Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Λοιπον σημερα εκανα μια δοκημη που την σκευτωμουν πολυ καιρο αλλα δεν ειχα το ενα το τσοκ kicks vs comp n choke συγκρητικο με ρεμι v3 και τα δυο φουλ 0,35 το comp με ολλα τα φυσηγγια πηγε καλητερα απο το κικς κατα 20% εντηποση μου εκανε οτι τα βυσματα απο το κικς τα εβρισκα περιπου στα 30 μετρα πρωστα και ηταν φαγωμενα ενω απο το comp στα 20 μετρα και ηταν σχεδων απηραχτα με μικρα σημαδια
Εχει κανας αλλος εμπηρια απο αυτα τα τσοκ γιατι φενωνται πολυ ενδιαφερων στη αμερικη τα εχουν για πολυ καλλα ειναι υσοκ φρενου η κατι αλλο;
 
Λοιπον σημερα εκανα μια δοκημη που την σκευτωμουν πολυ καιρο αλλα δεν ειχα το ενα το τσοκ kicks vs comp n choke συγκρητικο με ρεμι v3 και τα δυο φουλ 0,35 το comp με ολλα τα φυσηγγια πηγε καλητερα απο το κικς κατα 20% εντηποση μου εκανε οτι τα βυσματα απο το κικς τα εβρισκα περιπου στα 30 μετρα πρωστα και ηταν φαγωμενα ενω απο το comp στα 20 μετρα και ηταν σχεδων απηραχτα με μικρα σημαδια
Εχει κανας αλλος εμπηρια απο αυτα τα τσοκ γιατι φενωνται πολυ ενδιαφερων στη αμερικη τα εχουν για πολυ καλλα ειναι υσοκ φρενου η κατι αλλο;
Ανέβασε φωτό να δούμε και εμείς με τι φυσίγγι και σε τι απόσταση;;
 
Λοιπον σημερα εκανα μια δοκημη που την σκευτωμουν πολυ καιρο αλλα δεν ειχα το ενα το τσοκ kicks vs comp n choke συγκρητικο με ρεμι v3 και τα δυο φουλ 0,35 το comp με ολλα τα φυσηγγια πηγε καλητερα απο το κικς κατα 20% εντηποση μου εκανε οτι τα βυσματα απο το κικς τα εβρισκα περιπου στα 30 μετρα πρωστα και ηταν φαγωμενα ενω απο το comp στα 20 μετρα και ηταν σχεδων απηραχτα με μικρα σημαδια
Εχει κανας αλλος εμπηρια απο αυτα τα τσοκ γιατι φενωνται πολυ ενδιαφερων στη αμερικη τα εχουν για πολυ καλλα ειναι υσοκ φρενου η κατι αλλο;
Ίδια εταιρεία είναι Θοδωρή εσύ βέβαια τα δοκίμασες οπότε είδες την διαφορά.
 
Είχα προσπαθησει να φέρω πιο παλιά αλλά με τον αμερικανό δεν είχα βγαλει άκρη...μάλιστα είχε κολλήσει το site του είχαν γίνει 2-3 προσπάθειες να τελειώσω την παραγγελία με αποτέλεσμα να γίνει κράτηση για 1 μήνα στα χρήματα μου από την αμερικανικη τραπεζα

Το ίδιο μου έχει πει φίλος για τα comp που τα δουλεύει σε sx3
 
Παυλο νομηζω οσο ευκολο ειναι να παραγγηλεις απο κικς ειναι και απο το comp αυριο θα τον παρω τηλ να τον ρωτησω μια και ειμαι στην απεναντη οχθη παντως στο μαγαζι που το αγορασε ο φιλος ηθελε να παρει ενα πανακριβω με 130 δολ και ο μαγαζατωρας του ελεγε παρε αυτο και αν δεν σου αρεσεο φερτο πισω τεληκα ειχε δικιο θα παρω και εγω ενα για τη μοσυ 930 και μιας και εχω και το κικς θα τα συγγρινω για να δω τι πεζει παντως ειναι σε καλη τημη 50 $
 
Χρόνια πολλα.
Ποια είναι η γνώμη σας μεταξύ 2 τσοκ τις ίδιας εταιρείας με porting ‘η χωρίς porting θα απόδοση καλύτερα ?
νομιζω τασο,κατα τη γνωμη μου ,οτι το τσοκ με πορτιν,θα αποδοσει καλυτερα,και σε κατανομη της ντουφεκιας,και σε αναπιδιση κανης θα βοηθηση,και γενικα οταν φευγουν αερια πριν το στομιο της κανης γιατι δεν εμβολιζουν την ταπα,με οτι κακο συνεπαγεται απο αυτη.πιστευω να βοηθεισα.
 
νομιζω τασο,κατα τη γνωμη μου ,οτι το τσοκ με πορτιν,θα αποδοσει καλυτερα,και σε κατανομη της ντουφεκιας,και σε αναπιδιση κανης θα βοηθηση,και γενικα οταν φευγουν αερια πριν το στομιο της κανης γιατι δεν εμβολιζουν την ταπα,με οτι κακο συνεπαγεται απο αυτη.πιστευω να βοηθεισα.
Μόνο σε βαρυκοια θα κερδισεις...
 
Χρόνια πολλα.
Ποια είναι η γνώμη σας μεταξύ 2 τσοκ τις ίδιας εταιρείας με porting ‘η χωρίς porting θα απόδοση καλύτερα ?
Βελτιωμενη τουφεκια απο το τρύπιο,τοσο σαν συγκεντρωση οσο και σαν κατανομή.
Στη συγκεντρωση 3-5%.
 
Βελτιωμενη τουφεκια απο το τρύπιο,τοσο σαν συγκεντρωση οσο και σαν κατανομή.
Στη συγκεντρωση 3-5%.
Γιάννη δεν ισχύει κάτι τετοιο έχουν γινει αρκετές μελέτες ειδικά Αμέρικα πιο πολύ διαφημιστικό είναι για να πουλήσουν κανένα παραπάνω τσοκάκι Δεν μιλάω για κάποια τσοκ φρένου που αναγκαστικά χρειάζονται μιλάω για τα κανονικά κωνικά παράλληλα αν ήταν έτσι και υπήρχε η καλύτερη απόδοση όλες εταιρείες θα βγάζανε μονο ported έλα όμως που δεν βγάζουν ακόμα και κολοσσοί παραγωγοι τσοκ δεν νομιζω να ειναι χαζοι ή να μην ξέρουν τι τους γίνεται ή να μη θέλουν το μάξιμουμ της απόδοσής για τα Αfter markt προϊόντα τους!
 
Βελτιωμενη τουφεκια απο το τρύπιο,τοσο σαν συγκεντρωση οσο και σαν κατανομή.
Στη συγκεντρωση 3-5%.
Εγω συμφωνω με τον γιαννη ,με πορτινκ τσοκακια εχω καλυτερες κατανομες και συγκεκριμενα με το carlsons ported ,απο το ιδιο τσοκ χωρις πορτινκ και στο πινακα και στο κυνηγι.
 
Back
Top