ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

Καλησπερα. Έχει κάποιος δωκιμασει anaconda mid range και brain Mr και tm ;τα θέλω για benelli 66cm becaccia. Εχω το bell. Και τα θέλω για λαγό και φάσσες τρυγόνια μέσες αποστάσεις. Ευχαριστώ. Εχω διαβάσει ότι πολλοι εδώ τα έχουν. Θα με βοηθούσε μια άποψη πριν την αγορά μου.
Για τα θηράματα που αναφέρεις και για μεσαίες αποστάσεις θα πήγαινα στο tm ανάμεσα στα δύο brain που αναφέρεις.Εχω το ίδιο σε benelli και είμαι τρομερά ικανοποιημένος σε μεγάλο εύρος αποστάσεων.
Το anaconda δεν το έχω δοκιμάσει,αλλά από αυτά που έχω διαβάσει κατά καιρούς πιστεύω ότι είναι παρόμοιο με το tm,αν και το το tm αντιστοιχεί σε στενότερη σύσφιξη στον αυλό της benelli.Δηκαδη το ΤΜ σε 2,5*, ενώ το patternmaster σε 4*.
Αν δεν κάνω λάθος ο Αρις @aris_kalamata έχει δοκιμάσει και τα δύο και θα σου δώσει μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη.
 
Λες Δημήτρη; είδα καλή εικόνα στον πίνακα, δεν είμαι και πολύ έμπειρος με τις δοκιμές σε πίνακα. Από την αλλη ήταν 41 μέτρα. Αν έχει κάποιος παρόμοια δοκιμή να βάλει για να δω περίπου τι πρέπει να περιμένω.
βεβαια ισχύει. κανε ξανα δοκιμη με χαμηλες θερμοκρασιες
 
Για τα θηράματα που αναφέρεις και για μεσαίες αποστάσεις θα πήγαινα στο tm ανάμεσα στα δύο brain που αναφέρεις.Εχω το ίδιο σε benelli και είμαι τρομερά ικανοποιημένος σε μεγάλο εύρος αποστάσεων.
Το anaconda δεν το έχω δοκιμάσει,αλλά από αυτά που έχω διαβάσει κατά καιρούς πιστεύω ότι είναι παρόμοιο με το tm,αν και το το tm αντιστοιχεί σε στενότερη σύσφιξη στον αυλό της benelli.Δηκαδη το ΤΜ σε 2,5*, ενώ το patternmaster σε 4*.
Αν δεν κάνω λάθος ο Αρις @aris_kalamata έχει δοκιμάσει και τα δύο και θα σου δώσει μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη.
δεν συγκρινονται τα ανακοντα με κανενα brain...
 
Για τα θηράματα που αναφέρεις και για μεσαίες αποστάσεις θα πήγαινα στο tm ανάμεσα στα δύο brain που αναφέρεις.Εχω το ίδιο σε benelli και είμαι τρομερά ικανοποιημένος σε μεγάλο εύρος αποστάσεων.
Το anaconda δεν το έχω δοκιμάσει,αλλά από αυτά που έχω διαβάσει κατά καιρούς πιστεύω ότι είναι παρόμοιο με το tm,αν και το το tm αντιστοιχεί σε στενότερη σύσφιξη στον αυλό της benelli.Δηκαδη το ΤΜ σε 2,5*, ενώ το patternmaster σε 4*.
Αν δεν κάνω λάθος ο Αρις @aris_kalamata έχει δοκιμάσει και τα δύο και θα σου δώσει μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη.
Σε ευχαριστώ. Εχω σκοπό να παρω 2 ακόμα. Είμαι ανάμεσα στα 2 brain. Η ένα brain kai ένα anaconda. Για αυτό ρώτησα. Σε ευχαριστώ πολυ . Σου βγάζει καλες κατανομές το tm. Πάει στην benelli; η δικιά μου έχει αυλό 18.4
 
Κατ ουσια ειναι καλυτερο το μπραιιν δηλαδη .Θα ηθελα μια δοκιμη απο μπενελι 18.4 κριο στα 10 μετρα με μπρειν μπελ αν υπαρχει καποια φωτο ας αναιβει και μια στα20 μετ με το ιδιο μονο ετσι βλεπεις τι γινεται
 
Σε ευχαριστώ. Εχω σκοπό να παρω 2 ακόμα. Είμαι ανάμεσα στα 2 brain. Η ένα brain kai ένα anaconda. Για αυτό ρώτησα. Σε ευχαριστώ πολυ . Σου βγάζει καλες κατανομές το tm. Πάει στην benelli; η δικιά μου έχει αυλό 18.4
Με το μπελ σε τι μετρα εισαι καλυμενος
 
Σε ευχαριστώ. Εχω σκοπό να παρω 2 ακόμα. Είμαι ανάμεσα στα 2 brain. Η ένα brain kai ένα anaconda. Για αυτό ρώτησα. Σε ευχαριστώ πολυ . Σου βγάζει καλες κατανομές το tm. Πάει στην benelli; η δικιά μου έχει αυλό 18.4
Πάνο η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι και πολύ των δοκιμών. Πάντως στις λίγες φορές που το έχω δοκιμάσει σε χαρτόνια έκανε αυτό που υπόσχεται ο κατασκευαστής. Ωραιες κατανομές χωρίς υπερβολικά κέντρα.
Στην πράξη μου έχει δώσει πιο "δυνατά" σκοτωματα από τα τσοκ της benelli και μία σιγουριά σε κάθε απόσταση που εγώ σηκώνω το όπλο.Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω παραπάνω στο δίλημμα σου,αλλά δεν το έχω συγκρίνει με κάποιο άλλο aftermarket τσοκ.
 
Πάνο η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι και πολύ των δοκιμών. Πάντως στις λίγες φορές που το έχω δοκιμάσει σε χαρτόνια έκανε αυτό που υπόσχεται ο κατασκευαστής. Ωραιες κατανομές χωρίς υπερβολικά κέντρα.
Στην πράξη μου έχει δώσει πιο "δυνατά" σκοτωματα από τα τσοκ της benelli και μία σιγουριά σε κάθε απόσταση που εγώ σηκώνω το όπλο.Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω παραπάνω στο δίλημμα σου,αλλά δεν το έχω συγκρίνει με κάποιο άλλο aftermarket τσοκ.
Σε ευχαριστώ πολυ
 
Με το μπελ σε τι μετρα εισαι καλυμενος
Δεν το έχω δωκιμασει ακόμα. Το πηρα πριν λίγο καιρο.διαβασα πολυ καλα σχολεία από πολλους και μετά από τηλ με τον κ. Σωτηροπουλο μου το προτεινε και αυτός. Όπως και το όπλο το πειρα γεναρη και δυστηχως δεν του έχω κάνει ακόμα τα εγκαίνια.
 
Πως το εννοείς;υπάρχει διαφορά;η δεν συγκρινονται λόγο συσφηξης;ποιο θεωρεις καλητερο;η κάνουν άλλη δουλειά;
απ οσο θυμαμαι στα ανακοντα υπαρχει σταθερη διάμετρος στομιου αν θυμαμαι καλα και με διορθωσει καποιος γιατι δεν εχω ασχοληθει ξανα καιρό. ισως αυτο φιλε δεν ξερω στα benelli beretta με συμβατικους αυλους βγενουν κατα πιο ανοιχτα βαση ονομαστικης. απο 18,5 18,6 αυλους κανουν παπαδες. το παραπανω δεν ισχυει στους στενους με ατσαλινα παντως.

παρε μπρειν που ειναι ακριβως για το οπλο σ
 
με τα anaconda θα δεις την διαφορα σε δυναμη και ευκολια σε ολες τις αποστασεις, μιλαω γενικα και μεση τα οπλα που ειναι πιο συμβατα.

επισης γενικα να πως μην πολυακους αυτους που δεν τα εχουν, που δεν τα ειχαν ποτε και απλα αντιγραφουν, η ξαναγραφπυν αυτα που διαβασαν καποτε πως "στον πινακα δεν θα δεις... κλπ κλπ"

θα δεις παρα πολυ ωραια πραματα σε πινακα και κυριως σε αριθμους
 
με τα anaconda θα δεις την διαφορα σε δυναμη και ευκολια σε ολες τις αποστασεις, μιλαω γενικα και μεση τα οπλα που ειναι πιο συμβατα.

επισης γενικα να πως μην πολυακους αυτους που δεν τα εχουν, που δεν τα ειχαν ποτε και απλα αντιγραφουν, η ξαναγραφπυν αυτα που διαβασαν καποτε πως "στον πινακα δεν θα δεις... κλπ κλπ"

θα δεις παρα πολυ ωραια πραματα σε πινακα και κυριως σε αριθμους
Σε ευχαριστώ πολυ. Βρήκα ένα μεταχειρισμενο ανακόντα Mr.απο ότι κατάλαβα όμως μου λες καλητερα τα brain λόγο ότι έχω στενο αυλό. 18.4.ενω το ανακοντα θα είναι σαν 4*.
 
Σε ευχαριστώ πολυ. Βρήκα ένα μεταχειρισμενο ανακόντα Mr.απο ότι κατάλαβα όμως μου λες καλητερα τα brain λόγο ότι έχω στενο αυλό. 18.4.ενω το ανακοντα θα είναι σαν 4*.
Φίλε Πάνο,το anaconda μετράει 2,5 δέκατα στον αυλό σου, είναι πιο ανοιχτό από 4* αλλά τα 35-40 μέτρα τα έχεις με ένα καλό φυσίγγι
 
Ένα πολύ ωραίο τσοκακι, που δυστυχώς με τους ηλίθιους νόμους της Ελλάδας, φοβάμαι δε θα το χαρούν οι Έλληνες κυνηγοί.
Είδα μετά χαράς δισκάνδαλο στο κλιπ το νέο δικαννο, μακάρι να έρθει έτσι και Ελλάδα, θα .sex hard.
 
Ένα πολύ ωραίο τσοκακι, που δυστυχώς με τους ηλίθιους νόμους της Ελλάδας, φοβάμαι δε θα το χαρούν οι Έλληνες κυνηγοί.
Είδα μετά χαράς δισκάνδαλο στο κλιπ το νέο δικαννο, μακάρι να έρθει έτσι και Ελλάδα, θα .sex hard.
Αν δεν κάνω λάθος διαφέρει από τα υπόλοιπα ραβδωτά τσοκ που είχαμε δει στο παρελθόν από αμερικανική και μετέπειτα από άλλες ιταλικές εταιρείες , το συγκεκριμένο έχει ραβδώσεις μόνο στο στόμιο και το υπόλοιπο φαινεται λείο . Οι νόμοι είναι αστα να πάνε , και γώ παραξενεύτηκα αν και προτιμώ τα μονοσκανδαλα ποζε είναι μια καλή κίνηση .
 
Back
Top