θα μας βγει .think. 🤣 🤣🤣
 
Είναι γενικά ακριβά ή τα συγκεκριμένα?
Για γενικά δεν έχω ιδέα αλλά τέτοια φυσίγγια δεν θα έπαιρνα ποτέ γιατί μέχρι τα 50 μέτρα,που είναι μια απόσταση για μένα λογική,υπάρχουν πολύ φθηνότερα πού κάνουν την δουλειά.φυσικα πάντα θα υπάρχουν κάποιοι πού μπορούν να υποστηρίξουν τέτοιες αποστάσεις(δύσκολο σε πάπια σούρουπο και ξημέρωμα)και τέτοιες τιμές.Εξαλλου και οι φραγκατοι πού έχουν από 5 φεραρι δεν τις αγοράζουν για βόλτες.....😉
 
Ducksten tss lambro....
38euro τα 5.....
Κόστος Τφεκιας....1 κιλό πανσετες ποιοτικές .Γαμω τη φτώχεια μου μέσα.....Λες και Αμά .το ρίξω στα 70 μέτρα θα το πετύχω..
Με 2 φυσιγγια, = 1kg πανσέτες....κ περνεις κ ρεστα...
Τη Remington παει να κοντράρει ήθελα να'ξερα....;;;; :rolleyes:
 
Back
Top