ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

Σήμερα μέτρησα με ηλεκτρονικό παχύ μέτρο τα τσοκ μου carlsons sporting clays ported κ έχουν ως εξής: SKEET(725) 18,42 IC(720) 18,35 LM(725) 18,2 MOD(710) 18,06. Όπλο browning 525 με αυλο 18,4 τον οποίο δεν έχω μετρήσει. Από αυτά τα λίγα που γνωρίζω τα τσοκ καταρχήν δεν αντιστοιχούν οι διαστάσεις τους με την μέτρηση που κάνω εγώ κ δεύτερον είναι όλα πιο ανοιχτά από αυτό που αναγράφουν σωστά;Φυσικά αυτά εάν ο αυλός είναι 18,4 .
 
Σήμερα μέτρησα με ηλεκτρονικό παχύ μέτρο τα τσοκ μου carlsons sporting clays ported κ έχουν ως εξής: SKEET(725) 18,42 IC(720) 18,35 LM(725) 18,2 MOD(710) 18,06. Όπλο browning 525 με αυλο 18,4 τον οποίο δεν έχω μετρήσει. Από αυτά τα λίγα που γνωρίζω τα τσοκ καταρχήν δεν αντιστοιχούν οι διαστάσεις τους με την μέτρηση που κάνω εγώ κ δεύτερον είναι όλα πιο ανοιχτά από αυτό που αναγράφουν σωστά;Φυσικά αυτά εάν ο αυλός είναι 18,4 .
Ειναι πιο ανοιχτά
Εγω εχω τα ίδια τσοκ αλλά για 18,8 αυλό και το LM 18,41 , M 18,28 και F 18,03 Το Μ όμως ειναι ,ας πούμε πραγματικό Μ
 
Kicks... Αν δεν βαρεθουν κοντά, θα βαρεθουν μακριά... 😜

Ότι πιο αντικειμενικο το σχόλιο σου 😛

Πριν πάρω το kicks έψαξα στην σελίδα τους να δω τα μέτρα που έδιναν για κάθε σύσφιξη
Μου φάνηκαν λίγο υπερβολικά αρχικά αλλά στην πράξη βλέπω ότι όντως το mod τις έχει τις 50-53 γιαρδες που "ταζουν"
Εσύ τι λες;;
 
Ότι πιο αντικειμενικο το σχόλιο σου 😛

Πριν πάρω το kicks έψαξα στην σελίδα τους να δω τα μέτρα που έδιναν για κάθε σύσφιξη
Μου φάνηκαν λίγο υπερβολικά αρχικά αλλά στην πράξη βλέπω ότι όντως το mod τις έχει τις 50-53 γιαρδες που "ταζουν"
Εσύ τι λες;;
Εγώ είδα εξαιρετικά πράγματα από το mod...
Το πήρα λίγο δύσπιστος γιατί ήθελα απλώς να βάζει ένα σκαγακι παραπάνω στην τσίχλα σε σχέση με τα 4 άστρα που κυνηγάω σχεδόν μόνιμα στη μαξους κ το έκανε κ με το παραπάνω...
Από το πρώτο κυνήγι κατάλαβα γιατί λατρεύω αυτά τα τσοκ...
Τα έχει τα μέτρα ναι...
 
Ότι πιο αντικειμενικο το σχόλιο σου 😛

Πριν πάρω το kicks έψαξα στην σελίδα τους να δω τα μέτρα που έδιναν για κάθε σύσφιξη
Μου φάνηκαν λίγο υπερβολικά αρχικά αλλά στην πράξη βλέπω ότι όντως το mod τις έχει τις 50-53 γιαρδες που "ταζουν"
Εσύ τι λες;;
Κάνουν φαντεζί σκοτωματα μακριά, για καταγραφή σε κάμερα. Καλό χέρι να έχεις. Ακόμα και με τα ανοιχτά τους τσοκαρισματα όμως παιρνεις πουλια μακριά..
 
Εγώ είδα εξαιρετικά πράγματα από το mod...
Το πήρα λίγο δύσπιστος γιατί ήθελα απλώς να βάζει ένα σκαγακι παραπάνω στην τσίχλα σε σχέση με τα 4 άστρα που κυνηγάω σχεδόν μόνιμα στη μαξους κ το έκανε κ με το παραπάνω...
Από το πρώτο κυνήγι κατάλαβα γιατί λατρεύω αυτά τα τσοκ...
Τα έχει τα μέτρα ναι...
Ξέχασα να γράψω ότι ήθελα ένα ακόμα σκαγακι στην τσίχλα μετά τα 35 μέτρα...
 
Back
Top