ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

Με aftermarket τσόκ δεν ασχολούμαι αλλά κοίτα τι έγινε πριν μερικούς μήνες.
Ένας φίλος με m2 και αυτός, είχε 2 choke και ήθελε να μου χαρίσει ένα.
Όταν μου έδωσε το κουτί έγραφε πάνω Beretta Optima Plus !!!!
Του είπα ότι αυτό το τσόκ δεν ταιριάζει στην m2 η οποία παίρνει crio plus αλλά με διαβεβαίωσε ότι το ίδιο έμπαινε στο δικό του όπλο.
Αν τώρα beretta και benelli έχουν διαφορετικούς αυλούς και τα τσόκ βιδώνουν στα όπλα υπάρχει θέμα.
Οι πιο ειδικοί ας μας δώσουν τα φώτα τους.

Το τσόκ δεν το πήρα αλλά ούτε ασχολήθηκα αν βιδώνει στη m2 γιατί είχαμε σοβαρότερη δουλειά να κάνουμε.
Ξεκοκαλίζαμε κάτι παϊδάκια ;)

Δες και εδώ https://www.patternmaster.com/products/1013_12ga_Benelli_Crio_Beretta_Optima_Plus_Code_Black
Να το παρεις , ακριβώς ίδια τσοκ με την μόνη διαφορά ότι τα οπτιμα έχουν υπολογίσει σύσφιξη βάσει 18.6 αυλου, σε αυλό 18.3 δίνουν πιο ανοιχτή σύσφιξη φυσικα
 
Smoke δεν εχω δοκιμασει αλλα τα δυο buck kicker που εχω lf και xfull δεν εχουν απολυτως κανενα θεμα ουτε στα ψιλα ουτε στα χοντρα, ριχνουν με πολυ δυνατες συγκεντρωσεις απο νο9 μεχρι δραμια, ακομα και καποια μονοβολα που δοκιμασα
 
Ερώτηση, φιλε μου, επεσε στα χερια μου, ενα ιδιο. Αλλα εχει εσωτερικα, δακτυλιδια, όπως το anaconda, ξέρεις κατι?? Ευχαριστω.
Ειναι τιμιο τσοκ για τα λεφτα του και κανει αυτο που λεει πανε τουφεκατο να δεις τι κανει στο οπλο σου στο κυνηγι ομως οχι στο χαρτι
 
Το τσοκ Teague super extended για την Benelli λέει 3/4 δηλαδή imp.mod.. σε τι άστρα θα βγαίνει ;; 2*;
Φιλε συγνωμη αλλα ισως να νομιζεις σε κατι μαγικο αν θες αποτελεσματα παρε φρενου τα αλλα ειναι πιο πιοτικα και πιο κλειστα απο τα μαμα απλα
 
Περισσότερο ρωτάω για να μάθω πράγματα παρά για να καταρρίψω την βλητική.. με τα μαμα τσοκ ρίχνω ακόμα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Φιλικά.
Και γω παντα φιλε μου απλα λεω το κατι παραπανω θα το παρεις με φρενατο στο λεω μη σκας φραγγα τσαμπα το καλυτερο ειναι να τα δωκομασεις απο καπια παιδια
 
Καλησπερα. Έχει κάποιος δωκιμασει anaconda mid range και brain Mr και tm ;τα θέλω για benelli 66cm becaccia. Εχω το bell. Και τα θέλω για λαγό και φάσσες τρυγόνια μέσες αποστάσεις. Ευχαριστώ. Εχω διαβάσει ότι πολλοι εδώ τα έχουν. Θα με βοηθούσε μια άποψη πριν την αγορά μου.
 
Back
Top