Συμμαχία του Νότου - Cretan meeting 2016-2017

Ευριπιδη εγω ειμαι μεσα για 23 Οκτωβρη! Σπυρο και οποιος αλλος θελει ειναι ευπροσδεκτος εδω οχι μονο τωρα αλλα ολο το χρονο! Για οτι θελησει εδω οταν ερθει,εννοειται εδω ειμαστε απο διαμονη-σκοπευτηριο-κυνηγι αν ειναι περιοδος και οτι αλλο θελει..
Γιάννη δουλειά θα μου βρεις να έρθω μόνιμα? .sarcastic.
 
Γιάννη δουλειά θα μου βρεις να έρθω μόνιμα? .sarcastic.
Αν το γουσταρεις πραγματικα να το ψαξουμε! Εχει δουλειες εδω ειδικα την τουριστικη περιοδο.δουλευουν πολλα παιδια απο την αλλη Ελλαδα την τουριστικη περιοδο που κραταει πολυ εδω απο Απριλιο μεχρι και αρχες Νοεμβρη..
 
Αν το γουσταρεις πραγματικα να το ψαξουμε! Εχει δουλειες εδω ειδικα την τουριστικη περιοδο.δουλευουν πολλα παιδια απο την αλλη Ελλαδα την τουριστικη περιοδο που κραταει πολυ εδω απο Απριλιο μεχρι και αρχες Νοεμβρη..
Γιάννη σπούδασα 5 χρόνια στο Ηράκλειο! Αν μπορούσα να βρω δουλειά θα έμενα μόνιμα. Δυστυχώς το επάγγελμά μου βρίσκεται μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη..Σε ευχαριστώ πάντως :)
 
Τιποτα Βασιλη μην με ευχαριστεις! Τι σπουδασες; Αν θες μου λες ,δεν θελω να σε φερω σε δυσκολη θεση.
Εφαρμοσμένα μαθηματικά Γιάννη. Μετά δούλεψα για ένα χρόνο και ανέβηκα Αθήνα για μεταπτυχιακό στα αναλογιστικά μαθηματικά και έτσι έγινα αναλογιστής. Τώρα εργάζομαι στην Ιντεραμερικαν. Είμαι από τους λίγους που κάνω αυτό που σπούδασα και αγαπώ :) Δεν παρεξηγώ εύκολα επομένως ρώτα ότι θέλεις φίλε. Οι Κρητικοί θα έχουν πάντα μια καλύτερη θέση στην καρδιά μου από τους υπόλοιπους ανθρώπους!!
 
Ευριπιδη εγω ειμαι μεσα για 23 Οκτωβρη! Σπυρο και οποιος αλλος θελει ειναι ευπροσδεκτος εδω οχι μονο τωρα αλλα ολο το χρονο! Για οτι θελησει εδω οταν ερθει,εννοειται εδω ειμαστε απο διαμονη-σκοπευτηριο-κυνηγι αν ειναι περιοδος και οτι αλλο θελει..
Γιάννη και μόνο που το λες είναι σαν να με φιλοξενήσατε!!!
Είχα μείνει σε σπίτι συγγενή στον Αποκορωνα, για 2 βδομαδες, πριν 8-9 χρόνια και μου αρεσε πολύ η περιοχή (δεν θυμάμαι τώρα το χωριό, αλλά έβλεπε φάτσα στη βάση της Σούδας)...
Κάποια στιγμή θέλω να ξανάρθω...
 
Γιάννη και μόνο που το λες είναι σαν να με φιλοξενήσατε!!!
Είχα μείνει σε σπίτι συγγενή στον Αποκορωνα, για 2 βδομαδες, πριν 8-9 χρόνια και μου αρεσε πολύ η περιοχή (δεν θυμάμαι τώρα το χωριό, αλλά έβλεπε φάτσα στη βάση της Σούδας)...
Κάποια στιγμή θέλω να ξανάρθω...
Να εισαι καλα Σπυρο! Ελα και εδω ειμαστε! Εσυ που μενεις μονιμα; Κερκυρα;
 
Απο Γιαννενα ειναι η γυναικα μου καταγωγη!! Εχουμε σπιτι μεσα στο Καστρο απο την μερια της λιμνης μολις μπαινεις αριστερα.το ανακαινισαμε προσφατα και εγινε super! Παιζει να ερθω για μερικες μερες το χειμωνα!
 
Απο Γιαννενα ειναι η γυναικα μου καταγωγη!! Εχουμε σπιτι μεσα στο Καστρο απο την μερια της λιμνης μολις μπαινεις αριστερα.το ανακαινισαμε προσφατα και εγινε super! Παιζει να ερθω για μερικες μερες το χειμωνα!
Ελα ρε Γιάννη σοβαρά!
Ε θα ρθεις τότε... να τα πούμε και να τα πιούμε από κοντά!!!!
 
καλησπέρα παιδιά !
μεσα για 23ης, λέω ερχόμενος να πάρω το Μύρο μαζί μου να έρθουμε παρέα, αν θέλει φυσικά.
θα είμαστε μόνο άντρες η να φέρω και κορίτσια;
το ραντεβού μας θα το ήθελα αν γίνεται νωρίς λόγο επιστροφής.
 
Μεχρι τα 17 της ηταν Γιαννενα! Μετα εφυγε για σπουδες Καναδα και εμεινε μεχρι τα 23 εκει! Γυριζοντας ο πατερας της μετακομισε Θεσσαλονικη γιατι ειχαν σπιτι και εκει..θα ερθω πιστευω! Θα βρεθουμε και θα τα πουμε και απο κοντα!
 
Ερώτημα προς τους φίλους κρητικούς...γνωρίζει κάποιος εναν στρατηγό αποστρατο πλεον παπαδομανωλακη;;είχε διατελέσει στρατηγός στο πεδίο βολής Κρήτης όπου έκανα 6 μήνες απο την θητεία μου το 97-98.. Ημουν στο γραφείο δημοσίων σχέσεων κ φωτογράφος του στρατηγού σε διάφορες συναντήσεις εκδηλώσεις...θα ήθελα να μάθω τι κάνει
 
Ειναι πολυ καλα! Επεσες στην περιπτωση! Εχει παντρευτει την αδελφη του γειτονα μας στο χωριο!
Τον βλεπω που και που! Πολυ καλος ανθρωπος ! Εχει μια πολυ καλη οικογενεια με τρια χρυσα παιδια τα οποια γνωριζω και προσωπικα και καναμε και παρεα πιο μικροι εκει στο χωριο.
 
Ειναι πολυ καλα! Επεσες στην περιπτωση! Εχει παντρευτει την αδελφη του γειτονα μας στο χωριο!
Τον βλεπω που και που! Πολυ καλος ανθρωπος ! Εχει μια πολυ καλη οικογενεια με τρια χρυσα παιδια τα οποια γνωριζω και προσωπικα και καναμε και παρεα πιο μικροι εκει στο χωριο.
Πρέπει να είναι φίλε μου 75αρης τώρα; να του δώσεις χαιρετισμους απο τον Δημήτρη τον ψηλό πες του...έχω ακόμα σπίτι μου πολλές φωτογραφίες που τραβούσα απο συναντήσεις με ξένους αξιωματικούς στο αρχηγείο κ οσες δεν έβγαιναν καλές δεν του τις έδειχνα .sarcastic.ποτε
 
Back
Top