Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Παρε το kicks και ασε τις ωτοασπιδες, μπορεις να βολευτεις με λιγο βαμβακι...
Μελισσοκερι φίλε.. .very funny.πάντως παίζεις στα άκρα.. άμα πάρεις kicks έτσι όπως κάνει θα κουφαθείς τελείως αν πάρεις ότοασπίδες δεν θα ακούς στο κυνήγι .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .yelling.
Ωτοκαλυπτρες εχω 3 ζευγαρια κιολας..ηλεκτρονικες ελεγα γιατι συνδυασμος kicks και του porting της supersport δεν γλιτωνω με την καμια την περηφανια στ αυτια..αλλα με βλεπω για το kicks να καπνιζω τα πουλια..τουλαχιστον απο οραση καλα παω και ας μην τα ακουω οταν περνανε.sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Last edited:
Η αληθεια ειναι αυτη αλλα θα θελα να στελνω εναν πυραυλο με κοντη ατρακτο πανω στο πουλι και να το περνω απο το εδαφος μαδημενο..δεν ξερω ειμαι σε διλημμα να τσιμπησω ενα φρενατο ή να παρω κατι ωτοασπιδες jack payke που εχει ο Μανδηλαρας πανω κατω σ αυτα τα λεφτα για να μην γινω κουφαλογο σε μερικα χρονια;με τρωει ο κ..λος μου να ξοδεψω παλι
Ωπα ,τωρα ειπες κατι σημαντικο,κατευθειαν ωτοασπιδες και μην το σκεφτεσαι καν.
 
Ωπα ,τωρα ειπες κατι σημαντικο,κατευθειαν ωτοασπιδες και μην το σκεφτεσαι καν.
Μαλλον για εκει γερνει η ζυγαρια οσο το σκεφτομαι..τουλαχιστον για αμεση αγορα και αργοτερα σιγουρα θα χτυπησω ενα φρενατο οταν θα αρχισουν τα μπασιματα
 
Η αληθεια ειναι αυτη αλλα θα θελα να στελνω εναν πυραυλο με κοντη ατρακτο πανω στο πουλι και να το περνω απο το εδαφος μαδημενο..δεν ξερω ειμαι σε διλημμα να τσιμπησω ενα φρενατο ή να παρω κατι ωτοασπιδες jack payke που εχει ο Μανδηλαρας πανω κατω σ αυτα τα λεφτα για να μην γινω κουφαλογο σε μερικα χρονια;με τρωει ο κ..λος μου να ξοδεψω παλι
Της ωτοασπιδες χωρίς κανέναν ενδοιασμο ,γιατί σε λίγα χρόνια μόνον θα τα βλέπεις αλλά δεν θα τα ακούς ,και κάποιες στιγμές εάν δεν τις ακούς όταν τις βλέπεις είναι αργά
 
Της ωτοασπιδες χωρίς κανέναν ενδοιασμο ,γιατί σε λίγα χρόνια μόνον θα τα βλέπεις αλλά δεν θα τα ακούς ,και κάποιες στιγμές εάν δεν τις ακούς όταν τις βλέπεις είναι αργά
Εχω ακουσει οτι οι ωτασπιδες ειναι απαρετιτες σε κλειστους χωρους, οπως σε σκοπετηρια η σε καρτερια που καθονται πολυ κοντα ο ενας με τον αλλον!
Σε αλλες περιπτωσεις δεν ειναι απαρετητες!
 
Εχω ακουσει οτι οι ωτασπιδες ειναι απαρετιτες σε κλειστους χωρους, οπως σε σκοπετηρια η σε καρτερια που καθονται πολυ κοντα ο ενας με τον αλλον!
Σε αλλες περιπτωσεις δεν ειναι απαρετητες!
Τελειως λανθασμενη αποψη..ο θορυβος της τουφεκιας επηρεαζει την ακοη μας οχι απο την αντανακλαση σε καποιο τοιχο βουνο αναχωμα σκοπευτηριου ή ρεματια αλλα απ ευθειας απο την τουφεκια..εχεις πυροδοτηση φυσιγγιου ΕΚΑΤΟΣΤΑ απο το αυτι σου και θα σε πειραξει το διπλανο καρτερι;ο θορυβος της τουφεκιας ειναι απο τους πιο επιβλαβεις ηχους και θα ελεγα υπουλος εχθρος του κυνηγου μιας και σου κανει ζημια μακροχρονια χωρις να το παρεις χαμπαρι
 
Εχω ακουσει οτι οι ωτασπιδες ειναι απαρετιτες σε κλειστους χωρους, οπως σε σκοπετηρια η σε καρτερια που καθονται πολυ κοντα ο ενας με τον αλλον!
Σε αλλες περιπτωσεις δεν ειναι απαρετητες!
Τελείως λάθος.οι ωτοασπιδες είναι απαραίτητες παντου και ειδικά στο κυνήγι.αν δεν τις φοράς κάποια στιγμή απ' τις τουφεκιές θα υπάρξει θέμα στην ακοη
 
Τελείως λάθος.οι ωτοασπιδες είναι απαραίτητες παντου και ειδικά στο κυνήγι.αν δεν τις φοράς κάποια στιγμή απ' τις τουφεκιές θα υπάρξει θέμα στην ακοη
Οπως εγω καλη ωρα...απο δεξια δεν ακουω το ιδιο με αριστερα, 20 χρονια με την εξατμιση στα 1000αρια και με τις τουφεκιες την ακουσε στερεοφωνικα το δεξι αυτι!:eek:
 
Οπως εγω καλη ωρα...απο δεξια δεν ακουω το ιδιο με αριστερα, 20 χρονια με την εξατμιση στα 1000αρια και με τις τουφεκιες την ακουσε στερεοφωνικα το δεξι αυτι!:eek:
Κι εμένα δημιουργήθηκε πρόβλημα στο αριστερό αυτί αλλά από τότε που τις φοράω έχει μείνει σταθερή η κατασταση
 
Από την στιγμή που δεν προλάβαμε κάποια δυσάρεστη κατάσταση η άμεση προτεραιότητα είναι η διατήρηση μιας σταθερής απόδοσης. Ωτοκαλύπτρες στο σκοπευτήριο που οι κινήσεις είναι συγκεκριμένες και ελεγχόμενες χωρίς εμπόδια και ωτοασπίδες ηλεκτρονικές στο κυνήγι. Αν κάποιον τον βολεύουν οι ωτοκαλύπτρες και στο κυνήγι ακόμα καλύτερα θεωρώ προστατεύουν σε μεγαλύτερο βαθμό. Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα λέει ο λαός αλλά ας προσπαθήσουμε να σώσουμε ότι σώζετε.. και όσο για τα χρήματα καλύτερα να κάνουμε οικονομία στα φυσίγγια και στις εξόδους παρά στην υγεία μας. Δεν πληρώνεται και ότι χαλάει δεν ξανά φτιάχνει δυστυχώς.
 
δηλαδη ειναι σαν τα υπολοιπα συμβατικα τσοκ?
αποδηδουν μονο με τα συγκεκριμενα φυσιγγια?
Ετσι γραφει στο σαιτ οτι ειναι σχεδιασμενο για τον συγκεκριμενο τυπο φυσιγγιου και ναι ειναι συμβατικο τσοκ.
Τωρα πως θα αποδιδει με τα υπολοιπα φυσιγγια δεν μπορω να το ξερω, γνωμη μου παντως δεν αξιζει η αγορα του, αν θες καποιο τσοκ παρε η το smoke η το buckkicker που εχω κι εγω
 
Back
Top