Συγκριτική δοκιμή ανοιχτών συσφίξεων Brain Bell-Seminole Spreader-Beretta Opt+ Cyl

Πώς γίνεται να εχασε στα 15 και στα 20 μέτρα πιο πολλα σκάγια ο κύλινδρος από το μπελ και μετά το αντιθετο? Η ψαλίδα λογικα επρεπε να ανοίξει...
Δεν νομίζω ότι έγινε το αντίθετο. Δηλαδή τα "χαμένα" δεν τα ξαναβρήκε ...απλά κρατάει περισσότερα όσο μεγαλώνει η απόσταση.
 
ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΙΑΣΩ! ΒΛΕΠΕΤΕ, ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ......
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΤΡΟΠΟΙ ΜΕΤΡΗΜΑΤΟΣ
bell_20_center.jpg
bell_20_center_color.jpg

bell_20.jpg
bell_20_color.jpg


ΕΤΣΙ ΝΑΙ, ΤΟ BELL ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΜΕΤΡΗΣΑ ΕΓΩ (ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΆ ΣΗΜΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΝΤΑΕΙ ΒΑΡΕΤΟ)

optima_30.jpg

optima_30_color.jpg


ΚΑΙ ΕΣΤΙ ΤΟ OPTIMA ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΑ 30 ΜΕΤΡΑ (ΜΕΓΕΘΎΝΕΤΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΟΤΥΠΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΣΤΩ ΥΠΟΨΙΕΣ ΣΚΑΓΙΩΝ ΣΤΟ ΚΕΝΟ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ)

ΜΙΑ ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΟΤΥΠΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΠΙΌ ΕΧΕΙ ΠΥΚΝΟ ΚΕΝΤΡΟ, ΠΟΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΛΠ.

ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ THREAD ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΞΑΝΑ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΣΤΟ THREAD "ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - BRAIN Chokes" Η ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ (ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ).

Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Last edited:
Στον πίνακα σε σχέση με το χαρτόνι φαίνεται καθαρά ποια σκάγια χτυπούν με δύναμη και ποια όχι. Το αποτύπωμα που αφήνουν τα μεν από τα δε είναι διαφορετικό. Παρόλα αυτά όταν τα μετράμε τα μετράμε όλα το ίδιο, δεν επιλέγουμε να μετρήσουμε μόνο οσα έχουν έντονο αποτύπωμα στο σίδερο.
Μπράβο στα παιδιά για την δοκιμή τους. :)
 
Πώς γίνεται να εχασε στα 15 και στα 20 μέτρα πιο πολλα σκάγια ο κύλινδρος από το μπελ και μετά το αντιθετο? Η ψαλίδα λογικα επρεπε να ανοίξει...
Sci-fi τουφεκια όντως
 
Δεν νομίζω ότι έγινε το αντίθετο. Δηλαδή τα "χαμένα" δεν τα ξαναβρήκε ...απλά κρατάει περισσότερα όσο μεγαλώνει η απόσταση.
Δηλαδή ακόμα και στα μακρινά ο κύλινδρος κρατάει καλύτερα ; Τουλάχιστον στα 30 θεωρούσα ότι θα ήταν υποδεέστερος ο κύλινδρος .καλά για το spreader seninole πολύ κάτω των προσδοκιών !!
 
Τι να σου πω, από την αρχή της δοκιμής δεν έχω εκφέρει άποψη. Μόνο παρουσίαση έκανα. Τα νούμερα είναι εκεί με μια ανοχή +- 10 σκάγια και οι φώτο επίσης εκεί, ο καθένας τα βλέπει και βγάζει τα θεωρητικά του συμπεράσματα γιατί πρακτικά μόνο στο κυνήγι βγαίνουν. Εμένα δεν με απογοήτευσε κανένα. Αν οι προσδοκίες κάποιου είναι να κυνηγάει στα 30 μέτρα με ανάποδη καμπάνα, τότε ναι, ίσως και να μην ανταποκρινεται σε αυτές.
 
Back
Top