ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

Είναι ένα θέμα η επιλογή αυτοκινήτου επειδή με το νέο έτος θα πάρω κάποιο είναι πρόβλημα γιατί ένα για όλα κοστίζει κυρίως στη συντήρηση παρά στην αγορά για μεταχειρισμένο.Και ειδικά αν ψάχνεις και αξιοπιστία σε συνδυασμο βουνό /δρόμο παπάρια θα θέλεις τα κέρατα σου από λεφτά στη καθημερινότητα.
Γιάννη για το μόνο αυτοκίνητο που μπορώ να πω πάει παντού χωρίς ακριβή συντήρηση και αξιοπρεπέστατα είναι το Daster 4x4 diesel αξίζει το κάθε ευρώ που κάνει.
 
Είναι ένα θέμα η επιλογή αυτοκινήτου επειδή με το νέο έτος θα πάρω κάποιο είναι πρόβλημα γιατί ένα για όλα κοστίζει κυρίως στη συντήρηση παρά στην αγορά για μεταχειρισμένο.Και ειδικά αν ψάχνεις και αξιοπιστία σε συνδυασμο βουνό /δρόμο παπάρια θα θέλεις τα κέρατα σου από λεφτά στη καθημερινότητα.
Duster? Ε όχι ρε και χωρίς να δω το μύνημα του Παναγιώτη
 
Το έχω τα τελευταία 6 χρόνια κι αν το αλλάξω πάλι Duster θα πάρω . Αλλά αυτό πάει μακριά μόνο 220.000χλμ έχω κάνει 🙂
Εγώ δεν το έχω αλλά το έχει ο ξάδερφος μου σαν επαγγελματικό και για κυνήγια μοντέλο 2018 το έχουμε λιώσει έχει πάει σε δρόμους με άσφαλτινα λάστιχα που εγώ λέω πάει μείνανε. Μια φορά πέσαμε σε ένα αρδευτικό κανάλι το αμάξι όλο μέσα διαγώνια λέω πάει πάω να φωνάξω τρακτέρ και το θηρίο βγήκε κατευθείαν χωρίς δυσκολία έπαθα πλάκα. Και πάει παντού αξιοπρεπέστατα χωρίς μα σου βγάλει τα συκώτια και πολύ οικονομικό σε καύσιμα και με πολύ καλούς χώρους
 
Γιάννη για το μόνο αυτοκίνητο που μπορώ να πω πάει παντού χωρίς ακριβή συντήρηση και αξιοπρεπέστατα είναι το Daster 4x4 diesel αξίζει το κάθε ευρώ που κάνει.
Το πάει παντού είναι σχετικό όπως και το πώς πάει στο δρόμο αν χρειαστεί να κάνεις μια προσπέραση σε μια νταλίκα .Τέτοια κόλπα κάνεις μόνο με πολλά κυβικά και με αυτοκίνητα με κοντές σχέσεις και τρία διαφορικά.Αλλα το duster και το terios προσφέρουν ικανοποιητικά πράγματα και είναι οικονομικά όντως.
 
πήγα για τσίχλες καρτέρι και έκανα και περπάτημα το πρωί άφησα επάνω στο όπλο το BRAIN TM και έπαθα πλάκα με τον τρόπο που σκότωνε,τα πουλιά έσκαγαν στον αέρα που σημαίνει όπως το καταλαβαίνω εγώ είχαν πολύ καλή συγκέντρωση και πήγαιναν με πολύ δύναμη τα σκάγια επάνω με εξέπληξε ευχάριστα. Αφού σκέφτομαι να πάρω και το LR για πιο μακρινές τουφεκιές για υδρόβιο και φασσα.
 
πήγα για τσίχλες καρτέρι και έκανα και περπάτημα το πρωί άφησα επάνω στο όπλο το BRAIN TM και έπαθα πλάκα με τον τρόπο που σκότωνε,τα πουλιά έσκαγαν στον αέρα που σημαίνει όπως το καταλαβαίνω εγώ είχαν πολύ καλή συγκέντρωση και πήγαιναν με πολύ δύναμη τα σκάγια επάνω με εξέπληξε ευχάριστα. Αφού σκέφτομαι να πάρω και το LR για πιο μακρινές τουφεκιές για υδρόβιο και φασσα.
Τι όπλο έχεις Πάνο;
 
πήγα για τσίχλες καρτέρι και έκανα και περπάτημα το πρωί άφησα επάνω στο όπλο το BRAIN TM και έπαθα πλάκα με τον τρόπο που σκότωνε,τα πουλιά έσκαγαν στον αέρα που σημαίνει όπως το καταλαβαίνω εγώ είχαν πολύ καλή συγκέντρωση και πήγαιναν με πολύ δύναμη τα σκάγια επάνω με εξέπληξε ευχάριστα. Αφού σκέφτομαι να πάρω και το LR για πιο μακρινές τουφεκιές για υδρόβιο και φασσα.
Παναγιώτη καλησπέρα. Φέτος πήρα το ΤΜ, για την benelli M2, που έχω. Εχθές λοιπόν, πήρα την μακρύτερη τσίχλα, που έχω πάρει, σε όλη μου την ζωή, σε περπατητό, σε σημείο που τα πουλιά φεύγαν τραβερσάτα, πολύ μακριά. 50 μέτρα, μετρημένη απόσταση. Το πουλί έπεσε σέκος. Πάθαμε πλάκα με το φιλαράκι μου. Αυτός το έχει μονίμως πάνω στο όπλο του και στο καρτέρι και στο περπατητό. Από αυτόν, πείστηκα να το αγοράσω, βλέποντας τι κάνει! Τα κοντινά πουλιά δεν τα χαλάει. Είναι τσοκάρα!
 
Παναγιώτη καλησπέρα. Φέτος πήρα το ΤΜ, για την benelli M2, που έχω. Εχθές λοιπόν, πήρα την μακρύτερη τσίχλα, που έχω πάρει, σε όλη μου την ζωή, σε περπατητό, σε σημείο που τα πουλιά φεύγαν τραβερσάτα, πολύ μακριά. 50 μέτρα, μετρημένη απόσταση. Το πουλί έπεσε σέκος. Πάθαμε πλάκα με το φιλαράκι μου. Αυτός το έχει μονίμως πάνω στο όπλο του και στο καρτέρι και στο περπατητό. Από αυτόν, πείστηκα να το αγοράσω, βλέποντας τι κάνει! Τα κοντινά πουλιά δεν τα χαλάει. Είναι τσοκάρα!
ετσι οπως τα λες ειναι εγω πηρα και φάσες φέτος με αυτο οχι σε υπερβολική απόσταση 40 μεγάλα βήματα εκανα 30+ μετρα αλλα έπεσαν και η δυο νεκρές και οταν την καθάρισα ειχαν αρκετά σκάγια επάνω πηρα βέβαια και μια μακρια γυρο στα 45 μετρα αλλα την πηρα φτερούγα και επεσε.
 
Μαστρο @ΓΙΑΝΝΗΣ. εγώ την έκανα την κουτουράδα... Θα σου πω εντυπώσεις!
View attachment 85767
Μην σε προλάβει ο γέροντας δεν ξέρω :p
Καλοτουφεκο... Για πες μετά αν βλέπεις καμία διαφορά στη συμπεριφορά του όπλου γενικά με αυτά τα Τσοκ...
Πήρα κ εγώ ένα demi για τη μαξους πρόσφατα κ θυμήθηκα γιατί λατρεύω αυτά τα τσοκ...
 
Μην σε προλάβει ο γέροντας δεν ξέρω :p
Καλοτουφεκο... Για πες μετά αν βλέπεις καμία διαφορά στη συμπεριφορά του όπλου γενικά με αυτά τα Τσοκ...
Πήρα κ εγώ ένα demi για τη μαξους πρόσφατα κ θυμήθηκα γιατί λατρεύω αυτά τα τσοκ...
Ευχαριστώ Αρι! Μέχρι στιγμής αυτά που έχω καταλάβει από το Mod και το ΙC είναι μικρότερη προσκόπευση, σκότωμα = χτύπημα σε τοίχο και μικρότερη κίνηση του όπλου κατά τον πυροβολισμό. Αν τις μαδούσε κιόλας θα ήταν το κάτι άλλο! 😜
 
Back
Top