Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Θυμίστε μου ρε παιδιά τι το ειδικό έχουν αυτά τα φυσίγγια και ποια τεχνολογία εφάρμοσαν στο τσοκ για να δουλεύει καλύτερα;
Τα black cloud εχουν εναν συγκεντρωτηρα σωληνα τυπου lb6 με πολυ κοντα στην βαση τους ρομβοειδης τομες που με την αντισταση του αερα ανοιγουν κοντρα κατι σαν αλεξιπτωτο φαντασου και απελευθερωνουν τα σκαγια..συν αν θυμαμαι καλα τα σκαγια ειναι τετραγωνισμενα;κατι τετοιο
 
Τα black cloud εχουν εναν συγκεντρωτηρα σωληνα τυπου lb6 με πολυ κοντα στην βαση τους ρομβοειδης τομες που με την αντισταση του αερα ανοιγουν κοντρα κατι σαν αλεξιπτωτο φαντασου και απελευθερωνουν τα σκαγια..συν αν θυμαμαι καλα τα σκαγια ειναι τετραγωνισμενα;κατι τετοιο

Μάλιστα και το τσοκ τι το ειδικό έχει που βοηθάει στην απόδοση του συγκεκριμένου φυσιγγίου;
 
Μάλιστα και το τσοκ τι το ειδικό έχει που βοηθάει στην απόδοση του συγκεκριμένου φυσιγγίου;
Δεν ξερω Μανο να σου απαντησω και η εταιρια δεν διευκρινιζει κατι..απλα σκεφτομαι οτι μπορει αντι για τις ωπες που χρησιμοποιουν ως φρενπ στα υπολοιπα κικς αυτο πιστευω θα εχει καποια πατεντα τυπου anaconda εξου και το vortex που λεγεται ή κατι σαν το code black με τα εξωγκοματα εσωτερικα
 
Last edited:
Μάλιστα και το τσοκ τι το ειδικό έχει που βοηθάει στην απόδοση του συγκεκριμένου φυσιγγίου;
με το stud ring και το αναποδο porting τα ρομβοειδη πτερύγια του συγκεντρωτηρα ερχόταν κόντρα και υπήρχε περίπτωση να γίνει φυτιλια κυνηγός και όπλο με τη δεύτερη ντουφεκια Γιατί τα πτερύγια κολλαγανε στα φρένα η kicks έφτιαξε επί τούτου αυτή τη σειρά ...προφανώς έχει gas recoil system όπως είπε και ο συνάδελφος αλλά δεν είμαι σίγουρος...
 
το εγραψα στο θεμα browning, το γραφω κ εδω.
βρηκα 3 muller invector plus, τα U1-U2-U3 πακετακι μεταχειρο.
δεν τα ξερω καθολου, ουτε τι συσφιξη εχουν.
τα θελω για το 525.
 
με το stud ring και το αναποδο porting τα ρομβοειδη πτερύγια του συγκεντρωτηρα ερχόταν κόντρα και υπήρχε περίπτωση να γίνει φυτιλια κυνηγός και όπλο με τη δεύτερη ντουφεκια Γιατί τα πτερύγια κολλαγανε στα φρένα η kicks έφτιαξε επί τούτου αυτή τη σειρά ...προφανώς έχει gas recoil system όπως είπε και ο συνάδελφος αλλά δεν είμαι σίγουρος...

Με αυτά που μου λες, τα οποία είναι αρκετά επιστημονικά, δεν νομίζω να το έβαζα στο όπλο μου. Υπερβολική εξειδίκευση.
 
.Στα παραπάνω δεν υπάρχει κανένας επιστημονικός όρος...Μπήκα στον κόπο να το ψάξω Γιατί η federal στους πρώτους diamond cut έγραφε να μη χρησιμοποιούνται με τσοκ φρένου...Στην πορεία τους άλλαξαν και αφεραισαν τα ανοιγομενα πτερύγια...Συγκεκριμένα σε πολλά σάιτ έγραφαν ότι τα black cloud Δεν προχωρούσαν γιατί περιόριζαν τη χρήση με φρενατα λόγω συγκεντρωτηρα....
 
το εγραψα στο θεμα browning, το γραφω κ εδω.
βρηκα 3 muller invector plus, τα U1-U2-U3 πακετακι μεταχειρο.
δεν τα ξερω καθολου, ουτε τι συσφιξη εχουν.
τα θελω για το 525.
Σπύρο εμενα μου α άρεσαν πολύ καο στο σκοπευτήριο και στις τσιχλες-τρυγόνια τα υ2-υ3!Ουσιαστικα ανταποκρίνεται σε δυο συσφιξεις το καθένα!
 
Σπύρο εμενα μου α άρεσαν πολύ καο στο σκοπευτήριο και στις τσιχλες-τρυγόνια τα υ2-υ3!Ουσιαστικα ανταποκρίνεται σε δυο συσφιξεις το καθένα!
ευχαριστω Ηλια.
το θεμα ειναι οτι ειναι τα featherlite... χοντρα ριχνουμε? 36gr?
 
Καλησπερα τυχαινει να γνωριζει καποιος κατι παραπανω για τα συγκεκριμενα τσοκακια απο την briley, τα λεγομενα helix hunter ή τυχαινει να ειναι ενας απλος επανασχεδιασμος της σειρας helix?

01-page1HH.jpg
02-page2HH.jpg
 
Καλησπερα τυχαινει να γνωριζει καποιος κατι παραπανω για τα συγκεκριμενα τσοκακια απο την briley, τα λεγομενα helix hunter ή τυχαινει να ειναι ενας απλος επανασχεδιασμος της σειρας helix?

01-page1HH.jpg
02-page2HH.jpg
Τα έχει πάρει φίλος σε Invector plus σπείρωμα. Τι θέλεις να μάθεις;
 
Τα έχει πάρει φίλος σε Invector plus σπείρωμα. Τι θέλεις να μάθεις;
Καλημέρα, θα ήταν ενδιαφέρουσα οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με αυτά...... Με τι τρόπο δουλεύουν,αν είναι παρόμοια με τα προηγούμενα helix,τι ντουφεκιες βγάζουν ,αν είναι φρένου κλπ..... Αν μπορούσες να μας δώσεις πληροφορίες πιστεύω θα ήταν ευπρόσδεκτες από πολλούς στο forum. Ευχαριστώ.
 
Καλημέρα, θα ήταν ενδιαφέρουσα οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με αυτά...... Με τι τρόπο δουλεύουν,αν είναι παρόμοια με τα προηγούμενα helix,τι ντουφεκιες βγάζουν ,αν είναι φρένου κλπ..... Αν μπορούσες να μας δώσεις πληροφορίες πιστεύω θα ήταν ευπρόσδεκτες από πολλούς στο forum. Ευχαριστώ.
Βαμμένα μαύρα Helιx είναι με ειδική βαφή που καθαρίζει εύκολα από τις καπνες. Τα έφερε φίλος από PSHQ. Δεν έχουν όλο το πορτιγκ των Helix. Σπάνε τα κέντρα κ γεμίζουν σκάγια την περιφέρεια. Περίπου στα 70 ε στοίχισε το καθένα
 
Last edited by a moderator:
Back
Top