Σωστή Επώμιση και Ασκήσεις

Κωστα,βαλε ροδελα μεταξυ κοντακιου και πελματος.Στο πανω μερος.εκει που βιδωνει η βιδα που συγκρατει το πελμα στο κοντακι.Η βιδα θα διαπερνα το πελμα τη ροδελα και θα βιδωνει στο κοντακι.Φυσικα,θα μενει κενο μεταξυ πελματος-κοντακιου.
Αναλογο του παχους της ροδελας.Μπορει να χρειαστεις κι αλλη,την μια πανω στην αλλη...
Δεν ειναι κατι μονιμο.Το κανεις για να δεις ποσο χρειαζεσαι.Αφου το στανταρεις,κανεις μονιμη κατασκευη.;)
 
Ηλια εννοείς τις ροδέλες που πανε μεσα στο κοντακι μ?+ τις φλατζες αναμεσα σε κοντακι βαση λογικα γτ νομιζω πανε μαζι.
Κωστα θα παρεις απλες ροδελες και θα τις βαλεις ξεβιδωνοντας το πελμα η στην πανω βιδα η στην κατω αναλογα με το τι πιτς χρειαζεσαι...αν οι επωμισεις σου ειναι σωστες τοτε φταει σιγουρα αυτο
 
Εμενα μου εχουν πει κανα δυο που πανε σκοπευτηριο με καποια τεστ που καναμε οπτικα και ενας κοντακας οτι επωμιζω λαθος αλλα σημαδευω σωστα ,Εγω πρακτικα στο κυνηγι ευχαριστημενος ειμαι ,Οχι οτι δεν θα φυγουνε και πουλια αμα κυνηγας περδικα ολη μερα κουρασμενος,λαχανιασμενος,Επισης ολοι εχουμε κακες ημερες,
 
Καλά τα λέει ο άνθρωπος αλλά Έλα 15 του Σεπτεμβρη 11 η ώρα με 40 βαθμούς μόλις ακουστεί το φρρρρρρ να δούμε επομιση.

Για εμας τους απλους κυνηγιους έτσι ειναι...η οπως ειπε ο αλεξ, ανεβεις κανα νταμάρι, η τρεχεις να προλαβεις το σκυλο στην φερμα μπεκατσα/περδικα, λαχανιασμενος, ή ακόμα στην έναρξη που δεν εχεις πιάσει όπλο κανα 6μηνο ....οι περισσοτεροι απο εμας δεν θα κανουμε σωστη επωμιση...αλλα αυτοι που εχουν συχνή ενασχοληση με σκοπευτηρια, και εχουν ριξει καραβιές φυσσίγια, το χερι και το σώμα ερχονται στην σωστή θέση μόνα τους...
 
Για εμας τους απλους κυνηγιους έτσι ειναι...η οπως ειπε ο αλεξ, ανεβεις κανα νταμάρι, η τρεχεις να προλαβεις το σκυλο στην φερμα μπεκατσα/περδικα, λαχανιασμενος, ή ακόμα στην έναρξη που δεν εχεις πιάσει όπλο κανα 6μηνο ....οι περισσοτεροι απο εμας δεν θα κανουμε σωστη επωμιση...αλλα αυτοι που εχουν συχνή ενασχοληση με σκοπευτηρια, και εχουν ριξει καραβιές φυσσίγια, το χερι και το σώμα ερχονται στην σωστή θέση μόνα τους...
Η μισή και παραπάνω δουλειά της σωστής επώμισης γίνεται στο σπίτι.
 
Back
Top